Modemde çıkış ip'si var fakat çıkmıyor-çözüldü

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Geçen hafta Per-Cuma günleri Okulun bulunduğu bölgeye fiber kabloları çekildi ne olduysa ondan sonra oldu internetimiz gitti... Bu arada 4 mbit olan hattımız şu an 18mbit görünüyor...
2 tane hattımız var, adsl ve özel hat...
2 hat birbirine bağlı, aynı swichte iki hatta giriyor, meb hattı 192.168.2.1, özel hat 192.168.1.1 den çalışıyor, özel hattın dhcp kapalı elle ip verdiklerim özel hattı kullanıyorlar.
Yaptıklarım, kontrol ettiklerim:
Modemimiz Airties 5450
Modem ışıkları tam, çıkış ip si alıyor, dhcp si çalışıyor, kablosuzu çalışıyor ap'lerimizde bağlı halde...
1-Modemi yeniden kurdum...
2-K.adı ve şifremizi ttnetten kontrol ettim...
3-Loopa karşı modeme bağlı diğer cihazların bağlantısını kestim çıkardım, tek pcye çıkış yaptım, tüm portlardan ve kablosuzdan denedim ...
4-Modem firmware güncellemesi yaptım...
5-Müşteri hizmetlerine arıza kaydı bıraktım...
6-Telekomdan ekip gelip kutuyu kontrol etti...
7-Ekstra bir modemim olmadığı için başka bir modemle deneyemedim.
Sorun hala devam ediyor, özel hattan devam ediyoruz ama burada her şey normal görünürken neyi gözden kaçırıyorum yada bir şeyi gözden kaçırmıyorsam ne olabilir, fikri olan var mı?

Re: Modemde çıkış ip'si var fakat çıkmıyor

Gözden kaçacak birşey kalmamış :) özel hattaki modemi meb hattına bağlayıp bir deneyin hocam

Valla hocam okulda bir dünya bağlı pc var net kesilsin istemiyorum, hadi 5-10 dk kestik diyelim diğer hattın k.adı ve şifre bilgilerini de bilmiyorum, m.hizmetlerine bağlanmakta zulüm oluyor...

Yarın ekstra bir modem ayarlayıp deneyeceğim ama fikri olan varsa deneyelim görelim.

Ekstra bir modemle daha denedim sonuç yine aynı...

Telekomdan tekrar aradılar, fiber alt yapıdan dolayı bölgede sorun yaşanıyor, sorun bizden kaynaklanıyor, hocam gün içinde gelip çözeceğiz dediler..
Ama bağlantı hızımız süper oldu, özel hattımız 24 mbit görüyor, meb hattı da böyle olacak sanırım.

Geri