Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Hocam rufus ile yazıyorum ama dd olarak yazmıyor iso olarak yazıyor. oda kurulum da hata veriyor. bir öneriniz varmı?

bütün tahtalara yükledim. ilk windows sorun giderden etkinleştirme yaptım. sonra http://www.toolwiz.com/lead/products/
sitesinden toolwiz atıp c yi korumaya aldım. fakat bazı tahtalar açılışta kurtarmaya girmeye başladı. başka tahtaya geçiyorum toolwizi kapatıyorum stop freeze ile yeniden başlatıyor ve gene kurtarmaya giriyor. yeniden imaj atıp toolwiz kurmadığım tahtalarda sorun olmadı . varmı karşılaşan hepsini yeniden yüklemeden çözümü varmıdır?

bütün tahtalara yükledim. ilk windows sorun giderden etkinleştirme yaptım. sonra http://www.toolwiz.com/lead/products/
sitesinden toolwiz atıp c yi korumaya aldım. fakat bazı tahtalar açılışta kurtarmaya girmeye başladı. başka tahtaya geçiyorum toolwizi kapatıyorum stop freeze ile yeniden başlatıyor ve gene kurtarmaya giriyor. yeniden imaj atıp toolwiz kurmadığım tahtalarda sorun olmadı . varmı karşılaşan hepsini yeniden yüklemeden çözümü varmıdır?
Toolwiz Time Freeze Windows 10 da o hataya sebep olduğu için ben kullanmıyorum. Sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum, onarım yapmayı deneyin.
hocam atak ve netsupport kurup öyle imaj alıp tekrar tüm tahtalara o sekilde kursak sıkıntı olur mu ?
Yüklediğiniz tahtanın İnternetini kesil işlem yaparsanız sorun olmaz.

sayın hocam bu kurtarma seçeneğine girme olayı toolwiz den mi kaynaklanıyor eminmiyiz bu noktada...

win 10 da tahta koruması için altarnetif program varmı önerebilecek

sayın hocalarım bu kurtarma seçeneğine girme olayı toolwiz den mi kaynaklanıyor eminmiyiz bu noktada...

win 10 da tahta koruması için altarnetif program varmı önerebilecek...

mesela deep freeze varmı deneyen

sayın hocalarım bu kurtarma seçeneğine girme olayı toolwiz den mi kaynaklanıyor eminmiyiz bu noktada...

win 10 da tahta koruması için altarnetif program varmı önerebilecek...

mesela deep freeze varmı deneyen
Toolwiz Time Freeze den kaynaklandığı kanaatindeyim. Çünkü o programı kurmadım tahtalar sorunsuz çakılıyor kurulan tahtalar er yada geç onarım ekranına düşüyor. Ben benzer programda olsa kullanmıyorum, sıfırdan kurulum 6 dakika sonuçta

hocam emeğinize sağlık download ediyorum 22 tane akılllı tahta var hepsine yükleyip geri dönütlerimi burada paylaşacağım...

bu arada şifre hangi maile geliyor hocam okul mailine mi bizim kişisel mail adresine mi ?

kolay gelsin

Toolwiz yuklemedim. O tahtayı açık mı unutmuşlar ne yapmışlar bilmiyorum sabah geldim kurtarmaya girdi. Şu problemi çözmek istiyorum . Elektrik gittiğinde veya uzun süre açık kaldığında filan oluyor galiba. Ataksiz kullanıyorum tahtaları bu arada. Buna nasıl çözüm bulabiliriz arkadaşlar

hocam o zaman hasari hocamın önerdiği shadow defender ile atak, ve netsupport'u kurup tekrardan clonezilla ile tüm disk imajı alıp yazdırıyorum ve kurarkende interneti kesiyorum doğru mu ?

toolwiz yüklemeyin. bütün tahtalara tekrar imaj attım tek yaptığım şey etkinleştirme + geri yükleme noktası oluşturma.
sonuçları paylaşırım tekrardan.

@Emsile hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş. Boyutu düşürmeyi başarmışsın.
Teşekkür ederim. Gereksiz gördüğüm windows uygulamalarını vs kaldırdım, küçüldü biraz.
hocam o zaman hasari hocamın önerdiği shadow defender ile atak, ve netsupport'u kurup tekrardan clonezilla ile tüm disk imajı alıp yazdırıyorum ve kurarkende interneti kesiyorum doğru mu ?
bir tahtaya yükledin diyelim o tahtayı hiçbir şekilde internete bağlamadan, istediğiniz eklemeleri yapıp clonezilla imaj alın, o imajı istediğinz tahtaya internet varken yada yokken yükleyin, bu şekilde etkinleştirme sorunu çıkarmaz.
Önemli olan ilk işlem yaptığınız tahtada işiniz bitene kadar internet olmaması, windows bir tahtada interneti alğılağı andan sonra o tahtadan imaj alıp başka tahtaya yüklemek nafile etkinleşmez.

Teşekkür ederim. Gereksiz gördüğüm windows uygulamalarını vs kaldırdım, küçüldü biraz.

bir tahtaya yükledin diyelim o tahtayı hiçbir şekilde internete bağlamadan, istediğiniz eklemeleri yapıp clonezilla imaj alın, o imajı istediğinz tahtaya internet varken yada yokken yükleyin, bu şekilde etkinleştirme sorunu çıkarmaz.
Önemli olan ilk işlem yaptığınız tahtada işiniz bitene kadar internet olmaması, windows bir tahtada interneti alğılağı andan sonra o tahtadan imaj alıp başka tahtaya yüklemek nafile etkinleşmez.
Tesekkur ederim hocam yukarida saydığım program kategorilerinden önerdiğiniz nedir peki alternatif tavsiyeniz var mi.

Tesekkur ederim hocam yukarida saydığım program kategorilerinden önerdiğiniz nedir peki alternatif tavsiyeniz var mi.
atak dışındakiler ücretli program. ücretli olan programları yasal lisansı olmadığı sürece kurmuyorum ben, riske girmeye değmez.
Deep Freeze bir ara internet kafelere baskınla ceza kestirmişti, benzer bir durumla karşılaşmak istemem, yükleyeni vede sorumlu förmatörü sorumlu tutarlar benzer durumda.

Hocam imajı tahtaya kurdum. Herşey çok güzel olmuş teşekkür ederim. Tek sorum olacaktı. Recovery bölümünü oluşturmadım. Acaba bendemi bir sıkıntı var çözemedim. Admin ile giriş yapıyorum, masaüstündeki recoveryi yönetici ile çalıştır diyorum, mavi ekran açılıyor, y tuşuna basıyorum fakat aynı saniyede kapanıyor. Acaba eksik birşeymi yapıyorum?

Hocam imajı tahtaya kurdum. Herşey çok güzel olmuş teşekkür ederim. Tek sorum olacaktı. Recovery bölümünü oluşturmadım. Acaba bendemi bir sıkıntı var çözemedim. Admin ile giriş yapıyorum, masaüstündeki recoveryi yönetici ile çalıştır diyorum, mavi ekran açılıyor, y tuşuna basıyorum fakat aynı saniyede kapanıyor. Acaba eksik birşeymi yapıyorum?
Hocam şu an şehirdışındayım. Dönünce bi dener bakarım. Virüs programı engelliyor olabilir, 360ı devre dışı bırakıp deneyin, normalde Y'ye basınca virüs programı izin ekranı açılması lazımdı.

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Kurulumda resimlerdeki hataları alıyorum. Acep nedendir?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    215.9 KB · Görüntüleme: 92
  • 3.jpg
    3.jpg
    171.7 KB · Görüntüleme: 85
sayın @Emsile hocam ve diğer hocalarım formatör değilim ama mecburen akıllı tahtalara bakıyoruz. dersim yoğun olduğu için öğle aralarında tahtaları formatlamak zorunda kalıyorum. Bu esnada hızlı çalışırken tahtaları etkinleştirmeyi unutmuşum atak falan kurdum geçtim hızlıca. Acaba etkinleştirme olmadan kullanmaya devam etsem ne gibi bir problemle karşılaşırım??

teşekküer eder acil cevaplarınızı beklerim :)

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Kurulumda resimlerdeki hataları alıyorum. Acep nedendir?
Tam format yapmadan sadece C format seçeneğini kullanıyorsunuz sanırım.
Önce tam format seçeneğini kullanmak şart.

sayın @Emsile hocam ve diğer hocalarım formatör değilim ama mecburen akıllı tahtalara bakıyoruz. dersim yoğun olduğu için öğle aralarında tahtaları formatlamak zorunda kalıyorum. Bu esnada hızlı çalışırken tahtaları etkinleştirmeyi unutmuşum atak falan kurdum geçtim hızlıca. Acaba etkinleştirme olmadan kullanmaya devam etsem ne gibi bir problemle karşılaşırım??
teşekküer eder acil cevaplarınızı beklerim :)
Hocam etkinleştirme pek zaman almaz, time fireez cv program yoksa kendisi etkin olacaktır, kendisi etkin olmadıysada etkinleştirme ekranında sorun gider seçeneğini kullanın, her bir tahta 2 dk filan zamanınızı alır.

MK-V6 için hazırlıklara başladım.
Bu versiyon yönetici yetkili şifresiz kullanıcı olacak.
Gözünüze çarpan eksiklikleri yazarsanız yeni versiyonda o eksikleride giderip daha kullanışlı bir sistem hazırlamış oluruz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri