MONİTÖRÜME GÖRÜNTÜ GELMİYOR YARDIM !

Kodla Büyü

serci2001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilsayarı çalıştırıyorum windows XP görüntüsü güründükten sonra ekran dan görüntü gidiyor. Kasa çalışıyor. monitörde elektrik var ama kasadan görüntü gelmiyor. kabloları kontrol ettim. Bilgisayarı F8 ile güvenli komutta çalıştırmaya çalıştım güvenli mod da başla komutu verdikten sonra aynı şekilde monitörden görüntüyü kesiyor sebebi ne olabilir.

Sizin bilgisayarın sorunu büyük olasıkla ekran yenileme oranının yüksek değerlerde olması.İşin kötü tarafı ise sizin bilgisayar güvenli kipte açılmıyor .Başka bi monitör projeksiyon felan bulabilirsen o değerlerde açılabilecek sorunu çözebilirisn., tabi sorun kesin olarak yenileme oranı ise...genlede bu tür durumlarda sorun bu oluyor.

Dostum Monitörün biraz eski olmalı ki eski ise aynı sorunla daha önce karşılaştım bilgisayarını başka (yeni) bir monitörle aç sonrada ekran çözünürlüğünü 800*600 e ayarla daha sonra bu ayarda iken kendi monitörünü tak ve görüntü gelirse çözünürlük değerini artırabilirsin ama senin monitörün buna cevap verirmi bilemem.

slm.
sorunu çözdünmü bilmiyorum ama eğer bahsettiğin bilgisayar okulda kullandığın öğretmen bilgisayarı ise büyük ihtimalle görüntüyü aynı anda projeksiyonada vermek için splitter kullanıyorsundur. benim de başıma çok geliyor bu bilgisayarı kapat geri aç kasadan. olmazsa splittere takılı bütün kabloları çıkar geri tak ve sabit kalmalarını sağlamaya çalış

benim tavsiyem varsayımlan üzerine oldu ama umarım işine yarar.

Arkadaşlar ramları söktüm ekran kartını söktüm hava tuttum içindeki bütün tozu çıkarttım. statik elektriği aldım. vga modunda açmayı denedim. güveli modu denedim başka ekran kartı taktım başak ram taktım hiç biri ilacım olmadı olmadı :oops: :oops: :oops: :x :x :x

Varolan xpyi silmeden tekrar xp kurup, yeni sistemde bilgisayarı açmayı dene, biraz uzun sürer ama hiç değilse açılış yapıp dosyalarını yedekleyebilrsin...

serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar ramları söktüm ekran kartını söktüm hava tuttum içindeki bütün tozu çıkarttım. statik elektriği aldım. vga modunda açmayı denedim. güveli modu denedim başka ekran kartı taktım başak ram taktım hiç biri ilacım olmadı olmadı :oops: :oops: :oops: :x :x :x

bunların hepsini biliyorsun dostum... sistemin çöktüğünün farkına varmış olman gerekirdi.. al bi xp cd si format atmadan yeniden onarmayı dene...

Geri