Modem tavsiye eder misniz

Kodla Büyü

btnotlari

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bir kablosuz modem almak
istiyorum çift antenli yardımlarınızı beklıyorum

Hocam neden çift antenli ? Airties 5440 olabilir yayın gücü kuvvetli 150 tl civarlarında idi en son

ilkayla' Alıntı:
Hocam neden çift antenli ? Airties 5440 olabilir yayın gücü kuvvetli 150 tl civarlarında idi en son
hocam okul 2 katlı ama alt kattakı arkadasların sınıflarda cekmıyormus galıba Ap almayı dusundum ama oda pahalı geldı cift antenle ısı halledebılırız dıe dusunuorum Airties olmasını tercıh ederım

btnotlari' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:
hocam okul 2 katlı ama alt kattakı arkadasların sınıflarda cekmıyormus galıba Ap almayı dusundum ama oda pahalı geldı cift antenle ısı halledebılırız dıe dusunuorum Airties olmasını tercıh ederım

o zaman değiştirilebilir antenli olsun güçlü bir anten de alıp takabilirsin.

Hocam airties ın bu modeli bence işinizi rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum. Yinede forumlarda araştırmakta fayda var ben kullanıyorum memnunum .

Hocam hiç uğraşma üst kattan alt katlara yayın gitse bile internet yavaş olur, sürekli "internet çok yavaş" cümlesini duyarsın. ben her kata AP koydum. bir kere yapıcaksın masrafı ama sistemin güzel işlicek herkeste memnun olacak. benim fikrim budur :)

Evet en güzeli AP almak her kata ama 300 Mbps lik bir modem de işini görür ama okulun yapısına göre bizim okulun yapısı buna uygun !

the_korsan' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8961nd-300mbps-wireless-n-adsl2-modem-router/productDetails.aspx?productId=bd100932&categoryId=3009801

2 * 3 dbi antenli bir model. airtiesin 5440-5450 ler güzel iyi hoş ama tplinkten üstün değil, anten 2*2 dbi ve fiyatları tplinke göre abartılı..

tplinkin bu modelde antenler yönsüz ama değiştirilebilir, gerekirse daha güçlü bir anten takarsınız.
güzel miş hocam tesekurler bunu alabılırım baska onerısı olan war mı ?

mutlu112' Alıntı:
hocam modemden vaz geçin ap alın kaplu problemi varsa kablosuz ap var.
hocam modem ıyı aslında ama ıkı de bır donuo her gun reset atmaktan sıkıldım bı sıkıntısı war bellı baya bı eskı o yuzden adam gıbı bı modem alım dıorum bırde AP alıyım basım arımasın dıe dusunuyorum

btnotlari' Alıntı:
mutlu112' Alıntı:
hocam modem ıyı aslında ama ıkı de bır donuo her gun reset atmaktan sıkıldım bı sıkıntısı war bellı baya bı eskı o yuzden adam gıbı bı modem alım dıorum bırde AP alıyım basım arımasın dıe dusunuyorum
hocam o zaman 80 90 tl civarında bir modem alın. elinizdeki eski modem kaplosuz ize onu ap olarak kullanabilirsiniz. modemin configrasyonuna bir göz atın büyük ihtimalle işinize yarar

mutlu112' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8961nd-300mbps-wireless-n-adsl2-modem-router/productDetails.aspx?productId=bd100932&categoryId=3009801&SKU=BD100932
bu guzel gercekten hocam işe yarar gibi

btnotlari' Alıntı:
mutlu112' Alıntı:
sayın hocam, modemde sıkıntı varsa AP kullanımında da sıkıntı olur. Donma konusunda da benimde başıma gelmişti. modem ayarlarında re-connect diye bir ayar vardı. onu aktif hale getirmiştim sorun çözülmüştü. modem ayarlarına bir bakın isterseniz. varsa öyle bir ayar onu deneyin

dirty_y' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
mutlu112' Alıntı:
sayın hocam, modemde sıkıntı varsa AP kullanımında da sıkıntı olur. Donma konusunda da benimde başıma gelmişti. modem ayarlarında re-connect diye bir ayar vardı. onu aktif hale getirmiştim sorun çözülmüştü. modem ayarlarına bir bakın isterseniz. varsa öyle bir ayar onu deneyin
hocam dediginiz mantıklı
modemi AP olarak kullanırsa belki sıkıntı çıkarmaz fazla masraf olmaz diye düşünmüştüm :)

mutlu112' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
mutlu112' Alıntı:
hocam o zaman 80 90 tl civarında bir modem alın. elinizdeki eski modem kaplosuz ize onu ap olarak kullanabilirsiniz. modemin configrasyonuna bir göz atın büyük ihtimalle işinize yarar
http://www.hepsiburada.com/liste/tp-lin ... U=BD100932 bunu alayım dıorum hocam eskı modemı ap olarak kullanıbılırmıyım yıne

2 tane kablosuz router alın hocam işinizi görür. Bende airties 5452 modem var kablosuz alanı bana yeterli gelmiyor. Alt çapraz kattan pencerenin önünden bile çekmiyor. kablosuz router yada access point daha uygun bence.

hocam eski modemi AP olarak kullanmak yeni modemle alakalı degil.
sen bu adresdeki modemi al adsl kulla adı şifresi falan kurulumu yap
eski modemi bir resetle
aadsl şifresi falan girme... sadece kablosuzu aktif yap sonra kalosuzda ne yazacaksa onu yaz şifre vereceksen onu ayarla...
alt kata birtane yeni modemdem eski modeme kablo çek ethernet kablosu....
eski modemin ethetnet kablo girişine takkk....
internete girmeye başla ben böyle yaptım ama eksikleri olabilir okuyan arkadalarlada yardımcı olursalar ortaya birşeyler çıkar :)

mutlu112' Alıntı:
hocam eski modemi AP olarak kullanmak yeni modemle alakalı degil.
sen bu adresdeki modemi al adsl kulla adı şifresi falan kurulumu yap
eski modemi bir resetle
aadsl şifresi falan girme... sadece kablosuzu aktif yap sonra kalosuzda ne yazacaksa onu yaz şifre vereceksen onu ayarla...
alt kata birtane yeni modemdem eski modeme kablo çek ethernet kablosu....
eski modemin ethetnet kablo girişine takkk....
internete girmeye başla ben böyle yaptım ama eksikleri olabilir okuyan arkadalarlada yardımcı olursalar ortaya birşeyler çıkar :)
tmm hocam tesekurler herkese pazartesı sıparıs verelım bakalım hafta sonuna geldı gelmes sımdı bu

Geri