Mesleki Yabancı Dilin İBE de gösterilmesi

Kodla Büyü

şibilim_ögretmeni

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar. Web dalında aşağdaki gibi seçtik dersleri; (düz meslek lisesi)
11. Sınıf
Web Tas. ve P. - 10 saat
Grafik ve Animasyon - 6 saat
Veritabanı ve Org. -2 Saat

12. Sınıf
İnternet Programcılığı (İlk 3 modülü aldık) - 2 saat
İşletmelerde Beceri Eğitimi- 24 saat (10. sınıftan: Paket P. modülleri, BTT modülleri. 11. Sınıftan: Web,Grafik,VeriT.O,Açık Kaynak İ.S,İnternet Programcılığı Tüm modüller), Mesleki Yabancı Dil)

Gelelim sormak istediklerime;
1-İnternet Programcılığı dersinin ilk 3 modülünü aldık çünkü süre yetmez. Diğer 2 modülü İBE nin içinde gösterdim. Bunun sakıncası yoktur sanırım.
2-Mesleki Yabancı Dili İBE nin içine koydum ama çıkarmak istiyorum. Çünkü işletmelerde böyle bir uygulama mümkün değil. Öylesine seçilmiş olacak. Yeterlilik Tablosunu incelediğimde Mesleki Yabancı Dil, Yeterlilik Tablosunun dışında WEB PROGRAMCILIĞI DALINI DESTEKLEYEN (MESLEKTE GELİŞMEYE / İLERLEMEYE VE BÖLGESEL İSTİHDAMA YÖNELİK) DİĞER YETERLİKLER bölümünde ek olarak geçiyor. Bu bağlamda Mesleki Yabancı Dili İBE den çıkartırsam öğenciler formalite de olsa bu dersi hiç görmemiş olacaklar. Sizce bu sorun olur mu? Bu ek bir yeterlilik sanırım. Ana yeterlilik tablosu yeterli olmaz mı?

Hocam aynı sorun bende de vardı, ben seçtim. Belki dönem sonunda 2 haftalık telafi eğitimi verebiliriz. Bir de sorun internet programcılığı modüllerinde ben de 3 modül seçtim kalan 2 modülü İBE dersine aldım ancak o aldığım 4. modülün ön koşulunda 3. modül alınmış olması lazım. Plana göre 3. ve 4-5. modüller aynı anda verilecek, başka çarem yoktu. mecburen yapmak durumunda kaldım. yoksa o 2 modülü seçemeyecektim.

badsector' Alıntı:
Hocam aynı sorun bende de vardı, ben seçtim. Belki dönem sonunda 2 haftalık telafi eğitimi verebiliriz. Bir de sorun internet programcılığı modüllerinde ben de 3 modül seçtim kalan 2 modülü İBE dersine aldım ancak o aldığım 4. modülün ön koşulunda 3. modül alınmış olması lazım. Plana göre 3. ve 4-5. modüller aynı anda verilecek, başka çarem yoktu. mecburen yapmak durumunda kaldım. yoksa o 2 modülü seçemeyecektim.
Planı yaptım müdüre imzalattım. İBE nin içine Mesleki İngilizceyi koymadım. Yani mesleki ingilizce hiç bir şekilde gösterilmemiş oldu. Vallahi umurumda da değil artık. Benim Megepe inancım kalmadı. Şu anda modüler sistemin uygulandığını kimse bana savunamaz. Haftada 16 saat meslek dersi + 19 saat Kültür dersi ve klasik sınıf geçme sistemi ile modüler sistem uygulanıyorsa diyecek bişeyim yok. Kimse kimseyi kandırmasın. Mehter marşı gibi bu megep de bir ileri iki geri uygulanıyor. Fazla da açıklama yapmaya gerek yok.

Mesleki ingilizce koymak zorunda değilsin. Modüler sistemde her ders okutulacak diye bir kaide yok. Hatta modüler sistemin amacı bu. Bölgenin, öğrencinin v.b.. özelliklerine uygun modülleri seçip uygulamak.

bilisim-tef' Alıntı:
Mesleki ingilizce koymak zorunda değilsin. Modüler sistemde her ders okutulacak diye bir kaide yok. Hatta modüler sistemin amacı bu. Bölgenin, öğrencinin v.b.. özelliklerine uygun modülleri seçip uygulamak.
Hocam benim bildiğim Yeterlilik Tablosu baz alınıyor. Yani bir öğrencinin bir meslege yönelik yeterliliği kazanması için gerekli olan modülleri alması gerekir. Bu da Yeterlilik Tablosu dur. ancak Mesleki ingilizce 2. ek bir tabloda gösterilmiş. benim sorum buydu. ancak artık önemli değil. Megep öldü, başınız sağolsun.

Geri