MK.EkDers.v2013 - Hafta Bütünlüğü Destekli Ek Ders Çizelgesi

Kodla Büyü

mkdeveloper

Site Gezgini
Kod:
- Bir önceki versiyona ek olarak hafta bütünlüğüne uygun olarak çizelge oluşturabilirsiniz.
- Devam Takip Defteri oluşturabilirsiniz.
- Yedekleme dosyası oluşturabilirsiniz. (Yedekleme yeri parametreler sayfasından değiştiriliyor.)
- Parametreler sayfasındaki gerekli ayarları yapmayı unutmayınız.
- Programda ticari hiç bir amaç güdülmemektedir. Ücretsiz olarak herkesle paylaşabilirsiniz.
- Yeni versiyonla ilgili karşılaştığınız hataları lütfen bildiriniz.

Ekli dosyalar

• Mustafa KATLANÇ - Yeni EkDers 2013.v3.rar
    597.3 KB · Görüntüleme: 8,428
çok teşekkürler çok emek vermişsiniz.
_MK.KBS.YuklemeDosyasi excel dosyasında makro kopyalanıyor ve sayfada "ana sayfaya dön " butonu var Sanıyorum buton, bu dosyada işe yaramıyor zaten tıklanıncada doğal olarak hata veriyor.
_işlem yapma sırasında yeniden oluştur işleminde benim bilgisayar yaklaşık 2 dk dondu.. 1000 personel sayısını 100 olarak değiştirebilirmisiniz?
:+1:

Mustafa KATLANÇ hocam sadece ekders dağılımı ile ücret hesabı yapamazsınız örneğin haftalık ders dağılımı 6-6-6-6-6 olan bir sınıf öğretmenin ücret dağılımı 3-3-3-3-3 tür ama birgün derse girmediğinde alacağı ekders 3 saat değil o günki ders sayı artı planmadan düşen ders yani 7 saat eksilir dolayısı ile kbs ye girilecek olan dağılımda 0-0-2-3-3 olur. 2 gün girmezse 12 saat artı bir planlama 13 saat düşülür dağılım 0-0-0-0-2 olur. Aynı şekilde branşçıların ekdersi hesaplanırkende ogünkü okutması gereken ders saatinin bilinmesi gerekir. Sizin hesaplamaya göre sadece idareci, rehberlikçi ve formatörlerinkini doğru hesaplar.

tenten' Alıntı:
çok teşekkürler çok emek vermişsiniz.
_MK.KBS.YuklemeDosyasi excel dosyasında makro kopyalanıyor ve sayfada "ana sayfaya dön " butonu var Sanıyorum buton, bu dosyada işe yaramıyor zaten tıklanıncada doğal olarak hata veriyor.
_işlem yapma sırasında yeniden oluştur işleminde benim bilgisayar yaklaşık 2 dk dondu.. 1000 personel sayısını 100 olarak değiştirebilirmisiniz?
:+1:

personel sayısı kaç ise zaten ona göre işlem yapar. Bilgisayarınızın özellikleri nedir gerçekten merak ettim. Çünkü o kadar uzun sürmesi pek normal değil. 15-20 sn. anca sürüyor bende.. Bir de işlemi gerçekleştirmek için butona tıklayınca başka bir işlem için bilgisayarı kullanmamanız lazım.
Program VBA ile 1000 kişinin ekders verilerini siler ama bu silme işlemi çok hızlıdır yani kişiden bağımsızdır. Zaten personel sayısı kaç ise program bunu algılayıp ona göre döngüye girer..

KBS yükleme dosyasındaki butonun işlevi yok evet. Elle KBS yükleme dosyasındakini silebilirsiniz. Buton sadece program içerisindeki MKKBS sayfasında çalışıyor.. Yeniden yazdığı KBS yükleme dosyasında zaten hiç bir işlevi olamaz..

lazer55' Alıntı:
Mustafa KATLANÇ hocam sadece ekders dağılımı ile ücret hesabı yapamazsınız örneğin haftalık ders dağılımı 6-6-6-6-6 olan bir sınıf öğretmenin ücret dağılımı 3-3-3-3-3 tür ama birgün derse girmediğinde alacağı ekders 3 saat değil o günki ders sayı artı planmadan düşen ders yani 7 saat eksilir dolayısı ile kbs ye girilecek olan dağılımda 0-0-2-3-3 olur. 2 gün girmezse 12 saat artı bir planlama 13 saat düşülür dağılım 0-0-0-0-2 olur. Aynı şekilde branşçıların ekdersi hesaplanırkende ogünkü okutması gereken ders saatinin bilinmesi gerekir. Sizin hesaplamaya göre sadece idareci, rehberlikçi ve formatörlerinkini doğru hesaplar.

merhaba.. programdaki haftalık dağılımı rapor, izin vs. durumlarında manuel olarak ilgili haftaya zaten siz gireceksiniz.. Program böyle bir hesap zaten yapmıyor ki.. Siz sadece kişinin rapor, izin ve tatil durumlarını çizelgeye girereken bir de o haftaki diğer günlerdeki ekderslerini elle değiştireceksiniz.. Programın sonraki versiyonlarında belki böyle bir şeyi yapan bir kodlama yazarım ama şimdilik çözüm böyle.. :D bizim okulda gayet iyi iş görüyor.. programın VBA kodlarına Alt+F11 tuş kombinasyonu ile girerek bakabilirsiniz. Ücretsizdir. :)

kbs aktarım sayfasında hata veriyor. Olası nedenler ortada yok ama başka bir nedeni olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    132.4 KB · Görüntüleme: 13,955
Office 2013 2010 versiyonlarında çalışmıyor hocam. bugğn 2007 dede hata verdi... Makrolar çalımıyor 2013 ve 2010da 2007de ise kbs dosyası oluşturmadı bende

bende de bu hatayı veriyor

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    280.3 KB · Görüntüleme: 13,825
Alpi hocam 2013 ve 2010 Officelerde bu hatayı veriyor 2007 officede ise kbs dosyası oluşturuken hata veriyor .

mkdeveloper arkadaş bunu halledebilse cok güzel olacak tüm bilgisayarlarda 2010 yüklü

mkdeveloper hocam ofis 2010 ve 2007 sürümlerinde çalışacak şekilde ayarlayabilirseniz sevinirim

prentice' Alıntı:
kbs aktarım sayfasında hata veriyor. Olası nedenler ortada yok ama başka bir nedeni olabilir mi ?

tahmin ediyorum ki win8 kullanıyorsunuz.. Win8 de sanırım izinlerle ilgili bir problem var. Dosya yazmaya izin vermiyor.. win7 de ve win vista, win xp sorun yok.. bizzat bu işletim sistemlerinin hepsinde denedim..

Metehan' Alıntı:
Alpi hocam 2013 ve 2010 Officelerde bu hatayı veriyor 2007 officede ise kbs dosyası oluşturuken hata veriyor .

programı office 2003 te yazdım.. 2003 sonrasında bir hata ile karşılaşmamanız lazım. işletim sistemi olarak win8 mi kullanıyorsunuz?

alpi' Alıntı:
mkdeveloper hocam ofis 2010 ve 2007 sürümlerinde çalışacak şekilde ayarlayabilirseniz sevinirim

program office 2003 te yazıldı. 2010 ve 2007 nin zaten 2003 ü sorunsuz açması lazım. işletim sisteminiz nedir acaba?

bir de sorun yaşayan arkadaşlar işletim sistemi, 32 veya 64 bit işletim sistemi, office sürümü gibi bilgileri de yazarlarsa aşağıdaki örnekte olduğu gibi sanırım daha rahat problem analizi yapabiliriz.

benim programı yazarken kullandığım sistem

Kod:
İşletim Sistemi : Windows Vista Ultimate
İşletim Sistemi Sürümü : 32 Bit
Office Sürümü : Office 2003

Hocam işletim sistemim windows 7 Pro 64 bit Office sürümü 2013 64bit 2003 sürümünde yazdığınız için yeni sürümlerde hata vermesi normal hocam. atıyırum 2007 veya 2010da yazsaydınız 2003te problem çıkmaayabilirdi fakat eskide yapılıp yenide çalıştırılınca bazen hatalar çıkabiliyor. özelliklede 64bit sistemlerde bu hatalar dahada sıklaşıyor.

Metehan' Alıntı:
Hocam işletim sistemim windows 7 Pro 64 bit Office sürümü 2013 64bit 2003 sürümünde yazdığınız için yeni sürümlerde hata vermesi normal hocam. atıyırum 2007 veya 2010da yazsaydınız 2003te problem çıkmaayabilirdi fakat eskide yapılıp yenide çalıştırılınca bazen hatalar çıkabiliyor. özelliklede 64bit sistemlerde bu hatalar dahada sıklaşıyor.

yenide yazıp eskide çalışması olayına kesinlikle katılmıyorum.. Sizin sıkıntınız o zaman 64 bit ile alakalıdır. 32 bit win7 pro bir bilgisayarda denerseniz bunu siz de göreceksiniz çünkü win7 pro da ben programı denedim. sorunsuz çalışıyor..

alpi' Alıntı:
bende de bu hatayı veriyor

hata ile ilgili internetten araştırma yaptım.

sayfa3 vba kodları içerisinde geçen

Kod:
Private Declare Function GetTempPath Lib "kernel32" _
         Alias "GetTempPathA" (ByVal nBufferLength As Long, _
         ByVal lpBuffer As String) As Long

Private Declare Function GetTempFileName Lib "kernel32" _
         Alias "GetTempFileNameA" (ByVal lpszPath As String, _
         ByVal lpPrefixString As String, ByVal wUnique As Long, _
         ByVal lpTempFileName As String) As Long

bölümünü

Kod:
#If VBA7 Then
Private Declare PtrSafe  Function GetTempPath Lib "kernel32" _

Private Declare PtrSafe  Function GetTempFileName Lib "kernel32" _
#Else
Private Declare Function GetTempPath Lib "kernel32" _

Private Declare Function GetTempFileName Lib "kernel32" _
#End If

biçimde güncelleme yaparak deneyiniz.

Kaynak: http://support.microsoft.com/kb/983043

mkdeveloper' Alıntı:
alpi' Alıntı:

program office 2003 te yazıldı. 2010 ve 2007 nin zaten 2003 ü sorunsuz açması lazım. işletim sisteminiz nedir acaba?

bir de sorun yaşayan arkadaşlar işletim sistemi, 32 veya 64 bit işletim sistemi, office sürümü gibi bilgileri de yazarlarsa aşağıdaki örnekte olduğu gibi sanırım daha rahat problem analizi yapabiliriz.

benim programı yazarken kullandığım sistem

Kod:
İşletim Sistemi : Windows Vista Ultimate
İşletim Sistemi Sürümü : 32 Bit
Office Sürümü : Office 2003

işletim sistemim win 8 ofis 2010 ve 64 bit kullanıyorum ben yaptığınız önceki programı kullanıyorum cok da güzel ama sanırım bu daha kullanışlı olmuş ama hatadan dolayı daha kullanamadım tşkler

hocam dediğiniz kodları değiştirdim Private Declare Function PathIsRelative Lib "Shlwapi" _
Alias "PathIsRelativeA" (ByVal Path As String) As Long
bı hatayı veriyor şimdide....

alpi' Alıntı:
hocam dediğiniz kodları değiştirdim Private Declare Function PathIsRelative Lib "Shlwapi" _
bı hatayı veriyor şimdide....

alpi hocam gönderdiğim dosyayı bir deneyiniz.. O api tanımlamasını kaldırdım. bakalım çalışacak mı.

Ekli dosyalar

• Mustafa KATLANÇ - Yeni EkDers 2013.v3.A.rar
    588.4 KB · Görüntüleme: 622
Private Declare Function PathIsRelative Lib "Shlwapi" _

modmaskemultistepdrectory sayfasında yukarıdaki hatayı veriyor yine

alpi' Alıntı:

modmaskemultistepdrectory sayfasında yukarıdaki hatayı veriyor yine

bölümünü
Kod:
#If VBA7 Then
    Private Declare PtrSafe Function PathIsRelative Lib "Shlwapi" Alias "PathIsRelativeA" (ByVal Path As String) As Long
#Else
    Private Declare Function PathIsRelative Lib "Shlwapi" Alias "PathIsRelativeA" (ByVal Path As String) As Long
#End If

biçiminde değiştirip dene bir de.. Bu arada iç içe klasör oluşturma işlemi için bu API tanımlaması gerekiyor. O yüzden arşivlerken kullanıldığı için silemiyorum. :) Office sürümü ile ilgili sanırım bu hata..

şimdi hata vermiyor ama arşivleme yapmıyor artık onuda manuel yapacağız tşkler

Geri