Meslek Tazminatı alabilirmiyim

Kodla Büyü

bilisim37

Üye
Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Meslek lisesinde görev yapmaktayım. Özel eğitim iş ve meslek ahlâkı ile iş ve beceri uygulamaları dersine giriyorum. Ayrıca sadece 12. sınıflarımız olduğu için 2 saat mesleki yabancı dil derslerine giriyorum. Bu arada 12. sınıflar 24 saat işletmede staj yapmaktalar.
Şimdi gelelim asıl konuya. Şuan tazminat alıyorum. Fakat 2 saatlik mesleki yabancı dil dersini okulumuza normdaki açıktan dolayı yeni gelecek olan öğretmene vermeyi düşünüyorlar..Bu yüzden benim fiilen dersim kalmayacak sadece özel eğitim hariç.Meslek tazminatı yatırılır mi. Ya da soruyu söyle sorayim. Özel eğitime girdigim dersler bilişim alanı derslerinden sayılıp filen derse giriyor mu sayılırım.

branşında fiilen derse girme şartı var.
evet bunu biliyorum.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

Fakat özel eğitim dersleri branş dersi sayılıyor mu

evet bunu biliyorum.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

Fakat özel eğitim dersleri branş dersi sayılıyor mu

Meslek lisesinde bilişim teknolojileri alanı olmadığından 9.sınıflarda branşımda seçmeli bilgisayar bilimi dersine girmeme rağmen ödenmemişti. Özel eğitim konusunda pek bir bilgim yok. Heralde onlarda alan seçebiliyor. Bahsettiğiniz dersler bilişim alanı kapsamında ise kesinlikle alırsınız. Ama 9.sınıf dersi veya başka bir alana ait bir ders ise alamayabilirsiniz. Kesin hüküm vermek zor.

Geri