monitör ile projeksiyonu aynı anda kullanmak istiyorum

Kodla Büyü
Evet,laptoplar için bir dönüştürücüye gerek yok. laptopta Fn+(F12,F8 artık hangisiyse görüntü ayarı)birlikte kullanılarak görüntüyü rahatlıkla ayarlayabiliyosun.

Kasa ile projeksiyonun uzak olduğu durumlar için üçlü VGA çoklayıcı kablolar var. 15 tl ye 2 tane almıştım. elektronikçilere sorabilirsiniz. Ama bu kablolarda bir süre sonra görüntü kalitesi düşebliyor.

En güzeli Masaüstü bilgisayarlar için projeksiyonda monitör çıkış portuna VGA kablosu takmak ama mesafe çok olunca mecburen çoklayıcı kullanmak gerekiyor.Laptopta ise projeksiyon kullanımı çok kolay, bir ara kabloyla iki yere görüntüyü verebiliyosunz.

musedip45' Alıntı:
Hocam biz bunun ikiye ayrılmış biçimde olanını kullanıyoruz. Ekran kartı orta kalite ise; yani 32 MB üstü ise sorunsuz kullanılıyor. Bilgine. Fakat kötü ekran kartlarında görüntü kalitesi düşüyor. Bu kabloya y kablo(ye kablo) da deniyor.

Hocam ekran kartı 256mb cok iyi bir ekran kartı değil zaten vista kurulu. halk eğitim kursu için kullanacağız. İkide bir donmasını istemiyorum :D
Burda bulamadım alıp denerdim olmasa değiştirirdik neyse bakcaz artık.

çoklayıcı var okulun birinde diğerlerinde yok aldırmaya kalksam para yok diyecekler böyle idare edin diyecekler çoklayıcı olmadan bunu halledebilsem

Geri