Meslek lisesi bilişim öğretmenleri telafi eğitimi

Kodla Büyü

elveda33

Üye
Arkadaşlar 31/08/2020 - 21/09/2020 arası telafi eğitimi haftası olarak ilan edildi.
Okullarınızda nasıl uygulamalar var?
Örneğin hergün okula gidiyor musunuz? Ders programı yaptınız mı?
Canlı Ders uygulamasını nasıl uyguluyorsunuz?
Kültür derslerinde geçen yıl eksik kalan konular bu 3 hafta örneğin edebiyat öğretmeni yine edebiyat dersinde eksik konularını anlatabilir Biz geçen sene 10. Sınıf bilişim teknolojileri temelleri dersini 11de vermiyoruz Onun telafisini nasıl yaparız? Bu ve buna benzer birçok cevaplanmasını istediğim sorularım var

Hocam çerçeve ogretimde hersey acikca yaziyor aslinda.31-21 arasi telafi diyo.fakat bunu belirtmeme ragmen 40 saati doldurmak zorundayim diye idare nekadar ders varsa ekledi ebaya.oda yetmez gibi bugun mesaj atti kalan derslerinizi de zoomdan vereceksiniz.yarin programi atarim dedi.işte bizim muhteşem uygulamamiz bu sekilde meslek lisemizde

zoom vb platformlar üzerinden doğrudan ders işlemek bana göre yüz yüze eğitimde bugün dersi sahilde yapacam ile aynı şey. doğrudan yapabilir misiniz bunu ? hayır. izinler falanlar filanlar. zoom vb uygulamaları doğrudan kullanmak bir sürü riski beraberinde getirir. eba üzerinden onaylanmış olarak öğrencinin derse girmesi gerekir.

Mesleki teknik eğitim genel müdürlüğünün yazısına göre biz sadece 11. sınıfa geçen öğrencilerin 10. sınıfta gördükleri derslerin telafisini yapacağız. İdare her dersten haftada en az 1 saatlik canlı ders koyacak. Bu kadar.
Ortaöğretim genel müdürlüğünün 20 saat canlı ders, 20 saat başka platformlardan ders mevzusu bizi bağlamıyor. Zaten bunun meslek lisesinde uygulanması da mümkün değildi. O yüzden mesleki teknik eğitimin yazısını iyice okuyup, idarecilere ne yapmaları gerektiğini anlatmanız gerek.
İdare 10. sınıf derslerini (BTT, Programlama temelleri, ofis programları ve BTR) 11. sınıf öğrencilerine tanımlayabiliyormuş. En azından bizim müdür öyle dedi. Bu derslerden haftada 1 saat canlı ders tanımlamasını istedim. Öyle yapılacak.

Bugün EBA dan canlı telafi dersi yaptim. Sadece bir öğrenci geldi. Birebir güzel ders oldu bol bol C# örnek kodları yazdık.

hocam biz de sadece 11. sınıflara 10. sınıf derslerinin telafisini yapıyoruz. 9 ve 10lar alana yeni başladıkları için telafi yapmıyoruz. Gelen yazıda 12. sınıfların telafisi işletmede beceri eğitimi planına eklenecek yazıyor. 11. sınıflara her dersten 1 saat canlı ders tanımlandı.

Hocam çerçeve ogretimde hersey acikca yaziyor aslinda.31-21 arasi telafi diyo.fakat bunu belirtmeme ragmen 40 saati doldurmak zorundayim diye idare nekadar ders varsa ekledi ebaya.oda yetmez gibi bugun mesaj atti kalan derslerinizi de zoomdan vereceksiniz.yarin programi atarim dedi.işte bizim muhteşem uygulamamiz bu sekilde meslek lisemizde

Müdürünüze okulun çeşidini hatırlatın hocam. Anadolu lisesi değilsiniz 40 saati nereden çıkarmış? hangi yazıya istinaden 40 saat görevlendirme yapıyor.

Ben ortaokulda görevliyim. Programa göre 5. Sınıflarla canlı derslerim olacak. Geçen sene Bilişim dersi görmeyen öğrencilerimize telafi eğitimi yapacağız. Mantıklı bir izahı yok. Artık dersin ilk konularını işlemeye başlıyacağız.

Bizim okulda da telafi yapılmıyor yerine hazırlık eğitimi yapılıyor (Son durum bu dediler.). Örneğin bu sene 11 olan (geçen seneki 10. sınıfların) 22 saat 12 ye geçenlerin de 4 saat İnternet Programcılığı dersi var bunların hepsini canlı ders olarak resmi yazıyla haftalık program yapıp verdiler ve öğrencileri hazırlayın dediler. Yahu zaten 21 Eylülden itibaren 1 yıl boyunca bu derslere hazırlayacağız dedim ama nafile öğretmeni kim dinler ki. Biz yaptık oldu anlayışı ve mutsuz bir öğretmen grubu. İşi yoruma bırakırsan böyle olur açık açık yazacaksın şu gün şu saat şu yapılacak diye yoksa her okul farklı uygulama yapar.

sadece 10. sınıf derslerinin telafisini yapıyoruz. sabah saatleri eba sıkıntılı olduğundan direkt zoom üzerinden dersleri yapacağız.

Geri