Modem Hakkında Tavsiyeleriniz Neler?

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, evde bulunan modemin ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şuan oturduğun evde yaklaşık 12 yıl önce aldığım tplink td-w8101g Modem kullanıyorum. Nasipse yakın bir zamanda kendi evine taşınacağım. Bulunduğum apartmanda VDSL hizmeti var. Acaba mevcut modemi kullanmanlà güncel bir modem alıp kullanmam arasında internet hızı anlamında fark olur mu?

Hocam VDSL altyapı olan bir yere taşınacaksanız modemi illa değiştireceksiniz. 12 yıllık modeminiz büyük ihtimal VDSL destekli değildir. Evinizde kullandığınız cihazlar güncel ağ teknolojilerini destekliyorsa orta seviye bir modem alıp onu sadece interneti almak için kullanıp, araya da güncel standartları (Wifi 6) destekleyen bir router koyarak daha güçlü sinyal kalitesi daha yüksek hız alabilirsiniz. Uzun süre de kafanız rahat olur.

Elimdeki Modem bu hocam. Bir de eni evde sadece girişte internet prizi var. Diğer odalarda ne kadar daha iyi internet alırım diye düşünüyorum. Peki hangi modem ve router tavsiye edersiniz?

Ekli dosyalar

• 20211116_122740.jpg
    20211116_122740.jpg
    71.4 KB · Görüntüleme: 42
Bende 2012-2013'ten beri airties 5650 vdsl modem var. Garanti süresinde bir kez garartiye gitti 1 haftada geldi. Keşke airties kalitesi devam etseydi. Türkiye'den çekilmişti bir Türk markası olarak. Birde yedekte telekomun verdiği zyxel marka modem yedek duruyor. Ara sıra kullanıyorum. İkisi de güzel ama airties ile iletişime geçin hala servisi devam ediyor diye biliyorum. Öyle ise düşünmeden alabilirsiniz.

Onun dışında zyxel iyi, asus'u iyi olarak duydum.

Arkadaşlar, internet naklini gerçekleştirdim. Gelen çalışan modemi görünce yeni evdeki altyapının vdsl olduğunu ama mevcut (size de gösterdiğim) modemin vdsl desteklemediğini ifade etti ama şuanda mevcut modem ile ev içinde gerek telefon ile gerekse bilgisayar ile internete bağlanabiliyorum. Vdsl destekli, sizin önerdikleriniz gibi bir modem alıp kullanmak nasıl bir avantaj sağlar bana?

Geri