Milli Eğitim Uzmanları: İleride oluşabilecek problemler

Kodla Büyü

AMen

Aktif Üye
Merhaba forum;
Uzun bir zaman forumdan ayrı kaldım. Önemli bir noktayı burada tartışmaya açmak için tekrar aranızdayım. Biliyorsunuz ki bakanımız Ömer DİNÇER'in Türkiye'ye getirdiği bir kavram olan Uzmanlık kadroları bütün bakanlıklarda hızla doldurulmakta. Birçok alandan farklı pozisyonlara uzmanlar KPSS puan üstünlüğüne ve mülakata göre atanıyorlar ve birkaç yıl sonra adaylıkları(yardımcılıkları) kaldırılmış olarak karşımızda olacaklar. Şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Müsteşarlık kadrolarına kadar yükselebilen öğretmenler okul müdürlüğünden yüksek bir ünvana yükselemeyecek ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2. sınıf memuru konumuna düşecekler. İleriki zamanlarda Müfettiş kadroları da yine uzmanlardan kurulu olacaktır.

İleriki dönemlerde böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmamak için öğretmenler olarak, öğretmenlik kadrolarından, uzman kadrolarına kurum içi sınav ile geçiş hakkı için çalışmamız gerekmekte. Geç olmadan sendikaların bu konu üzerine eğilmesi ve öğretmenlerin bu konu hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Saygılarımla
Ali ÇİMEN

Geri