Modem Bağlantı sorunu

Kodla Büyü

mert02

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Zyxel marka modem kullanıyorum.Bu sıralar internet bağlantısında kopmalar yaşıyorum. İnternet varken modem arayüzüne ulaştım ayarlarına baktım herhangi bi problem yok. Ayarlar tam olmasına rağmen İnternet problemi devam ediyordu problem esnasında da modeme bağlanayım problem varmı bakayım dedim. 192.168.1.1 yazıp enter a bastığımda kullanıcı adı ve şifre isteyen farklı bir ekran geldi. İkisine de admin admin girdim(genelde modem parolaları böyledir) ve karşıma zyxel modem değilde inca Dsl router ayarları geldi.bu problem İlk başta wireless bağlantımda gerçekleşti kablosuz olarak bağlanınca internet yok modeme bağlanınca inca arayüzüne bağlanıyordu. bende kablolu bağlanarak internete ve modem arayüzüne girebiliyordum. Neden kabloluda zyxel kablosuzda inca arayüzüne ulaşıyordum derken Şimdi de kablolu bağlantımda aynı problemi yaşıyorum.

Sizce neden 192.168.1.1 yazınca Zyxel modem arayüzü değilde inca kullanıcı adı şifre kutucuğu ve inca ayarları geliyor
Birde aklıma takılan hadi inca modeme bağlandım bi hızlı kurulum bölümüne gireyim istediğimde benim ttnet kullanıcı adım değil de farklı birinin kullanıcıadı@ttnet yazıyor
Daha önce böyle bir problemle karşılaşan ve çözebilen varmı acaba

Bu ara interneti ortak kullandığımı da belirteyim

Ekli dosyalar

• inca.jpg
    inca.jpg
    110.1 KB · Görüntüleme: 1,621
Eğer yoksa; Kablosuz ağ olarak otomatik olarak bu modeme bağlanıyorsun. Çünkü muhtemelen daha önce kablosuzlar listesinden bu kablosuz ağı eklemişsindir. işletim sisteminde kablosuz ağları yönet kısmından bu ağı kaldırmalısın öncelikle. sonra eğer kendi modemine ayar yapacaksan kabloyu tak 192.168.1.1 den modem arayüzüne gir ayarlarını yap. ki zaten benim algıladığıma göre kablosuz ağları yönetten otomatik bağlandığın sorunlu kablosuzu kaldırırsan problemin giderilecektir...

Benle bi alakası yok hocam inca modemin. Sadece bende değil hocam diğer bilgisayarlarda wirelesle bağlanınca inca ya bağlanıyor. Komşularım wireless le internete giremiyor ve incaya bağlanıyor bense kablolu zyxel e bağlanıyordum. ağ aynı ağ nasıl oluyor çözemedim gitti. Şu olabilir dedim. adam ağ oluşturur ağ ismini benim ağ ismi şifreyide benim şifre yapar(çok küçük bi ihtimal ama) o zaman onlar wireless le incaya bağlanırlar diye düşündüm ama aynı sorun benim kablolu bağlantımda da olunca wireless karışması gibi gözükmedi. şuanda da inca ya bağlanıyor. mobil modem kullanarak yazıyorum

bilgisayarının kablosuz özelliğini pasif edip denediğinde de aynı problem mi hocam?

Valla hocam çok saçma bir iş. ne desem bilemedim. Allah kolaylık versin sana :)

Amin hocam banada çok saçma geliyo acaba başka biri inca modemmi taktı ağa ona mı bağlanıyorum internet olmadığında diye saçma şeyler geliyo aklıma şu an internet geldi ve zyxel modeme bağlandım :? Gelde çöz problemi:S

Geri