MetroNet nasıl?

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 1 haftadır Metronet fiber internet için sitemizin içerisine stant kurmuş durumda. Fiber internet olarak MetroNet kullanan arkadaşlar var mı? Sorun sıkıntıları nelerdir?

ben kullanıyorum 10 mbit sınırsız simetrik upload download hızı aynı statik ip..

hız çok nadir 10 mbit olur. genelde 6 mbit download 4 mbit upload olur. bu aralar konyada ip çalışması var diyorlar statik ip iptal oldu sürekli bağlantı hatası ve sorunları yaşıyorum. bölge bölge değişyiyor hizmeti. mesela ben aile paketi kullanıyorum sistemde aktif görünüyor ama hizmet vermiyorlar. türkiyede bağzı illerde varmış. alt yapıları zayıf sürekli bakım ve arıza meydana gelebiliyor. bazende 2-3 ay hiç bir sorun olmadan çok harika çalışıyor. ama gittimi tam gidiyor, fıtık ediyor. müsteri hizmet anlayışı sıfır, profosyonel kesinlikle değiller. bütün bunlara rağmen fiyat olarak çok cazip. 48 tl ye aylık 10 mbit gayet iyi bence. upload hızı yüksek bir dosya göndereceğin zaman çok hızlı gönderebiliyorsun. statik ip alırsan +3 tl aylık.

Neden sordum? Siteye 1 haftadır stant kurdular. Geçen görüştüm nasıl bağlantı hızınız filan diye download hızlarının 50mbps e kadar çıktığından bahsettiler pek inandırıcı gelmedi.

Stanttan 1 gün öncesinde TTNEt stantı vardı sonuçta telekom altyapısını kullanıyorlar onlarla konuştum 20 - 25mbps e kadar çıkabildiklerinden bahsettiler. Kararsız kaldım.

Asıl amacım TTNETten kurtulmak. Sınırsıza 60TL vermek istemiyorum o yüzden

kablonet varsa hiç bunlarla uğraşma.. fiber optik hat getiren varmı? telekom metronetten daha iyi hizmet verir.. metronet ucuz ama. sen bilirsin..

1 senedir kullanıyorum.

8-9 ay 2 Mbit kullandım, müşteri hizmetleri 8-9 ay sonra kamu kampanyasında 2 mbit olmadığını anladılar beni 6 Mbit e çıkardılar :)
download hızı 700-800 kb arası değişiyor, upload da bir o kadar.
Müşteri hizmetleri rezalet ama TTNET kullanmaktansa...

6 Mbit 30-35 TL civarı. Sınır yok, Adil kullanım kota bilmem nesi yok...

Geri