Microsoft Visual Basic for Applications / Type Mismatch Hatası Acil

Kodla Büyü
Herkese merhaba kolay gelsin. Elimde bir nöbetmatik programı var ancak verileri girip Hazırla butonuna tıklayınca type mismatch hatası alıyorum sorun nedir ? Başka bilgisayarda arkadaşım bu hatayı almadığını belirtti. Benim pc ile ilgili bir sorun olma ihtimali nedir ? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler

Ekli dosyalar

• 8A NÖBET LİSTESİ.rar
    41 KB · Görüntüleme: 15
Not : başka bilgisayarda sorunsuz çalışıyor, acaba ben neden bu sorunu alıyorum, excel 2010'da yükledim 2016'da yükledim aynı sorun

yüklediğiniz dosyayı indirdim, kodlara baktım, makroları etkinleştirdim. Hiçbir bilgiyi değiştirmeden bilgiler sayfasındaki HAZIRLA butonuna bastım ve çalıştı. Hata vermedi.

Elinizdeki kodlarda bir sıkıntı olabilir mi?

yüklediğiniz dosyayı indirdim, kodlara baktım, makroları etkinleştirdim. Hiçbir bilgiyi değiştirmeden bilgiler sayfasındaki HAZIRLA butonuna bastım ve çalıştı. Hata vermedi.

Elinizdeki kodlarda bir sıkıntı olabilir mi?
Elimdeki neyse onu paylaştım zaten sorun şurada başka bilgisayarda sorun olmuyor sadece kendi bilgisayarımda sorun yaşıyorum. Mesela dikkat ettiyseniz siz hazırla dediğiniz zaman tarih 2019 olarak kalıyor bende tarihi 2020ye çeviriyor ama hazırla butonu çalışmıyor

hata hangi satırda veriyor hocam? VB editöre hakim misin?
Maalesef çok hakim değilim ama kendimce şöyle bir çıkarım yaptım, başka bilgisayarda açınca mesela sizinkinde de tarih muhtemelen 2019 görünüyor ama benim excel'de otomatik olarak 2020 diye çıkıyor. acaba kodlama 2019 yapıldı ama excel 2020'ye dönüştürdüğü için mi mismatch oluyor çok alakası var mı bilmiyorum ama tahmin yürütmeye çalıştım kıt bilgimle

Geri