"Microsoft Office Picture Manager" acil yardım

Kodla Büyü

teknomann

Aktif Üye
arkadaşlar yarın öğrenci fotolarını çekip 105x120 yapıcam da en basit şekilde nasıl yapabilirim "Microsoft Office Picture Manager" proğramında şimdi bir baktım da fotoları ben 120x105 yapamıyorum, fotolar dikey değil de yatay yapılabiliyo sanki.
yani 120x105 şeklinde olabiliyo. ki ben 120x105 te yapamıyorum yazıyorum 120x105 ama bilg. 120x 90 olarak ayarlıyo sonunda.eksik bişeyler mi yapıyorum acaba zamanım da az panik oldum algılayamıyorum acil yardıma ihtiyacım var

http://bilgisayarbilisim.net/105x120-re ... t5619.html
bu adresten bakabilirsiniz hocam, pek çok tavsiye var konuyla ilgili. ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi ben de 120x105 yapmama rağmen otomatik olarak 120x90 ayarladı, bu programı kullanan arkadaşlar nasıl yapmışlar bilmiyorum. ben size photoshop u tavsiye ederim. ghost hocam ayrıntılı bi şekilde anlatmış zaten gayet basit.

ctrl+U ( araçlar çevir) klasör ekladen resimlerin bulunduğu klasörü ekle sonra üstteki sekmeden dönüşümlere geç resim sekmesinin en altında yeniden boyutlandır var çift tıkla paremetreler kısmında boyutları yaz üstteki sekmelerden genel'e tekrar geç sol en altta başla düğmesine tıkla ( istersen genel sekmesinde çıktı kısmanda yeni boyutlandırılmış resimlerin kaydedileceği klasörü seçebilirsin böyelelikle resimlerin orjinaline bir şey olmamış olur)

Geri