Monitor kablosu DVI takılı ama CCC VGA gösteriyor!

Kodla Büyü

KNKLC

Üye
Arkadaslar merhaba

Ati radeon 4850 series HD Ekran kartına sahibim. Monitor kablom DVI cıkısına baglı olmasına ragmen Control Center'da VGA olarak gözüküyor.

DVI aparatında mı bir sorun vardır acaba ? Ve bu monitorun kabul ettigi 1440x900 çözünürlüğe yükselmiyor. Çözünürlükle bunun bir alakası olabilir mi?

Eski bi tane kart takılı su anda DVI cıkısına bagladım onu, (256 MB ekran kartı düşünün o kadar eski) bu ekran kartında 1440x900 a yükseliyıor ama diğer kartımda yükselmiyor monitor. DVI aparatından olabilir mi bu sorun? Veya monitor kablosundan? Çözünürlüğü etkiler mi bu?

İşletim sistemim: win xp pro

1440x900 a yükselmeyen ekran kartım : ATI RADEON 4850 HD

Monitorum : Samsumg 933nw

En azından şunada cEvap verebilirseniz çok sevinirim... Monitor kablosunun ve DVI aparatının monitorun orjinal çözünürlüğüne etkisi var mıdır?

Hocam merhaba;
Öncelikle işletim sistemi: AMD olmaz :) Windows Xp, Vista, 7, 8, Linux vs olur senin söylediğin işlemcin.
Monitorun yapmaya çalıştığın çözünürlüğü destekliyor mu ?

KNKLC' Alıntı:
Arkadaslar merhaba

Ati radeon 4850 series HD Ekran kartına sahibim. Monitor kablom DVI cıkısına baglı olmasına ragmen Control Center'da VGA olarak gözüküyor.

DVI aparatında mı bir sorun vardır acaba ? Ve bu monitorun kabul ettigi 1440x900 çözünürlüğe yükselmiyor. Çözünürlükle bunun bir alakası olabilir mi?

Eski bi tane kart takılı su anda DVI cıkısına bagladım onu, (256 MB ekran kartı düşünün o kadar eski) bu ekran kartında 1440x900 a yükseliyıor ama diğer kartımda yükselmiyor monitor. DVI aparatından olabilir mi bu sorun? Veya monitor kablosundan? Çözünürlüğü etkiler mi bu?

İşletim sistemim: AMD

En azından şunada cEvap verebilirseniz çok sevinirim... Monitor kablosunun ve DVI aparatının monitorun orjinal çözünürlüğüne etkisi var mıdır?

bahsettıgınız monıtorde dvı baglantısı varmı http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-p ... 19CMNKF/UF burda sankı dvı gırısı yok gıbı gorunuyor yoksa benmı goremedım

Miy33' Alıntı:
Hocam merhaba;
Öncelikle işletim sistemi: AMD olmaz :) Windows Xp, Vista, 7, 8, Linux vs olur senin söylediğin işlemcin.
Monitorun yapmaya çalıştığın çözünürlüğü destekliyor mu ?

Kusura bakmayın :) Windows XP İsletim sistemi. Evet destekliyor, daha önceden öyle kullanıyordum. Ama bir sabah kalktıgımda artık yükselmiyordu istedigim çözünürlüğe...

CCC'de desteklenmiyor yazıyor monitor bilgisi ama önceden rahat kullanıyordum sorunsuz.

Av1OThECAAEYIhq.jpg

adiyif' Alıntı:
KNKLC' Alıntı:
Arkadaslar merhaba

İşletim sistemim: AMD

bahsettıgınız monıtorde dvı baglantısı varmı http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-p ... 19CMNKF/UF burda sankı dvı gırısı yok gıbı gorunuyor yoksa benmı goremedım

Var, VGA, HDMI, DVI ... Problem bu değil gerçi ben belirtmek istedim sadece belki alakası vardır diye. Kablodan olabilir diye belki.

Kablodandır hocam ben monitörde full hd çözünürlüğü alırken TV de alamıyordum kabloyu değiştiridim sorun çözüldü.

Kablo olur diyorsun , tamam hocam cok tesekkur ederim degistirecegim kabloyu. Cok tesekkur ederim tekrardan.

Geri