Moralim Çöktü

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Tayin istemek için okulları arıyorum, idarecinin biri okullarında 20 saat ders olduğunu bilşim teknolojilerinin hala 1 saat olduğu için ders saatini dolduramama olasılığımın yüksek olduğunu seçmeli derslerin kurulda seçildiğinden tayinim oraya çıksa bile seçilmeyebileceğini dolayısıyla görevlendirme gideceğimi söyledi.

Dersimiz resmiyette 2 saat olmadı mı? Bu insanlar bizden ne istiyor?

aradığınız okul ilkokul muydu hocam. Çünkü ilkokul olan okullarda 1-4 arası yeni program, 5 ve yukarısı eski program uygulanacakmış. .Müdürümüz boyle soyledi.Eski programda bizim ders 1 saat olduğundan olabilir.

betuln' Alıntı:
aradığınız okul ilkokul muydu hocam. Çünkü ilkokul olan okullarda 1-4 arası yeni program, 5 ve yukarısı eski program uygulanacakmış. .Müdürümüz boyle soyledi.Eski programda bizim ders 1 saat olduğundan olabilir.

1-4 arası bilgisayar dersi mi vardı hocam ne diyin Allah aşkına. Valla iyice devrelerimiz yandı. Müdür dedi siz de inandınız yani. Hocam senin işin aslını diyim ben. Başkası gelecektir oraya her arayana aynı saçmalığı söylüyolardır. Ama açık konuşmak gerekirse bu kafayı yaşayan okula ben gitmem. Herşey idarenin elinde. Bizim normlar hala ders saatine bakıyor.

Ya bide vah tüh dedi resmen telefonda bilgisayar öğretmenlerine:( Her kafadan bir ses çıkıyor dağıldım resmen iyice ya:((

yok bilmiyodum 1-4 arası ders olmadığını, devrelerde de yanan falan yok merak etmeyin. genel derslere bakıldığında ilkokul olanlarda 1-4 arası yeni prog. uygulandığından ve bilg. dersi olmadığından bu sınıflarda , 5,6,7,8 lerde aynen eskisi gibi 1' er saat bilg. dersi uygulanacak. bu ilkokullar için geçerli tabi. Böyle açık açık yazmak gerek sanırım, anlamadan bole karşılık verilmezdi belki ozaman.

orataokullarda 5,6,7,8 in programı uygulanacağından ve yeni programa göre de bu sınıflarda 2 saatimiz olduğuna göre ortaokullarda 2 saat olcaktır diye söyleniyor.

seçilirse sadece 5. sınıflarda ikişer saat diğer 6 7 8 sınıflarda birer saattir.

ilkokullarda 1-4 bilgisayar dersi seçilse dahi siz giremezsiniz derse.. sadece ingilizce ve din kültürü derslerine brans öğretmeni giriyor diğerlerine sıınıf öğretmeni.

ayrıca 5. sınıflarda 2saat 678lerde eski program yani 1saat ders olabilir,seçilirse.

atungad' Alıntı:
seçilirse sadece 5. sınıflarda ikişer saat diğer 6 7 8 sınıflarda birer saattir.

arkadaşlar kademeli olarak geçilecegi için doğru olan bu..
1,5,9.sınıflarda yeni sistem uygulanacak diğer sınıflar eskisi gibi devam edecek..
Dolayısıyla 5.sınıflar da seçilirse 2 saat, 6 ve 7.sınıflarda da 1 saat. 8.sınıfta medya okur yazarlığı seçiyorlar seçmeli olarak (zorunlu diyorlar ama bilmiyorum).. ordanda hayır gelmiyor bize..

sabahtan beri kaç tane okul aradım saymadım bile. aynen bana da söylenilen hep bu. norm 1 öğretmenimiz var o bile dersi zor dolduruyor.. ne olacak sizin bölümün hali bla bla bla......

kafama göre bikaç okul yazıp bırakcam benim de çok canım sıkıldı. boşuna tercih yapıyoruz...

kurt kocayınca kuzuya maskara olurmuş da kocamadı da daha bölümümüz Allah tepelerinden baksın

6 7 8 sınıflarda birer saattir. diyen arkadaşlar peki yeni ders çizelgesinde bilişim teknolojileri diye bir ders varmı yok bence 6-7-8 lerde bu sene hiç bir müdür seçmeli bilişim seçmez. sadece 5lerde 2 saat bil.yazılım dersi seçilir.

unforgiven ın dediği gibi kademe geçip yapılacağı için sadece 5 lerede 2 saat bu sene , seneye 5-6 larda 2 saat olacak , bir sonraki senede 5-6-7 ve böyle gidiyor işte..

6-7-8. sınıfların ders programları eski programlara göre yapğılacağından bu sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersleri seçilebilir. Hatta seçen okullarda oluşan normlar şu anda il içi il dışı listelerinde görülen okullar zaten. Bu listelerdeki okullarda toğlam kaç saat ders varsa hepsi 6.7.8. sınıflara aittir. 5. sınıflardaki dersler okul başladıktan sonra seçilecek. Doğrusunu öğrenmek istiyorusanız olay bu. Bizim okulda 6.7.8. sınıfta BT dersi seçilmedi. Eğer müdür seçseydi norm fazlası olmayacaktım. Seçmeme sebebi yeni program değil. "Seneye yine formatör olursun nasılsa bir de 15 saat dersle uğraşma" dedi. Bu söz ayrı tartışma konusu ama 6.7.8. sınıflarda BT dersi eski program nedeniyle seçilebilmektedir.

Tamamda arkadaşlar biz normları yeni sisteme göre girdik. Sistemde saatim 8 şuanda. Bizim siirt bölgesinde hep bu şekilde girildi normlar. Herkes kafasına göre mi takılıyor anlamadım...

Bu yıl: 5. sınıflarda 2 saat, 6-7-8 lerde 1 saat.
Seçim meselesine gelince, 2. dönem başındaki öğretmenler kurulunda 6-7-8 lerin seçmeli dersleri vs seçildi zaten. On göre de kitap vs istendi.
Resmiyete bakılırsa, şeçmeli dersleri öğretmenler kurulu (müdür) değil, öğrenciler velilerle seçecek... ama ne zaman?

Oradaki idareci, ya birini ayarlamış kendine göre, yada BT dersini öğretmen olmayınca, 2-3 öğretmene dağıtmayı planlıyor.. Belki ki doğruyu söylüyor.
Şimdiki okulunda da maaşı dolduramıyorsan yaz gitsin. Hava değişikliği olur..

Enterprise' Alıntı:
velhasılı gene mi 1 saat bu körolmayasıca ders:)
hocam ders 2 saat olmuştur...Yayımlananda 2 ders saati olmuş görünüyor...sen gideceğin okulda da işte kurulda seçiyoruz ayağını salla gitsin sen varsan eğer okulda senin olduğun dersi seçmek zorundadır...bir de büyük ihtimal bu şekilde konuşmasının 2 nedeni vardır...1 arkadaşların bir de göz ardı edilen okuldaki beden eğitimi gibi ders saatlerini doldurmayan öğretmenlerin okuldan gitmemeleri için onların ders içeriklerine göre ders seçmek istemesinden de kaynaklanabilir...Eğer gitmek istiyorsanız ve normu varsa yazın gidin hocam etrafa ya da müdüre telefon etmeye gerek yok puanınıza güveniyorsanız ben çoktan yazmıştım :D :D

dilek83' Alıntı:
sabahtan beri kaç tane okul aradım saymadım bile. aynen bana da söylenilen hep bu. norm 1 öğretmenimiz var o bile dersi zor dolduruyor.. ne olacak sizin bölümün hali bla bla bla......

kafama göre bikaç okul yazıp bırakcam benim de çok canım sıkıldı. boşuna tercih yapıyoruz...

aynı durumdayım artık bilgisayar öğretmeniniz tayin istemeyi düşünüyor mu muhabbeti etmeden ve olumuz yanıt almadan kapatmıyorum. :) sıkıldım

Evet bu konuyu çok iyi tartışmalı sevgili böteliler. Formatörlüğe normu kurban ediyorsunuz, norm fazlası olunca ve resen atanınca ortalığı karıştırıyorsunuz. Ne diyelim artık bilemiyorum, ilköğretimden iyi ki de kurtulmuşum.
bilgisayarbilisim33' Alıntı:
"Seneye yine formatör olursun nasılsa bir de 15 saat dersle uğraşma" dedi. Bu söz ayrı tartışma konusu ama...

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Tamamda arkadaşlar biz normları yeni sisteme göre girdik. Sistemde saatim 8 şuanda. Bizim siirt bölgesinde hep bu şekilde girildi normlar. Herkes kafasına göre mi takılıyor anlamadım...
maalesef kafasına göre davranıyorlar ülkede eğitim birliği yok bir genelge yönetmelik çıkıyor 40 çeşit uygulayan çıkır bir ALLAHIN kulu arayıp bakanlığı sormuyor idarecilerden nasıl olacak diye herkes kendi anladığını uyguluyotbizde de hatay belende 0 sıfır girdiler eski 6-7-8 deki dersi de hiçe saydılar bizde

atungad' Alıntı:
Aynen katılıyorum hocam. Proğram kademeli olarak uygulanacak dolayısıyla 1.5. ve 9.sınıfların ders çizelgeleri değişmiş oluyor.Yani bilgisayar dersi 5.sınıflarda 2 şer saat(seçimi veli-öğrenci) 6,7,8.sınıflarda 1er saat (seçimi öğretmenler kurulu)yapacak.Bence asıl üzerinde durulması gereken konu şu:
bu yıl 4 tane 5.sınıfınız var veli-öğrenci istedi 8 saat ders oldu.Öğretmeni norm fazlasından gönderdiniz.Gelecek yıl 4 tane 5.sınıf 4 tane 6.sınıfınız oldu veli-öğrenciğ dersi istedi ve 16 saat dersiniz oldu.o zaman tekrar mı öğretmen isteyeceksiniz.Sıkıntı aradaki 1 yıllk zaman ise neden öğretmeni mağdur edersiniz.
Burada bence doğru olan öğretmenin kadrosu ve özlük haklarını koruyarak davranmak olacaktır.(devleti zarara uğratmamak adına ders saatini doldurması için geçici görevlendirme yapılabilir)

Hocam meb 4+4 ders saatlerinde vardı kademeli olarak 2 olacak bu sene sadece 4. sınıflar 2 diğerleri 1 er saat

yuci81' Alıntı:
Evet bu konuyu çok iyi tartışmalı sevgili böteliler. Formatörlüğe normu kurban ediyorsunuz, norm fazlası olunca ve resen atanınca ortalığı karıştırıyorsunuz. Ne diyelim artık bilemiyorum, ilköğretimden iyi ki de kurtulmuşum.
bilgisayarbilisim33' Alıntı:
"Seneye yine formatör olursun nasılsa bir de 15 saat dersle uğraşma" dedi. Bu söz ayrı tartışma konusu ama...

Ben BÖTEli değilim, Formatörlüğü de hiç savunmadım, müdür beye anlattım formatörlük normu ilgilendirmiyor v.s. v.s. hepsini anlattık ama nafile. Belki Eylül'de formatör olmam.

norm fazlası olmamak için 10 saat ders olması yetiyor mu? pekii maaş karşılığı dolmayınca ne olur?

Geri