Microsoft Office Professional Plus 2010 Excel Sorunu

Kodla Büyü

sakar_huseyin

Aktif Üye
Yeni bir Excel Çalışma Kitabı Açtığımda ekteki gibi bir ekran açılıyor. Yani hücrelerin olduğu Sayfalar açılmıyor. Aynı sorun bir Excel Çalışma kitabında çalışma yapıp köşeden (çarpıdan) kapatmak isteyince çalışma yapılan hücrelerin olduğu sayfa kapanıyor ama ekteki ekran açık kalıyor. Tekrar çarpıdan kapatmak gerekiyor. Excel seçenekleri falan epeyce araştırdım ama halledemedim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Excel.jpg
    Excel.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 1,654
Merhaba;

Hocam söyleyeceğim şey kesin çözüm değil ama yaşadığım sorun buna benzerdi. Kullanıcı hangi formu açarsa açsın bir şekilde yanlış kayıt ettiği form açılıyordu. Ve yaptığı değişikliklerde kaydedilemiyordu. Çözümü ise; Bu açılan dosya Boş sayfa açılması yerine açılıyor. Yani Microsoft klasörünün altında bir yerde bu çalışma sayfası duruyor. Onu bulup silerseniz sanırım sorununuz çözülecek. Ama bu dosya nerde derseniz inanın hatırlamıyorum. Ama Ya; Application un altında bir yerde idi ya da Microsoft Excell altında. Dosya isminden belli ediyordu kendini zaten. İyi çalışmalar.

"burhansenyuva" teşekkür ederim. Söylediklerin doğrultusunda biraz karıştırarak dosyayı buldum ve Shift-Delete işlem tamam. Sorun çözüldü. Eyvallah.

aynı sorun bende de var arkadaşlar bir türlü sorunu çözemedim.
"burhansenyuva" arkadaşın söylediği C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\Xlstart içerisinde book1 dosyası var bunu sildiğin zaman sorun geçici olarak çözülüyor ama bir süre sonra aynı sorun devam ediyor....
başka bir çözüm yolu yok mu acaba

Geri