Meslek lisesi ve mesleki teknik eğitim merkezi

Kodla Büyü

ridone06

Aktif Üye
Merhaba hocalarım meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezi arasındaki fark nedir bilgi verebilir misiniz acaba?

Mesleki eğitim merkezinde öğrenci haftada 1 gün okula gelir diğer ggünlerdede iişletme de olur bilişim bölümü ööğrencisi yyoksa mesleki bilgisayar dersi var 1 saatlik şimdilik bu kadar.programlar ggüncellenecek ama. Müdür başyardımcıyım mmesleki eğitim merkezinde.yardımcı oolabileceğim başka bişey olursa yazarsınız

Kac gun okulda oluyoruz. Bizim bir arkadas boyle bir okula gecti. 1 gun okula gidiyor. 4 gun isletmeleri dolasiyor. Boyle mi. Ders cikiyor mu.

murathan21' Alıntı:
Mesleki eğitim merkezinde öğrenci haftada 1 gün okula gelir diğer ggünlerdede iişletme de olur bilişim bölümü ööğrencisi yyoksa mesleki bilgisayar dersi var 1 saatlik şimdilik bu kadar.programlar ggüncellenecek ama. Müdür başyardımcıyım mmesleki eğitim merkezinde.yardımcı oolabileceğim başka bişey olursa yazarsınız
Teşekkürler hocam cevap için bazı mesleki eğitim merkezlerinin sitesine baktığımda meslek ve teknik lise gibi ayrı okulları gösteriyor bu merkezlerde eğitim hergün var değil mi hocam

mesleki eğitim merkezlerinde 27 alanda 140 dalda eğitim veriliyor.aralık ayında mesleki eğitim merkezleri zorunlu eğitim kapsamına alındı. aralıktan itibaren kayıt yapan öğrenciler yüzyüze eğitime eylülde başlayacaklar ve bunların öğretim programları hazırlanmadı henüz.eski sistemden devam eden öğrencilerde ise alanlarına göre 5 ve 6 dönemlerde 1 saatlik mesleki bilgisayar dersi var tüm alanlarda nerdeyse.kendi alanımızdan öğrenci yoksa 1 er saatlik mesleki bilgisayar dersine girersiniz.öğrenciler alan derslerine hafta da 1 gün okula gelir yüzyüze ders alır haftanın 5 günü de işletmede devam eder çalışmaya.koordinatörlükte büyükşehilerdeki meşem lerde 24 saat biz haftanında 3*8 koyuyoruz programına öğretmenin.

murathan21' Alıntı:
mesleki eğitim merkezlerinde 27 alanda 140 dalda eğitim veriliyor.aralık ayında mesleki eğitim merkezleri zorunlu eğitim kapsamına alındı. aralıktan itibaren kayıt yapan öğrenciler yüzyüze eğitime eylülde başlayacaklar ve bunların öğretim programları hazırlanmadı henüz.eski sistemden devam eden öğrencilerde ise alanlarına göre 5 ve 6 dönemlerde 1 saatlik mesleki bilgisayar dersi var tüm alanlarda nerdeyse.kendi alanımızdan öğrenci yoksa 1 er saatlik mesleki bilgisayar dersine girersiniz.öğrenciler alan derslerine hafta da 1 gün okula gelir yüzyüze ders alır haftanın 5 günü de işletmede devam eder çalışmaya.koordinatörlükte büyükşehilerdeki meşem lerde 24 saat biz haftanında 3*8 koyuyoruz programına öğretmenin.
Teşekkürler hocam.

murathan21' Alıntı:

Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi okulu hakkında bilginiz var mı hocam tercih etmeyi düşünüyorum.197 öğrencisi varmış ek ders durumu nasıl olur sizce?

Benim ayrıldığım okul meslek lisesiydi önceden. Daha sonra mesleki ve teknik eğitim merkezi oldu. Meslek lisesi bölümleri aynen devam ediyor. Metem kısmında da ustalık-kalfalık işleri de yapılıyor aynı zamanda. İkisinin işleri ayrı gidiyor yani.

Geri