Model uçak kursu açabilir miyim?

Kodla Büyü

mailicin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar,
Model uçak sertifikam var, aynı zamanda okulumda BT Rehber Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Acaba okulda model uçak kursu açabilir miyim?
1-Hangi gün yada saatlerde?,
2- BT rehberliği sıkıntı olur mu?,
3- Egzersiz olarak saydırıp ekders alabilir miyim?
4- Bu kursu açan arkadaşlar varsa, ne yapmam gerekli, süreç nasıl ilerliyor?

sertifikanız varsa egzersiz veya halk eğitime bağlı olarak kurs açabilirsiniz çalışma saatinizi belirtirken mesai saatleri içerisinde olmamalı şuan formatör öğretmenlerin çalışma saati 8-5 olarak görülmekte fakat okul idareleri 9-3 gibi çalışmasına müsade etmekte bu kalan sürede çalışma yapamazsınız..hafta sonu yapabilirsiniz...

Eskiden halk eğitime bağlı açılıyordu, artık egzersiz olarak hafta sonları toplam 6 saat ücret karşılığı açabilirsiniz. Ancak işe girişmeden önce bulunduğunuz yerdeki THK şubesiyle iletişime geçip, durumu anlatın, malzeme isteği için onları kanal olarak kullanacaksınız.

herohamster' Alıntı:
sertifikanız varsa egzersiz veya halk eğitime bağlı olarak kurs açabilirsiniz çalışma saatinizi belirtirken mesai saatleri içerisinde olmamalı şuan formatör öğretmenlerin çalışma saati 8-5 olarak görülmekte fakat okul idareleri 9-3 gibi çalışmasına müsade etmekte bu kalan sürede çalışma yapamazsınız..hafta sonu yapabilirsiniz...
Konuyu açan arkadaş formatör öğretmen olarak değil BT Rehber Öğretmeni olarak çalışıyormuş. Bu durumda çalışma saati 8-5 değil. BT Rehberliği ile ilgili yazıyı okumadınız sanırım?

mailicin' Alıntı:
Merhabalar,
Model uçak sertifikam var, aynı zamanda okulumda BT Rehber Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Acaba okulda model uçak kursu açabilir miyim?
1-Hangi gün yada saatlerde?,
2- BT rehberliği sıkıntı olur mu?,
3- Egzersiz olarak saydırıp ekders alabilir miyim?
4- Bu kursu açan arkadaşlar varsa, ne yapmam gerekli, süreç nasıl ilerliyor?

HOCAM HANGİ İLDE GÖREV YAPIYORSUNUZ?? MUŞTA SODES KAPSAMINDA Bİ KURS AÇILMIŞTI THK NUN
SİZDE TÜRK HAVA KURUMUNDAN MI ALDINIZ SERTİFİKAYI?

burda yazmıyor ama ben şunu sorayım aynı kursu mesela satrançı birden fazla öğretmen açabilirmi

Aynı kursu birden fazla öğretmen, farklı öğrenci gruplarıyla açabilir.
BT Rehber öğretmeni olarak görevlendirildiğinizde, ders saatleri dışında hafta içi de açabilmeniz gerekiyor.
Model uçak kursunu, Model Uçak Rehber Öğretmenlik kursuna katılmış, sertifikasını almış öğretmenler açabilirler.
Sadece model uçak kursuna katılmış olanlar, açamazlar. Bahsettiğim rehberlik kursu, Ankara'da belirli zamanlarda açılıyor. THK'nın sitesinde kurslar ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

yakuphan' Alıntı:
Aynı kursu birden fazla öğretmen, farklı öğrenci gruplarıyla açabilir.
BT Rehber öğretmeni olarak görevlendirildiğinizde, ders saatleri dışında hafta içi de açabilmeniz gerekiyor.
Model uçak kursunu, Model Uçak Rehber Öğretmenlik kursuna katılmış, sertifikasını almış öğretmenler açabilirler.
Sadece model uçak kursuna katılmış olanlar, açamazlar. Bahsettiğim rehberlik kursu, Ankara'da belirli zamanlarda açılıyor. THK'nın sitesinde kurslar ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hocam ankaradaki kursa katılmadım. kendi şehrimde açılan kursa katıldım ama bahsettiğiniz sertifikam var.

ebfo45' Alıntı:
Hocam BT Rehber öğretmen olarak görevlendirilsek de, 18 saat ekders aldığımız için alamayacağız anladığım kadarıyla.
Ancak başka okuldan gelen bir hocamızın "eski okulumdaki formatör hem full ekders alıyor hemde yapmadığı egzersizlerden para alıyodu" demesi kafamı karıştırıyor

açabilirsiniz inşallah hocam,
benim de var çünkü belgem!....

İzmirde model uçak rehber öğretmen yetiştirme kursu var mı acaba? Ben de sertifika almak istiyorum :)

trajedi1' Alıntı:
İzmirde model uçak rehber öğretmen yetiştirme kursu var mı acaba? Ben de sertifika almak istiyorum :)
hocam ilinizdeki thk şubesiyle iletişime geçin. talebe göre açabiliyorlar.

Model Uçak Rehber Öğretmeni kursları sadece Ankara'da THK Türk Kuşu eğitim okulunda açılabiliyor. Şubelerde açılanlar model uçak yapım kursları.

Geri