monitör ayarı bozuk nasıl düzeltebilirim

Kodla Büyü

betty

Site Gezgini
arkadaşlar gecen gun 1.sınıflar lab'a geldi ve gittiklerinde bi monitör karanlık gösteriyordu bozdu çocuk ayarı,monitör üzerindeki tüm düğmeleri kullandım ama hiç biri ile olmadı,görüntü özlleiklerinide denedim o da işe yaramadı,sorun şu görüntü aydınlık değil..bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

bağlantıları kontrol et hocam istemeden yappmıştır bozulacağı tutuyo bazen monitör ayarlarını resetlemeyi denedinmi birde bazen mıknatıs tutuyorlar ozaman manyetik alan dağıtmasını kullan belki düzelir.

hocam gizemkar hocmaın dediğği gibi ayarları fabrika ayarlarına getirin. olmazsa monitörün kablosunu şöyle sağa sola bi oynatın. belki kabloda sorun vardır...

hocam masaüstü sağ tıklayıp özellikleri aç oradan ayarlar - Gelişmiş ve açılan pencereden monitör ve oradanda özellikler sekmesinden monitör ayarını sıfırla olacaktır.
ama asıl soru şu çocuklar bilmeden bunu nasıl yapıyor???

Çocuklar bilmeden yapıyorlar işte bu karıştırma ve bulduklarına tıklama şeklinde.

bu şekilde o kadar çok şey öğreniyorlar ki.
hocamın sorununa cevap verilmiş sanırım.
eğer fabrika ayarlarından da bir çözüm olmazsa mıknatıslanmaları alıcı bir cihaz görmüştüm. (TV tamircisinde 3 aya yakın calışmıştım orda gördüm)

monitörlerin bir çoğunda bu manyhetik alanı dağıtan "Degaus" özelliği var denemekte fayda var ayda Craxx hocamın dediği gibi bi tv taircisinin yolunu tutcan galiba aslında o kararma işletim sisteminden de kaynaklanablir çünkü arkadaşımın internet kafesinde durup duruken bazen bilgisayarın ekranı karanlık ve renkleri bi acayip acılıyo Pc yi yenden başlatınca renkler yerinde geliyor nasıl iş annamadım gitti daha neler görücem acaba :eek:

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hepsini denedim ancak bişey değişmedi yani servise gönderilecek kadar buyuk bir sorun da değil ne yapsam bilemiyorum...ilk değerlere dön tuşuna bastım olmadı,kablo ayarlarına baktım sorun yok,masaüstündeki özelliklerden gidilen yolu da kullandım ama monitör ayarını sıfırla gibi bir seçenek yok...markası vestel !!!

hocam sorun monitorden mi anlamak için önce başka bir monitor tak sonra problemli monitore giden güç kablosunu değiştir öyle bak eğer yine aynıysa bilgisayarında görüntü ile ilgili ne varsa varsayılan olarak ayarla Allah sabır versin

arkadaşlar çarşamba gunu öğleden sonra yoktum okula ertesi gün geldiğime o bozuk monitör çalışıyordu :D nasıl oldu anlamadım ders yoktu ben okulda değildim acaba başka birimi geldi de yaptı diyorum :? neyse hallolmuş kendi kendine :+1:

exper bilgisayarla gelen monitörün menüsüne girip sağa sola doğru genişletme seçeneğine geliyorum ama arttıramıyorum. orda + ya basınca olmuyor.

monitörün tüp soketi de bu tür arızalar yaptırır ama bilmeyen için kurcalamak çok tehlikelidir en iyi yöntem tokatlamadır

hasan46' Alıntı:
monitörün tüp soketi de bu tür arızalar yaptırır ama bilmeyen için kurcalamak çok tehlikelidir en iyi yöntem tokatlamadır

:+1: :+1:

aynen.. böyle ekran kararması yapan bir monitörüm vardı, bahsettiğiniz tüm yöntemleri deniyordum..olmadı mı iki tokat çakıyordum düzeliyordu..teknolji bazen kaba kuvvetten anlıyo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hakkaten..benim de geçende bi flash bellek( m p3 çalarlı) karşıma çıkmıştı. üzerinde değişiklik yapılamıyor-biçimlendirilemiyodu. koruma tuşu vardı ama açık olduğu halde. bikaç biçimlendirme yapmayı denedim, olmadı. sonra bi daha deneyeyim dedim, oldu.. ne oldu nasıl oldu, ben de anlamadım... :D

Geri