meslek lisesi lab yenileme ya da yeni lab kurma

Kodla Büyü

horizon68

Aktif Üye
okulumuzda kullandığımız lab.lardan birisinde bulunan bilgisayarlar 5 yılın üzerinde web programcılığı bölümümüz ve bilgisayarlar 20 adet yenilenmesi gerekiyor vede acilen. yapılması gerekenler nelerdir arkadaşlar tecrübeli olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim bölüme lüzum alımıyla düşünüyordum ama ödenek sorunundan 1 -2 milyar para olduğu söylendi idare tarafından

hocam bende aynı durumdayım.

3 yerden teklif aldım.

piyasa araştırma tutanağına en uygun olanı seçtim.

şimdi etaşınıra gireceğim ama idarecim henüz nasıl yapılacağını göstermedi.

biz para talep edeceğiz.

horizon68' Alıntı:
okulumuzda kullandığımız lab.lardan birisinde bulunan bilgisayarlar 5 yılın üzerinde web programcılığı bölümümüz ve bilgisayarlar 20 adet yenilenmesi gerekiyor vede acilen. yapılması gerekenler nelerdir arkadaşlar tecrübeli olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim bölüme lüzum alımıyla düşünüyordum ama ödenek sorunundan 1 -2 milyar para olduğu söylendi idare tarafından
..
hocam labların yenilenmesi gibi bir durum yok. kurumunuz istekte bulunur devlet te yeni bir tane daha gönderir (sıra size tekrar gelirse) ama elinizdeki bilgisayarlar ne kadar eski olursa olsun MEB tarafından hala BT Sınıfı olarak görüldüğü için 1 labınız var demektir.

Çözüm alternatifler
1. Veli - öğrenci işbirliği ile 3er 5er yenilemek

2. her yıl meslek liselerine gönderilen bir TEMRİNLİK ÖDENEĞİ vardı. tüm bölümler için belirli bir miktar para gönderilir ve bu gönderilen para da sizin söylediğiniz gibi 1-2 milyar değil okul büyüklüğüne bağlı olarak nerden bakarsanız bakın 10bin tl kadar vardır. bu ödeneğin miktarını öğrenin size 1-2 deyip okul idaresine laptop alabilirler :D o yüzden alan şefiniz iyice araştırsın, imza attığı belgelere iyice baksın. nerden bakarsanız bakın monitör alırsanız 10 almazsanız 15 bilgisayar kadar bilgisayar malzemesi alabilirsiniz.

okullara gönderilen bu parayla adı üstünde sadece TEMRİNLİK DERS MALZEMESİ alabiliyorsunuz. ve bilgisayarla ilgili herşey BTT dersinin müfredatında yer aldığı için tüm donanım birimlerini TEMRİNLİK MALZEME olarak alabilirsiniz. böylelikle 2 yılda 30 pc toplayabilirsiniz. şimdiye kadar bu paraları ne yaptınız onu da bi araştırın derim...

hocam o temrinlikler dediğiniz gibi 10bin lira falan olmuyor anca çok büyük okullarda veya büyük şehirlerde ki okullarda falan o kadar paralar geliyor. ya da idarenin ankarada tanıdık abileri varsa öle paralar geliyor. ben manisanın bir ilçesindeyim 6 senedir bize toplamda aşağı yukarı 15bin lira civarında bir temrinlik gelir bunu da 5 bölüm paylaşır yani bir bölüme ortalama 3-4 bin lira düşüyor.. ama mesela ankarada tek bir okulun sadece biliişim tek bölümüne 20 bin lira geldiğinide duydum bizzat..

hocam bugün okulda saymanla görüştüm yaklaşık 12 bin liramız var buda 7 bölüme harcanacak dedi temrinlik için toplam gelen para bu dedi angara da abi aramak lazım yani :D

horizon68' Alıntı:
hocam bugün okulda saymanla görüştüm yaklaşık 12 bin liramız var buda 7 bölüme harcanacak dedi temrinlik için toplam gelen para bu dedi angara da abi aramak lazım yani :D
..
hocam ÖDENEK ayrı bir şey TEMRİNLİK ayrı bir şey. ÖDENEK için dediğiniz gibi bir abi gerekiyor. ama temrinlik ücreti okulun yeri ile değil öğrenci sayısı ile alakalı bir durum. sizin okulda topplasan 500 kişi çıkar belki ama bizim okula bu sene 9. sınıflara sadece 600 den fazla kişi kayıt oldu :)

Geri