Meslek lisesi ders planları (2020-2021)

Kodla Büyü
Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2

Bunlar kesin. Pandemi sebebiyle uygulanır uygulanmaz bilemeyiz ama dersler ve saati bu şekilde...
Evet dersler ve saatleri bunlar. Ama hocamın dediği gibi son anda iptal olmazsa 9 ların göreceği dersler böyle ama maalesef içerikleri hâlâ belli değil.

9. Sınıf derslerinin kitapları/modülleri için yazarlık başvurusu alındı ancak hastalık girdi araya.

Başvurup da kabul edilen, görev alan birileri var mı burada?

Kaynak yazdırılmadıysa iptal edilebilir ya da kervan yolda düzülür mantığı da izlenebilir...

Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2

Bunlar kesin. Pandemi sebebiyle uygulanır uygulanmaz bilemeyiz ama dersler ve saati bu şekilde...

Evet dersler ve saatleri bunlar. Ama hocamın dediği gibi son anda iptal olmazsa 9 ların göreceği dersler böyle ama maalesef içerikleri hâlâ belli değil.

Bu bölme işlemini neye göre yaptınız hocam. Evet saatler belli fakat dersler belli değil diye biliyorum.

dersler.png

Arkadaşlar yeni çerçeve eğitim programı yayınlanmadan plan hazırlayamayız.daha önce modül yazımı için çıkan listede ders saatleri vardı ancak öğretim programına dönüşmedi. Bu sene o larda ders var ancak ne olacağı resmilesmedi

İdare bize dersleri soruyor. Ben de bu hafta
Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2

Şeklinde program yapıp göndereceğim.

konu yıllık plan konusu ama şu an daha ders saatlerini bile belirleyemedik. İnsallah plan içerik konusunda bir paylaşım yapılır MEBden. (Pek umudum yok aslında da neyse)

Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2

konu yıllık plan konusu ama şu an daha ders saatlerini bile belirleyemedik. İnsallah plan içerik konusunda bir paylaşım yapılır MEBden. (Pek umudum yok aslında da neyse)
Hocam tedbiren biz de öyle yaptık. 9 lar bölüme gelecekse dersler böyle olacak çok büyük ihtimal. Sorun olmaz.
Bölüme gelme işi iptal olursa zaten yapacak bir şey yok. Hayırlısı

Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2

Biz de bu şekilde planladık. İdare ve bölüm olarak temennimiz bu yıl 9lara alan uygulanmasın inşallah :)

Hocam 9. Sınıf ders modülleri yazılması için duyuru yapıldığında dersler ve saatleri yayınlanmıştı. Orada görmüştüm ben. Ona göre yazdım ders ve saat bilgilerini.

Anladım hocam. Ofis dersini iptal edip BTR dersini düşünmeleri kadar saçma bir şey yok sanırım. 10. Sınıfta alana gelen öğrencilerin %80-90 oranında bilgisayar kullanmayı bilmiyordu. Word Excel bilmeden ne yapacaklar? Ödev hazırla desen nerde diye ve nasıl diye sorar dururlar artık.

1Milyon fikir diye bir proje atıldı. sonra rafa kalktı. Şöyle bir ortamda keşke bizden düşüncelerimizi talep etselerdi.

İyi de hocam megepte haftalık ders çizelgeleri yayınlanmış kademeli olarak dokuz lardan baslicak diye kurul kararı var. Aksi yönde resmi yazıda yok. Doğru olan cizelgeye göre program yapmak değil mi
Hocam ders çizelgesi var ancak orada Ders Saati toplamı 11 (Mesleki gelişim atölyesi 2 + diğer dersler 9) olarak verilmiş. Ders içerikleri henüz yayınlanmamış. Daha önce taslak olarak verilen çizelgelerde
Programlama 4
BTT 3
Teknik Resim 2
Mesleki Gelişim 2
gözüküyordu ancak megep in sitesinde içeriklere ulaşılamıyor. Kaldıki dersler doğru olsa bile içerikleri belli değil örneğin programlama dersi için python verilecek deniyordu ancak kesin bir açıklama resmi sitede yok. Bu yüzden planları yapamayız. Ders programlarının yapılması için haftasonuna kadar açıklanması gerekiyor, inşallah açıklanır.
20.08.2020 itibari ile megep 9. ders çizelgesine erişelemiyor.
upload_2020-8-20_17-40-27.png
upload_2020-8-20_17-40-49.png

megep te 10. Sınıf derslerinin kitap yazım.basvurusu başladı. Hâlâ 9. Sınıf yok. Bir de başvuru sayfasının altında örnek.kitaplarda bizim teknik resim dediğimiz dersin farklı bir adla kitabı yayınlanmış

megep te 10. Sınıf derslerinin kitap yazım.basvurusu başladı. Hâlâ 9. Sınıf yok. Bir de başvuru sayfasının altında örnek.kitaplarda bizim teknik resim dediğimiz dersin farklı bir adla kitabı yayınlanmış
Kitapta temel teknik resim bilgilerinin yanında Fusion360 ile Tinkercad eğitimi gözüküyor, içeriği tam incelemedim ama bu kadarı bile olumlu geldi bana.

Seminer çalışma planında çarşamba günü yeni 9. Sınıf ders cizelgelerinin incelenmesi diyor. Ama henüz yayınlanmadı. Nasıl inceleyeceğiz. Son gün mü yayınlanacak anlamadım.

Geri