Meslekten Soğudum

Kodla Büyü

sevincaltunel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Terbiyenin T'si bile teğet geçmemiş öğrencilere mi yanayım?

Yalaka Sevenler derneği yönetim kurulu tarafından idare edildiğime mi yanayım?

Sistem Sistem dedikleri Bir çuval incirdir Dur bende Bir içine doldurayım diyen Büyük Büyük Başlara Mı yanayım?

"Velim benim Veli Nimetimdir Çantada keklik "Oy"umdur" deyip Poposu Pışpışlanan veliye Mi yanayım?

Ha birde Birbirinden nefret eden birbirinin kuyusunu kazan meslektaşlarımız var onlar zaten laboratuvarlık incelenmeleri lazım...

+bide bilgisayarcıysan bunların üstüne Soğu soğuyabildiğin kadar

Çok dertli olduğunuzda çocuklarımızın masumcukluklarını düşünün. İçlerinde ellerinden tutulması gerekenleri düşünün teselli bulmaya çalışın.

Gelip geçici şu dünyada üzerimize düşen görevimizi biz yapalım. Balık bilmese de Halık bilsin halimizi.

Üzülmeyin. Hiç bir şey üzülmeye değmez.

Aynı duyguları paylaşıyorum. Gamsız olmak lazım. Ama onuda beceremiyorum :sleep:
sabır...

Artist olcam ben.3d efekt uzmani,karakter modelleme animatoru.meb kaybetti beni.dun hic acimadan bastim parayi maya kitabi aldim

Buzkırıcı' Alıntı:
Artist olcam ben.3d efekt uzmani,karakter modelleme animatoru.meb kaybetti beni.dun hic acimadan bastim parayi maya kitabi aldim

hocam ben de maya çalışmak istiyorum. ancak ne bu sitede ne de başka bir yerde maalesef kaynak kitap-video pek bulamadım. çoğunluğu ingilizce oluyor. siz nereden ve nasıl başlayacaksınız? :alkis:

kitap: türkçe tek bir maya kitabı var.
Maya Unlimited 2009 KODLAB YAYIN Nebi Yıkaroğlu
video: maya türkçe video ders ise
http://www.sanalogretim.com
kurs: istanbulda da 3dakademi diye bir kurs var, en iyisi orası. bilgeadam falan hikaye.

ben yaklaşık tam 17 senedir bilgisayar oyunları oynarım.Halen de bilgisayarlara yatırım yaparım.Herşeyi kendi kendime öğrendim.Web tasarımını bile.uzunca bir süredir kafam çok karışıktı.Bilgisayar mühendislği uzaktan eğitim okusam ne olur bana faydası ne olur çok düşündüm.Derslere baktım bomboş sadece diploma alacağım.Aynen doktorluk gibi uzmanlaşmak lazım.hadi web tasarım şirketinde çalışacaksın ne yapacaksın yada bir animasyon stüdyosunda çalışacaksın tekrar sil baştan eğitim kurslar.Yaş ilerledikçe teknik işler sıkar.En güzeli parfüm kokan son model iş istasyonlarının bulunduğu temiz bir ortamda çalışmak bol sıfırlı paralar kazanmak.Bir öğretmenin yapacağı en iyi iş bu bence tabi sizi bilmem.Türkiyede 3 tane çizgi film ve animasyon stüdyosu var.Eğitim veren 3 yer var ankara kütahya eskişehir.Eskiden p4 makinede 3dmax kullanmıştım.Arkadaşla bir jenerik yaptık düzce öncü televizyonda 2 dakika oynadı.Bu arkadaşım şu anda üst düzeyde bir network yöneticisi tahsili ortaokul...
Ben sizi bilgisayar öğretmeni değilim ama 3d,jenerik,görselleştirme,animasyon piyasasında binlerce dolarlar uçuşuyor.Adam iç mimar... krokilerini müşteriye ispatlamak için 3d görselleştirmesi lazım bu işi siz 2 ayda yapıyorsunuz aldığınız ücret 20 bin tl.ben işin parasında değiim ama geleceği gördüm.Dün bir kitap aldım acayip heyecanlandım.Bolca animasyon çizgi film izleyen 3d filmlerin her bir karesinde ne kullanıldığını biliyorum artık.

dengem' Alıntı:
ahmet27' Alıntı:
kurs: istanbulda da 3dakademi diye bir kurs var, en iyisi orası. bilgeadam falan hikaye.

teşekkürler hocam.. sizin de maya üzerinde çalışmalarınız var mı?
dengemi bozdunuz vallahi bu ne ya :eek:

hayattan zevk alacak daima birşeyler vardır bunun için konunun yönünü değiştirdim herkese iyi pazarlar

hadsiz insan çok insanlar nerede durması gerektiğini bilmiyor bu tepemizdekilerden öğrencilere velilere arkadaşlara kadar böyle.

Bize demokrasi hümanizim merhamet gibi olgular gitmiyor acımasız oldun mu önünde herkes korkuyla ve saygıyla eğiliyor.

Nemize gerek insanlık vazgeçmişiz milletçe insanlığımızdan

Hocam bu kurumda liyakat ve insan kalitesi beklemek tüm arkadaşlarımız için çok büyük bir hata olur. Düşünün bir sınav yapılıyor adam giriyor sınava alıyor 95, onuda nasıl aldığı malum. Bakıyorsun adama değil kitle iletişimi karşılıklı konuşmayı bile beceremiyor. Ama senin tepende müdür mü evet müdür. Çok kötü durumdayız ama size bana yaşam enerjisi veren bir olayı anlatayım. Bir öğrenci var 1. sınıf öğrencisi. Birgün kendimi sizin gibi hissettiğim birgün. Elinde renk renk çiçekler bacağıma yapıştı, ne dese iyi. Ben seni çookkkkk seviyorum. Yemin ediyorum size tüm o pislikler kayboldu gitti desem yeridir. :D

ahmet27' Alıntı:
hocam buradaki seti alsak sizde bize programı indirebileceğimiz bir link verseniz olur mu?
seti siz aldınız mı

Geri