Monster Notebook Hakkında

Kodla Büyü

timeless

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, notebooku yenilemek ve uzun bir süre beni idare edecek bir bilgisayar almak istiyorum. Günlük kullanım ve bazen photoshop vb. işler için kullanacağım. 6000-8000 TL bütçem var. Benzer özelliklerdeki bilgisayarlar arasında monster'lar diğerlerine göre biraz daha ucuz gibi. Monster kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Son düzenleme:
Kendim kullanmadım ama bir arkadaşımda vardı tulpar serisinden. Çok memnundu.

Kendim kullanmadım ama bir arkadaşımda vardı tulpar serisinden. Çok memnundu.
1-2 yıldan sonra klavye, anakart, ekranla ilgili sorunlar çıkıyor diye forumlara yazanları gördüm. Dediğiniz gibi çok memnun olanlar da var. Şikayetçi olanlar da.

Ben kullanıyorum 6 senedir. bataryası öldü doğal olarak. abra a5 serisi benim bilgisayar 3d s max, blender, python, visual studio, android studio, anaconda, after effect, photoshop aktif olarak kullanıyorum. eski olduğu için render süresi uzun oluyor doğal olarak ama bilgisayarı düzgün kullanırsan hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanırsın.

Ben kullanıyorum 6 senedir. bataryası öldü doğal olarak. abra a5 serisi benim bilgisayar 3d s max, blender, python, visual studio, android studio, anaconda, after effect, photoshop aktif olarak kullanıyorum. eski olduğu için render süresi uzun oluyor doğal olarak ama bilgisayarı düzgün kullanırsan hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanırsın.
Teşekkürler hocam. Peki kasa kalitesi nasıl? Düşündüğüm cihazlardan birisi lenovo thinkpad serisi, ona göre kıyaslayınca hangisi daha kalitelidir?

Teşekkürler hocam. Peki kasa kalitesi nasıl? Düşündüğüm cihazlardan birisi lenovo thinkpad serisi, ona göre kıyaslayınca hangisi daha kalitelidir?
kasa ağır bir kasa. İlk zamanlar zorlanmasam da artık keşke daha hafif bir bilgisayar olsaydı dediğim günler olmadı değil. kalite olarak çizilme bozulma vs olmadı. arada içini açıp temizlediğim oluyor. En güzel tarafı zaten bu isterseniz güncelleme yapabiliyorsunuz ve garanti dışı olmuyor veya anakart güncellemeyi destekliyor vs... Kasa aliminyum falan değil bildiğin sert plastik ama sağlamlık hissi verdi bana sağa sola çarpınca kırılan tarzdan değil. Ama tekrar belirteyim gerçekten ağır ve bazen taşırken vs yoruyor. normal laptop çantasıyla taşımak imkansız bence sırf bu yüzden sırt çantası almışlığım var =)

piyasadaki fiyat/performans açısından alınabilir bir laptop olduğu için geçen ay bende aldım hocam.. aynı özelliklerde diğer markalar 8000 tl civarıyken monster 6800 tl ye satıyordu bilgisayarı. özellik olarak tam bir canavar bence.. ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti de var.
kasa olarak orta-üst kalitede. klavye ve bileşen olarak üst kalitede. günümüzde alınabilecek bir laptop bence..

piyasadaki fiyat/performans açısından alınabilir bir laptop olduğu için geçen ay bende aldım hocam.. aynı özelliklerde diğer markalar 8000 tl civarıyken monster 6800 tl ye satıyordu bilgisayarı. özellik olarak tam bir canavar bence.. ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti de var.
kasa olarak orta-üst kalitede. klavye ve bileşen olarak üst kalitede. günümüzde alınabilecek bir laptop bence..
Teşekkürler hocam. Hangi modelini aldınız?

1 aydır kullanıyorum. Tulpar 19.4 aldım, Dell 7567 i5 vardı, ondan geçiş yaptım. Harici klavye ve fare kullandığım için cihaz kasasına temas etmiyorum gibi aslında. Ekranı açıp kapatıyorum sadece. Ama kullanım keyfi, performans olarak şu an için en ufak bir eksiklik hissettirmedi. Uzun süre kullanımda fark eder mi bilemiyorum, zaman gösterecek.
Ancak çanta hediyesi; kutu ve paketlemedeki özenleri, driver flashı göndermeleri bende artı özelliği oldu marka algısı için.

Thinkpad serisi kaliteli. Klavye, ekran,kasa kaliteli.
1 aydır kullanıyorum. Tulpar 19.4 aldım, Dell 7567 i5 vardı, ondan geçiş yaptım. Harici klavye ve fare kullandığım için cihaz kasasına temas etmiyorum gibi aslında. Ekranı açıp kapatıyorum sadece. Ama kullanım keyfi, performans olarak şu an için en ufak bir eksiklik hissettirmedi. Uzun süre kullanımda fark eder mi bilemiyorum, zaman gösterecek.
Ancak çanta hediyesi; kutu ve paketlemedeki özenleri, driver flashı göndermeleri bende artı özelliği oldu marka algısı için.
Cevaplarınız için teşekkürler hocam. Thinkpad için t-w-p serilerinin iyi olduğunu, e serisinin kaliteli olmadığını yazanlar var. Benim alacağım da e serisi olduğu için thinkpad'dan vazgeçtim gibi. Monster abra serisinden alacağım büyük ihtimalle.

Cevaplarınız için teşekkürler hocam. Thinkpad için t-w-p serilerinin iyi olduğunu, e serisinin kaliteli olmadığını yazanlar var. Benim alacağım da e serisi olduğu için thinkpad'dan vazgeçtim gibi. Monster abra serisinden alacağım büyük ihtimalle.
Ek olarak belirtmem gereken bir eksi yanı var. Video incelemelerinde bahsedildiği gibi ses seviyesi gerçekten düşük kalıyor. Kendi hoparlörü eski bilgisayarlarıma göre maalesef zayıf kalıyor. Gerçi hoparlör ihtiyacım yok denecek kadar az. Oyunlarda kulaklık kullandığım için sorun olmuyor. Kulaklık ses çıkışı gayet iyi ama kendi hoparlörünü kullanırsanız, muhtemelen hissedersiniz eksikliğini.

Ek olarak belirtmem gereken bir eksi yanı var. Video incelemelerinde bahsedildiği gibi ses seviyesi gerçekten düşük kalıyor. Kendi hoparlörü eski bilgisayarlarıma göre maalesef zayıf kalıyor. Gerçi hoparlör ihtiyacım yok denecek kadar az. Oyunlarda kulaklık kullandığım için sorun olmuyor. Kulaklık ses çıkışı gayet iyi ama kendi hoparlörünü kullanırsanız, muhtemelen hissedersiniz eksikliğini.
benim de hoparlör ihtiyacım fazla olmuyor hocam o nedenle çok üzerinde durmuyorum. Tek endişem kasa kalitesi. O da çok kötü değil anladığım kadarıyla.

Tulpar T7 V21.1.3 17.3 aldım gayet memnunum batarya normal kullanımda 5 saat civarı gidiyor.Turbo modda fan sesi duyuluyor.Normal kullanımda sorun yok lcd ekran kenarları 3mm falan 17.3 olmasına rağmen gayet kullanışlı yanında taşıma çantası hediye fiyat olarak muadillerine göre 4 5 bin daha avantajlı

Tulpar T7 V21.1.3 17.3 aldım gayet memnunum batarya normal kullanımda 5 saat civarı gidiyor.Turbo modda fan sesi duyuluyor.Normal kullanımda sorun yok lcd ekran kenarları 3mm falan 17.3 olmasına rağmen gayet kullanışlı yanında taşıma çantası hediye fiyat olarak muadillerine göre 4 5 bin daha avantajlı
Teşekkürler hocam.

Merhaba arkadaşlar, notebooku yenilemek ve uzun bir süre beni idare edecek bir bilgisayar almak istiyorum. Günlük kullanım ve bazen photoshop vb. işler için kullanacağım. 6000-8000 TL bütçem var. Benzer özelliklerdeki bilgisayarlar arasında monster'lar diğerlerine göre biraz daha ucuz gibi. Monster kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Son 1 ayda 3 tane aldım.
Bu hafta 1 tane daha alacağım.

hocam bende abra 15.5 aldım 2 ay önce, sanırım bazı monsterlarda olmayan 10. nesil i5 işlemci gddr6 ekran kartı olmasına rağmen en uygun fiyatlısı bu. 2 aydır sorun yaşamadım. Kasa plastik, her ne kadar kendi uygulamasıyla ayarlayabilsenizde fan sesi biraz fazla. bu piyasada vereceğiniz paraya değecek bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum. 2 ayda fiyatı 1000 tl artmış :/

https://www.amazon.com.tr/MONSTER-A...RA+A5+V15.5&qid=1607218464&s=computers&sr=1-1

İade ediniz.

Abra A5 V15.5 - 1 aydır kullanıyorum. 16 Gb ram var. 4-5 saat arası şarz süresi var.

Battery Bar programı ile kontrol edebilir misiniz?
Firma ile görüştüm oyun pc lerinde bu şarj süresinin normal olduğundan bahsettiler. 17.3 inç ekran.

Verdiğiniz Trendyol linkinde de şarj süresi 3 saat altı olarak belirtmişler.
sizin ki çok iyi gidiyormuş

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    19.3 KB · Görüntüleme: 39
17.3 olanı dün sipariş ettim. Henüz gelmedi.

Şu an Abra A5 15.5 kullanıyorum.

https://prnt.sc/vx8f9z veriler burada

Hocam bataryada kullanırken benim pilin deşarj miktarı 26bin 28bin civarında. Muhtemelen bu değer sizde daha küçüktür. (gönderdiğiniz fotoğrafta şarja takılı olduğu için anlaşılamıyor)

Trendyolda 15 inç olanlar için batarya süresi 4-6 saat verilirken
17 inç olanlar için 3 saat altı bilgisi verilmiş.
Siz de gelince test edip bilgi verirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• batarya.JPG
    batarya.JPG
    20.2 KB · Görüntüleme: 16
Geri