Meslek Lisesi Müdür Yardımcılığı

Kodla Büyü

xxltc

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar meslek lisesinde müdür yardımcılığının avantajları nelerdir. öğretmen olarak çalışmaya göre gerek özlük gerek maaş ve ek ders açısından ikisini kıyaslayarak avantaj ve dezavantajlarını söyleyebilir misiniz.

bizim okulda kimse istemedi bir arkadaş kurban seçildi.. Çocuğun bir yılda bir sürü saçı beyazladı.. Sigara tiryakisi oldu.. Havası, kimyası değişti..
Meslek Lisesinde, ek dersler, maaşlar, kurslar, koordinatörlükler vs vs saymakla bitmez.. Dersiniz varsa hiç bulaşmayın idareciliğe...

Meslek lisesinde öğretmenseniz eğer bence bulaşmaya gerek yok.Bende norm sıkıntısı olduğu için 1 senedir idarecilik yapıyorum.Öğrenci ayrı, öğretmen ayrı, veli ayrı, hepsi ayrı sıkıntı.Ücret konusuna gelince meslek lisesinde öğretmenseniz Ücret idarecilikten daha fazla oluyor.
Meslek öğretmeni için hiçbir avantajı yok diyebilirim.Norm sıkıntısı yoksa hiç bulaşmaya değmez.

arkadaşlar müdür yardımcısı olunda en fazla kaç saat ek ders meslek öğretmeniyken kaç saat ek ders alacağımı tek tek yazabilir misiniz hangi kalemler var öğrenmek istiyorum

Müdür yardımcıları 20 saat ek ders alır. Eğer 12 saat derse girerseniz 6'sı maaş karşılığı sayılır 6'sı ek ders, toplamda alacağınız en fazla 26 saat ek ders.

Meslek öğretmeni eğer full giriyorsa(44 saat) 20'si maaş karşılığı 24'ü ek ders sayılır. 10'a 1'den 3 saat gelir toplam 27 saat. Eğer sınıfınız veya kulübünüz varsa 2 saat de ordan alırsınız toplam 29 saat.

Ek olarak nöbetden de ek ders alırsınız o ikisinde de ortak olduğu için katmadım.

bilisim-tef' Alıntı:
Müdür yardımcıları 20 saat ek ders alır. Eğer 12 saat derse girerseniz 6'sı maaş karşılığı sayılır 6'sı ek ders, toplamda alacağınız en fazla 26 saat ek ders.

Meslek öğretmeni eğer full giriyorsa(44 saat) 20'si maaş karşılığı 24'ü ek ders sayılır. 10'a 1'den 3 saat gelir toplam 27 saat. Eğer sınıfınız veya kulübünüz varsa 2 saat de ordan alırsınız toplam 29 saat.

Ek olarak nöbetden de ek ders alırsınız o ikisinde de ortak olduğu için katmadım.

Müdür Yardımcısı pansiyonlu okulda 22 saat pansiyonu olmayan okulda 18 saat ek ders alır hocam. Onun dışında yazdıklarınız doğru ..

Meslek Lisesinde idareci olmayı hiç tavsiye etmem öğretmen olarak devam edin.. Neden mi ?

1 - Sorumluluğu çok karşılığı yok !
2- öğrenci ve veli profilinden gülmeyi unutursunuz hayatınıza sinir ve stres yerleşir ?
3- Sorumluluğu çok yetkiniz yok.. Amelesiniz yani..
4- Bırakmak isteseniz kafanıza göre bırakamazsanız öyle hele ki ohal dönemindeyiz yerinize biri gelene kadar bırakamazsınız.. meslek liselerinde de kimse görev almak istemediği bu işi bırakmak sizin için tam bir strese dönebilir ?

...

gibi gibi eğer meslek lisesinde öğretmen iseniz kesinlikle bu işe bulaşmayın...

peki müdür yar. koordinatörlükten ek ders alıyorlar mı arkadaşlar böyle bir şey okumuştum 7 saat koordinatörlük diye doğru mu

Ulubatlı_Hasan' Alıntı:
Müdür Yardımcısı pansiyonlu okulda 22 saat pansiyonu olmayan okulda 18 saat ek ders alır hocam. Onun dışında yazdıklarınız doğru ..

ilköğretimde 18, meslek lisesinde 20 hocam.

xxltc' Alıntı:
peki müdür yar. koordinatörlükten ek ders alıyorlar mı arkadaşlar böyle bir şey okumuştum 7 saat koordinatörlük diye doğru mu

6 saat maaş karşılığını girdikten sonra 6 saat daha derse girip 6 saat ek ders alırsınız. ikinci girdiğiniz 6 saat ders de olabilir koordinatörlük de. Yani alacağınız ek ders en fazla 6 saat.

bilisim-tef' Alıntı:
Ulubatlı_Hasan' Alıntı:

ilköğretimde 18, meslek lisesinde 20 hocam.

xxltc' Alıntı:

6 saat maaş karşılığını girdikten sonra 6 saat daha derse girip 6 saat ek ders alırsınız. ikinci girdiğiniz 6 saat ders de olabilir koordinatörlük de. Yani alacağınız ek ders en fazla 6 saat.

Pardon hocam haklısınız meslek lisesinde pansiyonu olmayan okulda müdür yardımcısı 20 saat doğrudur...

Pansiyonu olan bir okulda öğrenci sigorta ve maaşlarından sorumlu teknik müdür yardımcısı 12 saat derse girerse kaç ek ders alır ?

Geri