monitör açlımıyor

Kodla Büyü

ozdemir1001

Aktif Üye
slm arkadaşlar bilgisayar laboratuarımda exper bilgisayarlarım var...Bir öğrenci bilgisayarının monitörü açılmıyor.başka bir monitör denedim olmadı.Ana makinaya bağladım yine açılmadı.Kasa çalışıyor ama ekran hiçbir şakilde açılmadı.Başka nelar yapabilirim..Yardımcı olursanız sevinirim..

Hocam elektrik monitöre hiç gelmiyorsa elektirkten dolayı bir yanma olmuş olabilir. Oda içinde ki ufak bir sigortayı yakıyor. Garanti kapsamındaysa bunu tamire gönder donanımsal görünüyor..

Aynı kasada hiçbir monitörmü çalışmıyor. mesele buysa ekran kartıda olabilir Hocam...belki yerinden çıkmıştır. MAkine açılılşta birkaç kere bip sesi çıkarıyormu eğer varsa ekran kartından olabilir.

ozdemir1001 hocam, benimde bugün öğrenci bilgisayarımın bir tanesinde aynı sorun var. Hiç bir şekilde monitöre görüntü vermiyor ve ekran donuyor. Daha öncede aynı sorun olmuştu. Harddiski formatlamak zorunda kalmıştım. Sanırım harddiskten kaynaklı sorun. Başka çözümü var mı bilmiyorum.

Hocam laboratuarda benim başıma geldi olayı şöyle çözdük belki faydası olabilir.
Elektrikle ilgili birkaç ayarlama sonrası bazı bilgisayarlarımız çalışmaz oldu (Sorun tam da sizin bahsettiğiniz gibiydi). Biz de topraklamanın düzgün yapılmadığı için kasanın içerisinde biriken antistatik yükün kasayı çalıştırtmadığına karar verdik ve elimizle topraklama yaptık. Bilgisayar çalıştı.
Topraklamayı şu sekilde yaptık. Önce kasanın elektrik bağlantılarını ve ethernet kablosunu çıkarttım sonra bir elimizi kasaya diğer elimi toprağa (Duvar, demir boru vs) değdirerek kasanın üzerindeki fazla yükü boşalttım. 1 2 dk bekledikten sonra kabloları takıp denedim kasa çalıştı.
Biraz uzun oldu ama okulda bu durum 10 - 15 sefer başıma geldi.
Bİ dene istersen

tamam arkadaşlar artık sorun yok ...Ekran kartından dolayı çalışmıyormuş...Çıkartıp taktım sorun ortadan kalktı.hepinize teşekkürler.

Geri