Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Meslek lisesi mezunlarına kademe ilerlemesi??

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında nemesis tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. paladin13

paladin13 Aktif Üye

Endüstri meslek Lisesi okuyup üstüne bilgisayar öğretmenliği okuduktan sonra alanı ile ilgili bir işte çalıştığı için kademe alabilen var mı ?

2. katafalk

katafalk Site Gezgini

Konuyu hortlatacağım :) Gelecek hafta başvuracağım bakalım hocam. Sizde durum nedir?

Ben hazırlık sınıfı için aldım ancak dediğinize istinaden almaya uğraşacağım...

3. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Yıllar önce başvuru yapmıştık hocam. Gelen cevapta lise mezuniyeti ile ise girip memur olursanız bu durum geçerli çünkü teknik hizmetler sınıfında çalışıyor olmanız gerekir diye cevap geldi. Öğretmenler eğitim öğretim sınıfında olduğu için verilmemişti. Yine başvurun bakalım ne cevap gelecek.

4. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

hocam sanırım ben lise diplomasını vermiştim altı yıl ge.ti aradan tam hatırlayamıyorum

5. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

hocam sonuçlandı mı dilekçeniz

6. kirtikoz

kirtikoz Site Gezgini

anadolu ticaret meslek lisesi, bilgi işlem bölümünü hazırlık + 3 yıl olarak okudum. ben de alabiliyor muyum?

7. stanimos

stanimos Site Gezgini

Bende merak ettim eğer bununla ilgili birşey öğrenen olursa bilgi verebilirmi ? İnternette pek bir bilgi bulamadım biraz araştırdım ama

8. katafalk

katafalk Site Gezgini

Daha başvurmadım hocam. Buraya yazarım.

hbbkr bunu beğendi.
  9. katafalk

katafalk Site Gezgini

Merhaba. Dilekçeme Olumsuz yanıt geldi. Lise öğrenimine dair mesleklerde çalışılması halinde yani THS de teknisyenlik Yaparsanız Alırsınız dediler.

10. acipinarli

acipinarli Aktif Üye

hocam nerede görev yapıyorsunuz? hangi fakülte mezunusunuz?
    Ben Anadolu Meslek Lisesi Yazılım Mezunuyum (Hazırlık + 3 yıl). Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini bitirdim. Bir köy okulunda göreve başladım ve başvurdum aldım kademe ilerlemesini.
    Hatta beraber çalıştığımız bir bayan arkadaş var. O zamanlar moda olan süper lise mezunu. Hazırlık okuduğu için o da almış.

Ekli Dosyalar:

11. hayri_bozkurt

hayri_bozkurt Üye

Öğretmenim bende sizin gibi Anadolu Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum ve hazırlık + 3 yıl okudum. Eğer üniversite eğitiminiz lisedeki Bilgi işlem bölumü alanında yeralan bir öğretmenlik ise 1 kademe alıyorsunuz hazırlık sınıfı eğitiminiz için. Yani üniversitede böte okumuş iseniz 9/1 yerine 9/2 den başlarsınız dilekçe verirseniz eğer. Şayet mezun olduğunuz üniversite Teknik Eğitim Fakültesi ise bu kez lisedeki 1 yıl hazırlık sınıfı okumanın getirecegı kademenin yanı sıra 1 derece alırsınız yani göreve 9/1 yerine tef mezuniyetinden bir derece alarak 8/1 olarak başlar bir kademe de lisedeki hazırlık sınıfından dolayı alarak 8/2 olarak başlarsınız.

12. katafalk

katafalk Site Gezgini

Hocam ben hazırlık sınıfı için aldım. Kendi mesleği ile ilgili çalışma şartına dair ikinci kademeyi alamadım.

ÇPL de atölye öğretmeniyim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal