.

Kodla Büyü
İlk atamada havuzda ayrım olmadığı için atanıyorlar ama tayinde isteyenemiyor diye biliyorum hocam.. daha önce de ilk atamada 40. Tercihle meslek lisesine atananlar olmuştu ama akıbetleri ne oldu bilmiyorum..

Hocam gelen arkadaş ilk atama mı? Siz norm fazlası olduğunuza göre gelen arkadaş ilk atama olamaz. Eğer dediğiniz gibi norm fazlası siz oluyorsanız mahkeme kararlarını araştırıp dava açın hocam.

Ilk atama ile gelmedi. Norm 4 tü bölümün. 5 kişi olduk. Idare bu durumda norm fazlası olacağımı söyledi.
Hocam talim terbiyenin aylık karşılığı okutulacak dersler ve atama yonetmeliginde bötenin yaninda cift yıldız var ve altinda da aciklamasinda “mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarina atanamazlar” diye ibare var. Mevzuata uygun değil.

Öğretmenlik atama ve ders okutma esasları tablosuna göre bir bilişimcinin matematik öğretmeni olarak atanması ile bahsettiğiniz durumun arasında bir fark görünmüyor.
Net.

2018 temmuz dan beri ilk atamada artık böteliler mesleğe atanamıyor, ondan dolayı iki farklı minumum puan oluşuyor.

Tam bir dava konusu...

Meslek liselerine özellikle ihtiyacın yuksek olduğu zamanlar ve atama bilgi sisteminde herkesin meslek liselerinde zamanında secebilmesiyle o kadar çok atanan var ki... Son yıllarda en azından ilk atamada sorun olmuyordu, hatta iki ayrı taban puan var.

Simdi gördüğünü şikayet etmeye kalksan (meslek lisesindeki botecileri) işgüzar derler, kıskanç derler, derler de derler.

Bu isin dayanağı mevzuattir, dersi okutur okutamaz değil.

Bilişim bölümünde tef/bote kavgası, elektrik elektronik bölümünde elektrik ve elektronik normu, iki kavgaya yakından şahit oldum. Diğer branşlarda/bolumlerde bu kadar hararetli kavgalar var mi bilmiyorum.

Bu isin çözümü ya tamamen birlestirilmeleri ya da tamamen ayrılmaları. Şahsi fikrim tamamen ayrılmaları.

İl ve ilçelerde sistem biraz manüel işliyor. O yüzden is bilmeyen birine ya da torpilli birine denk gelmissiniz, bir ihtimal ikisi.

Sürgün gelmişti bize de böteci bir arkadaş. Bazen bu şekil hatalar yapılabiliyor.
Norm fazlası olmanız kötü olmuş. Sendikanızla görüşün ilgilensinler bence.

Meslek lisesinde bilişim teknolojileri bölümündeyim. Bölümümüze yeni bir arkadaş atandı. Ancak atanan arkadaş teknik eğitim mezunu değil. Sorun şu; bu arkadaşın gelmesi ile norm fazlası oldum. Teknik eğitim mezunuyum. Bu arkadaş Böte mezunu. Bu atama mevzuata uygun mu ?
Hocam atama olur olmaz il milli eğitim ile görüşün resmi dilekçe yazın. Ataması yapılamaz. Bu yüzden atamanın iptalini isteyin. Atama yapan birim bunu acilen düzeltmesi lazım. Yoksa telafisi güç zararlar ortaya çıkar. Il milli eğitime bunu da söyleyin.

Hocam atama olur olmaz il milli eğitim ile görüşün resmi dilekçe yazın. Ataması yapılamaz. Bu yüzden atamanın iptalini isteyin. Atama yapan birim bunu acilen düzeltmesi lazım. Yoksa telafisi güç zararlar ortaya çıkar. Il milli eğitime bunu da söyleyin.

+ Olumsuz bir cevap alırsanız dava açın kesinlikle. Hakkınızı arayın...

Hocam böte mezunu olup 2. üniversite olarak atanabilen bir bölüm okumuş olabilir mi? Okul idaresine sorun. Eğitim bilgilerinde kayıtlı değilse o zaman başvurun gerekli yerlere. Bilişim öğretmeniyken 8 yıl meslek liseleri hep kapalıydı bana.

Bilgisayar müh. bitirdim. Böte sonrasında .Tercih döneminde meslek lisesi tercih etmiştim açılmıştı bana.Tercihlerim gelmedi ama sorum şu ; Meslek lisesine gitsem sorun olmaz değil mi demezler heralde sen böte mezunu olarak atandın vs.

Hocam, o zaman milli eğitim ile görüşün. Eğer sizi norm fazlası olarak belirlerlerse idare mahkemesine dava açın.

mahkemeye bırakmayın, iş uzar boşa zaman kaybı, bazı iller bu ayrımı hala bilmiyor, o kişinin okula atanmasına itiraz edin il atamaya

2004 oncesi olmasi gerek, yani 2004 oncesi atanan bote mezunları çalışıyorlar sanırım çünkü ilk atanirken oyle bir kısıtlama olmadığı icin. Bence meb bilgi edinmeden net bilgi alabilirsiniz ya da telefonla ogretmen atama bolumunden.

Talim terbiye kararı var hocam. Çıktısını al. Gerekli bölümleri fosforlu kalemle çiz göster. Ayrıca itiraz dilekçesi yaz ekine de talim terbiye kararını ekle. Bilgi edinmeye sorulacak bir konu değil. Bazı il milli eğitim müdürlükleri konuya vakıf değil.

Bende benzer bir durum yaşamıştım hocam önce okula dilekçe yazarak itiraz ettim sonra ile kadar gitti yazı.. Yazı ekine talim terbiye kurulunun çizelgesini de eklemiştim.. Ilden gelen yazi Böte mezunu arkadaşın meslek derslerinde ve koordinatörlükte görevlendirelemeyeceği yönünde idi..Arkadas il ici isteyene kadar 9.siniflarin bilgisayar bilimi dersine girmişti..Tabi bilişim kadrosunda göründüğü için normu işgal ediyordu bu yüzden bizde ki ders yükü fazla oluyordu..

Geri