Mezunlar Bölümü Nasıl Oluşturabiliriz???

Kodla Büyü

saiderz

Aktif Üye
Arkadaşlar web sayfamızda okulumuzdan mezun olanların ne zaman mezun oldukları şuan ne iş yaptıkları gibi bilgilerini doldurup kaydedip yayınlayabileceğimiz mezunlar bölümü oluşturmayı düşünüyoruz. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Herkese Teşekkürler...

Hocam akşam bakayım elimde varsa yollarım yoksada eğer kod yazacaksanız yardı medebilirmi veri tabanı tasarlamada ve programlamada

Hocam http://www.uncularsp.com/mezun_kayit.asp ve http://www.uncularsp.com/mezun_listele.asp sana bir fikir olsun diye yolluyorum. Sayfaların kodları ekte dir incelersin. resimler haliyle yok. gönderdiğim veri tabanı hem mezun hem aktif öğrencileri içeriyor.Basit bir sorguyla birbirinden ayırabilirsin(ben durum alanını karşılaştırıyorum 1 mi 0 mı) veri tabanına istediğin alanları ekleyip mezun listele sayfasındaki gibi bir giriş formu oluşturabilirsin. Aslında bu işi dreamweaver a bırak o senin yerine yapsın. özellikle Developer Tollbox eklentisi işini gayet rahatlatır.

Ekli dosyalar

• mezunlar.rar
    174.5 KB · Görüntüleme: 60
Oğuz Efe teşekkür ederim. Ben bunda sadece veri tabanındaki bilgileri silerek hemen kullanabilirmiyim. Tam olarak ne gibi değişiklikler yapmam gerekiyor? Bu konuda da yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler...

Hocam olur ama mezun kayıt sayfasındaki css ler olmadığı için görüntü benim ki gibi olmaz.
ama yüklediğim klasördeki dosyaları hostuna gönder. img/ogr/ klasörü altına resimlerini yükle çalışır hocam
gerçi açılır lisedeki yıl ve şubeler elle girilmiş veri tabanından çekilmemiş. o yüzden sana uygun şube ve yılları girersin. gerçi orayı veri tabanından da yükleyebilirsin ama listeleme yapınca list box sıfırlanıyor. onun önüne geçemediğim için manuel yaptım.
Mezun kayıtta öğrenci kendini mezun tablosuna kaydediyor sonra sen uygun görürsen ogrenci tablosuna ekliyorsun. mezunların kendi resimlerini eklemesi için root a mezun/ klasörü oluşturmalısın. sen bunları yap olmazsa özel mesaj at(mesajı takip açısından) ben sana yardım etmeye çalışırım. kolay gelsin.
Aşağıdaki klasörüde root a yerleştir.

Ekli dosyalar

• includes.rar
    471.8 KB · Görüntüleme: 31
Geri