Monitörde hem kamera hem tv görüntüsü almak mümkün mü??

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
bir tv ekranını alıp birinci kanalında kayıt cihazındaki görüntüleri izleme ikinci kanalından itibaren tv izlemek mümkün mü acaba yardımcı olur musunuz?

kanal geçişi ile tv ve kayıt görüntüleri arasında geçiş yapamazsın ama tv yi hdmi den veya scart girişe bağlarsın kayıt cihazını vga girişine bağlayıp kumandadan vga ve scart girişlerden birini seçerek geçiş yapabilirsin.

olması lazım..
bizim bina girişlerine kamera koydular..her daireye gerekli donanımları taktıktan sonra kumandadan sıfıra basınca kameradan anlık görüntü izleyebileceğimizi söylediler..
üçkağıtçı şirket benim daireye öyle birşey yapmadığı için ben göremiyorum..

bana nasıl yapılacağını ve hangi özelliklere sahip bir tv almam gerektiğini ve hangi malzemelere ihtiyaç olduğunu anlatır mısınız?

VGA, HDMI VE SCART GİRİŞİ OLAN BİR TV(LCD, LED TVLERİN HEPSİNDE VARDIR DİYE TAHMİN EDİYORUM AMA SEN ÖZELLİKLERİNDEN KONTROL EDEBİLİRSİN.) KAYIT CİHAZINDA VGA ÇIKIŞI VARDIR. KAYIT CİHAZININ VGA ÇIKIŞINDAN TV YE VGA KABLO(İKİ UCU ERKEK) İLE BAĞLANTI KURARSIN. UYDU CİHAZINI DA SCART KABLO VEYA UYDU CİHAZINDA HDMI ÇIKIŞ VRSA HDMI KABLO İLE TV YE BAĞLARSIN. SONRA TV KUMANDASINDAN GİRİŞLER ARASI GEÇİŞ YAPMAYI SAĞLAYAN TUŞ İLE(ÖRNEK:SAMSUNGLARDA SOURCE(TÜRKÇESİ:KAYNAK) TUŞU ) SCART VEYA HDMI KAYNAĞINI SEÇTİĞİNDE UYDU KANALLARINI İZLERSİN, VGA(PC) KAYNAĞINI SEÇTİĞİNDE KAYIT CİHAZI GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLERSİN.

Geri