Modem Isınma Sorunu

Kodla Büyü

jumper34

Aktif Üye
Arkadaşlar son bir iki aydır internetimde yavaşlamalar olmaya başladı. özellikle ben ve evdeki çocuklar aynı anda uzaktan eğitim yaparken sorun oluyor bağlantıda.
Geçen gün modeme reset atarken farkettim modem çok ısınıyor. Modemin bu ısınma sorununa karşı ne yapabilirim? Önerisi olan var mı?

Arkadaşlar son bir iki aydır internetimde yavaşlamalar olmaya başladı. özellikle ben ve evdeki çocuklar aynı anda uzaktan eğitim yaparken sorun oluyor bağlantıda.
Geçen gün modeme reset atarken farkettim modem çok ısınıyor. Modemin bu ısınma sorununa karşı ne yapabilirim? Önerisi olan var mı?
Hocam modemler ısınma normaldir, işlemci mantığı ile düşünün. Kaldı ki içerisinde herhangi bir fan vs yok. İnternet (özellikle upload) hızınız düşükse online derslerde sıkıntı yaşayabilirsiniz, ekran, ses ve kamera açıkken. Ancak bağlantının sıkıntılı olmasının ısınma problemi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Siz yine de servis sağlayıcınız ile görüşün.

Fiber mi internet? Modemin markası nedir?

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, ben internetten memnunum aslında, sadece modem ısınınca saçmalıyor, kapatıp 5 dk bekledikten sonra yine düzeliyor, ttnet e bir danışalım bakalım
internet fiber ve modem TILGIN ise geçen başımıza geldi. modemin miadı dolduğu için yavaş çalışıyor artık ve saçmalıyordu. modemi değiştirdik TTNET'in kontrolü sonucu ve hızımız normale döndü. onun için sordum. yoksa firma iyi yada kötü demek için sormadım eğer öyle anladıysanız.

Merhaba ben de bu modem ısınmasından şikayetçiydim. Huawei hg630a modemini tasarlayan hiç havalandırma kanalı açmamış. En sonunda modeme havalandırma kanalını kendim açtım. Bir de arkadaşım bi video yolladı. Gaza geldim ben de bir soğutucu fan yapmayı düşünüyorum. sizde bir izleyin isterseniz. Umarım işe yarar.

Geri