Millet çatır çatır kurs alıyor, biz...

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar millet hafta sonu kurslarına başvuruyor. Bense okulumda lab olmadığı için kurs açamıyorum. İlde 3 okulda kurs açılmış ama muhtemelen okulun bilişim öğretmeni seçilir, bana çıkmaz. Ne yapmalıyız bu kurs işini? Herşey para değil ama gençken para kazanmak istiyor insan.

Buna topluca tepki vermemiz gerekiyor yapabileceğimiz tek yaptırım hep birlikte btr görevlendirmelerine başvurmamak olur

Fatih projesi biz olmazsak sürdürülemez

Hadi bunu yapacak babayiğit btr ci var mı

2. Dönem deneyelim bakalım 5 ay ekders almasanız ne kaybedersiniz

Maaş fazla diye söylenip kurban için eğitime hazırlık ödeneğini bekleyen şahıs mı söylüyor bunu ?

Devlet 1500 tl verse ne diyeceğiz yine yapacağız bu görevi dedim, 1500 tl + sigorta ile 100 bin kadro açsa 200 bin başvuru olur dedim

yok.gif

bilişimcilerin derdi bumu yahu? biri 1500 ede çaışırız abi der, biri millet çatır çutur kurs açıyor biz avcumuzu yalıyoruz der..

O millet dediğiniz daha düne kadar maaş karşılığı zor doldurur 5-10 saat ekders alınca sevinen bir topluluk idi şimdi gözlerinin içi gülüyor hepsinin sende yıllardır hiç ekders kaybı olmadan çalıştığını düşün.. Aslında totalda siz daha kar dasınız niye mi burası türkiye bugün kursu çıkaranlar 1 hafta sonu bunu yönetmelikten bir imza ile kaldırabilir. Bu yüzden genel düşünün, bu türkiye de memurun cebine giren parayı tamamıyla siyaset belirliyor zaten öğretmenlerin avantajına dönüşen bu işin kimin sayesinde olduğunu herkes biliyor. Bir bakarsın 1 kasımdan sonra bir anda herşey birden değişir. Şükretmek lazım bu durumu uzaktan izlemeniz lazım....

Hocam ülkemizde her şey sınav başarısına bağlı altı ana ders ve diğerleri mantık bu. Beni üzen o altı branş öğretmeninde biz gerekliyiz size gerek yok tavrı . Ne diyelim nasip artık.

Altı önemli branş görülen alanların başarısına baktığımızda hiç başarı olmadığını görebiliriz. Zeki öğrencinin kendin başarıları tamamen. Eğer başarıları olsaydı şimdi eğitimde japonyo güney kore ile yakalamamız gerekirdi. Sosyal ve teknoloji içerikli derslere önem verilmediği sürece bizim ülkenin tek işi çarpım tablosu olacak.

Son düzenleme:
oguz-han' Alıntı:
Arkadaşlar millet hafta sonu kurslarına başvuruyor. Bense okulumda lab olmadığı için kurs açamıyorum. İlde 3 okulda kurs açılmış ama muhtemelen okulun bilişim öğretmeni seçilir, bana çıkmaz. Ne yapmalıyız bu kurs işini? Herşey para değil ama gençken para kazanmak istiyor insan.
Valla aynı fikirdeyim.benm okulumda veliler çocuklarını seçmeli derslerde bile herkes mat ing fen e yüklemiş durumda.üstüne bi de çocuklarını gene bu derslerden kursa gönderecekler.Bu branş arkadaşlarımız az kazansın demiorum sakın yanlış anlaşılmasın,ben 5-6-7.sınıflara sadece 3 ders alabilir şartını çok saçma buluyorum.bu 3 derse veliler mat-fen-ing seçtirecek....

Üstelik bilişim gibi uygulama ağırlıklı bir derste egzersiz açamamamız da bambaşka bir saçmalık....

Geri