Monitörde Görüntü Yok!

Kodla Büyü

unlem

Site Gezgini
arkadaşlar bt sınıfımdaki bir monitörden hiç bir şekilde görüntü alamıyorum tüm kablolarını kontrol etmeme ve farklı kablolar denememe rağmen monitörün açma düğmesinin yanındaki power ışığı da yanmıyor. Sorunun ne olduğuna dair bir fikri olan var mı?

hocam böyle durumlarda çalışan başka bir monitörü takmanız ve denemeniz gerekir
bir deneyin
eğer yeni monitör açıyorsa sorun kesinlikle önceki monitörde ve elektroniktir
yani garantisi dolmamışsa hemen en yakın bayisine başvurarak gönderin
böyle durumlarda mutlaka local tespit için çalışan başka bir donanımı denemek gerekir
lab.ınız var o zaman deneme yanılma çok kolay
kolay gelsin

Aydın Özgür BİLGİN arkadaşımın dediğini yaptıktan sonra diğer monitor çalışıyorsa sorun kasaya giden koblodadır büyük ihtimal. ve o kabloyu bulmak da baya zor inşallah garantisi vardır.

cevaplar için teşekkür ederim.güç kablosu başka bil.de çalışıyor kasayı başka monitöre bağladığımda da bir sorun gözükmüyor. işin kötü tarafı bu bilgisayarların garantisi yok :!: monitörün içini açsam... :mrgreen:

hocam ya monitörün tüpü bitmiştir yada kasaya giden kablo bozuktur, korkma içini açabilirsin, yanlız kabloyu çıkar öyle dene :)

hcm onları denedım ama...yıne goruntu yok monıtor power ısıgı yanıp sonuyooo
..bana kalırsa kasadan sınyal glmıyor ama ...veya ekran kartında sıkıntı var ama ..nasıl cozulecek onu bılmıyorum:(

eğer bilgisayarınız bir ups ee bağlıysa onu çıkartıp monitörü tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

hocam eğer monitörün içini hala açmadıysanız hiç açmayın derim.
sonra başınıza iş alırsınız.
hiç olmuyosa bi servise gönderirsiniz.

:D
şaka bir tarafa :D eğer ups e bağlı ise böyle bir sorun verebiliyorlar.fişleri çıkartıp normal bir prize takmak çok zaman almas.

evet ben biliyorum uluslar arası posta ileti sistemi değil mi ? yani bir nevi kargo :p

monitörler ekran kartından aldığı görüntü sinyallerini görüntüye çeviren ve insanların görmesini sağlayan (bilgisayardaki bilgileri) bilgisayar parçasıdır.
ucuz port sunucuları (ups) ise MEB in portlarından sıkılanlar için geliştirilen-tabi turkler tarafından- bi hizmettir.filhakika ups ler aynı zamanda fevkaladenin fevkinde posta iletileri içinde kullanılabilirler.ama genelde bilgisayar alanında kullanılan ups lerden bahsediyorsanız Unit of Personal Satisfaction is not a kind of ... olarak bilinir..
bu arada monitörü açma fikri kötü bir fikir..

filhakika ups ler aynı zamanda fevkaladenin fevkinde posta iletileri içinde kullanılabilirler.ama genelde bilgisayar alanında kullanılan ups lerden bahsediyorsanız Unit of Personal Satisfaction is not a kind of ... olarak bilinir..

ferasetinize hayranım hocam :lol: :D

sadece espiritüel yaklaşmıştım ama ...

Geri