Meslek Liselerine atanma hakkı TEF mezunlarınındır.

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu konu egelim83 ün konuyu güncel tutmak için SÜREKLİ YENİ KONU AÇMASI na tepki olarak açılmıştır. Ara Ara tekrar tekrar açılacaktır...

TEF Mezunu arkadaşlardan ricamdır. Lütfen konuya yorum yazmayın. Alkışlarınız tepkinizi belirtmek için yeterlidir...
:alkis:

Meslek Liseleri + Diğer Liseler + Halk Eğitimler + Ortaokullar + İlkokullar vs vs :) :p

Ya bi bırakın Allah aşkına. Aranızda gerçekten saygı duyduğum arkadaşlarım var. Hepsiyle oturup cay kahve iciyoruz, fikir alışverişi yapıyoruz. Onlar da benim okullarına tayin iatememi istiyorlar. Hatta bir TEF'li arkadaşla oturup ders bile paylastik. Hocam su ağ laboratuvarına ne emek harcadim orasını vermem de Web Tasarimi bölümleri helalinden senin dedi. Ben de 10 sınıftan almak ve benim ciragim olmaları şartıyla kabul ettim :)
Siz kendinizi yiyin. Bizim sorunumuz yok sizle

2547 Sayili Kanunun 43. b. Maddesinde der ki;
(Değişik: 17/8/1983 - 2880/24 md.) Aynı meslek ve bilim dallarında, eğitim - öğretim yapan üniversitelerde,
eğitim - öğretim, metod, kapsam, öğretim süresi ve yıl içindeki değerlendirme esasları bakımından eşdeğer olması ve
öğrenimden sonra kazanılan unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususu Üniversitelerarası Kurulun
önerisi üzerine; öğretmen yetiştiren birimler için belirtilen esasların tespiti Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılarak,
Yükseköğretim Kurulunca düzenlenir.

Kısaca YOK kararini vermiş. boşuna cabaliyorsunuz

aslında bu teflilere laf çakmaya çalışan, yusufcuk naraları atan bötelileri anlamıyorum.

hayat tercihlerden ibarettir.

evlenmeden önce eşinizi tanımaya çalışmazmısınız? -çalışırsınız.

peki neden tanımak istersiniz? - ömrünün geri kalanını onunla geçireceksin de ondan.

peki sen ayşe'yi gördün, güzel kız Allah için. kaşına gözüne kandın. huyuna suyuna bakmadın.

gittin ayşecikle evlendin. sonra evlendikten 4 sene geçti. bir baktın ki ayşecik fena kızmış aslında. ne laftan anlar ne de sözden.

nolcak dedin şimdi. ya aslında mahallede zeynep'te vardı da. azıcık çirkindi ama efendi kızdı dedin.

sonra zeynep'le evleneyim dedin ama mahallenin başka bir delikanlısı zeynep'le evlenmiş.

şimdi de gelip ben hata ettim, o zamanlar kafam havalrdaydı aslında ben zeynep'i istiyordum diyorsun. kusura bakma arkadaş ama sana da kimse zeynep'i vermez.

ha almaya kalkarsın, belki daha iyi bir kocasın ama sen tercihini ilk cümlede yapmıştın be kardeşim.

Son sözü Meb söylemedikçe hiç bir kazanımınız olmaz.Bu karar sadece memur olan BÖTE'liler için çıkarılmıştır.Teknik Sınıfa alınmaları için.Meb zaten konunun farkında. :+1:

tsigalko' Alıntı:
aslında bu teflilere laf çakmaya çalışan, yusufcuk naraları atan bötelileri anlamıyorum.

hayat tercihlerden ibarettir.

evlenmeden önce eşinizi tanımaya çalışmazmısınız? -çalışırsınız.

peki neden tanımak istersiniz? - ömrünün geri kalanını onunla geçireceksin de ondan.

peki sen ayşe'yi gördün, güzel kız Allah için. kaşına gözüne kandın. huyuna suyuna bakmadın.

gittin ayşecikle evlendin. sonra evlendikten 4 sene geçti. bir baktın ki ayşecik fena kızmış aslında. ne laftan anlar ne de sözden.

nolcak dedin şimdi. ya aslında mahallede zeynep'te vardı da. azıcık çirkindi ama efendi kızdı dedin.

sonra zeynep'le evleneyim dedin ama mahallenin başka bir delikanlısı zeynep'le evlenmiş.

şimdi de gelip ben hata ettim, o zamanlar kafam havalrdaydı aslında ben zeynep'i istiyordum diyorsun. kusura bakma arkadaş ama sana da kimse zeynep'i vermez.

ha almaya kalkarsın, belki daha iyi bir kocasın ama sen tercihini ilk cümlede yapmıştın be kardeşim.

Hocam sırf ek ders için ağızlarının suyu akıyor.Çatlasınlar boşver.Sözde müslüman ülkedeyiz ama söz konusu hak olduğunda ise millet birbirinin hakkına tecavüz etmekten kaçınmıyor.Utanıyorum bu gibi insanlar yazıklar olsun..

webtiger' Alıntı:
Son sözü Meb söylemedikçe hiç bir kazanımınız olmaz.Bu karar sadece memur olan BÖTE'liler için çıkarılmıştır.Teknik Sınıfa alınmaları için.Meb zaten konunun farkında. :+1:
Son yazıyı okumadin sanırım "Teknik Ogretmen" diyor bize de

Okudum yazıyı o yazıdan öncede bir yazı vardı ve bu son yazı o yazıya açıklık getirmiş.Yeterli olup olmadığınıza Meb karar verir.Zaten TEF mezunu değilsiniz ve kapatılan bu fakültelerin yerine Teknoloji Fakülteleri açıldı buradan mezun olanlar 1 yıl pedagojik formasyon aldıktan sonra teknik öğretmen olarak atanabiliyor.Meb farkında durumun zaten :) 2007'de istediğiniz olay gündeme gelmiş tekrar iptal edilmişti meslek liselerinden ihraç edilmiştiniz.Sizin için ikinci bir hayal kırıklığı olur.

webtiger' Alıntı:
Okudum yazıyı o yazıdan öncede bir yazı vardı ve bu son yazı o yazıya açıklık getirmiş.Yeterli olup olmadığınıza Meb karar verir.Zaten TEF mezunu değilsiniz ve kapatılan bu fakültelerin yerine Teknoloji Fakülteleri açıldı buradan mezun olanlar 1 yıl pedagojik formasyon aldıktan sonra teknik öğretmen olarak atanabiliyor.Meb farkında durumun zaten :) 2007'de istediğiniz olay gündeme gelmiş tekrar iptal edilmişti meslek liselerinden ihraç edilmiştiniz.Sizin için ikinci bir hayal kırıklığı olur.
Artik yargı karar verecek ve bu son olacak

Ozaman tefler de ortaokul ve düz liselere gidemesin herkes yerini bilsin olur mu ne dersin?

Degerli meslektaslarim;
Gereksiz tartismalar ile toplumda "bilgisayar ogretmenleri daha kendi aralarinda anlasamamakta." Anlayisi ve düşüncesi olusturacak tum soylemler ,paylasimlar, etkinlikler bransimiza ait saygınlığı azaltmakta ve egitim ogretim icin gerekliligi sorgulanir olmaktadir..
Fikirlerin bellirtilmesi belli ahlaki ve meslek etigi cevresinde dile getirmesi gerektiğini düşünmekteyim..

Saygilar..

ismailt' Alıntı:
Ozaman tefler de ortaokul ve düz liselere gidemesin herkes yerini bilsin olur mu ne dersin?
Meb buna yeterlilik açısından bakıyor alınan dersler göz önüne alındığında bariz ilköğretim seviyesinede ders anlatabileceğimiz açıktır yalnız biz teknik eğitim aldığımız için genelde meslek liselerini tercih ediyoruz.

Tartışma konuları gerçekten forumu kirletiyor.
Mod arkadaşlar bu konuları birleştirmeli bi hizaya çekmeli ben içerik paylaşımları arasında kırk tane böte-tef tartışma konusu görmek istemiyorum ki yalnız da olmadığımı düşünüyorum.

SYSOP' Alıntı:
Tartışma konuları gerçekten forumu kirletiyor.
Mod arkadaşlar bu konuları birleştirmeli bi hizaya çekmeli ben içerik paylaşımları arasında kırk tane böte-tef tartışma konusu görmek istemiyorum ki yalnız da olmadığımı düşünüyorum.

Ilkogretimde ogretmenlik yapmak isteyen boteye, meslek lisesinde ogretmenlik yapmak isteyen tefe (simdi teknoloji fakultesine) gidiyor. Bote ilkogretime ogretmen yetistirir tef veya simdiki adiyla teknoloji fakultesi meslek lisesine ogretmen yetistirir.bu kadar basit. Bence ilkogretime sadece bote, meslek lisesine sadece tef ve teknoloji fakultesi atansin ve ayrim yapilsin.

Aferin.

MEB 2 yıl önce Ortaöğretim alan öğretmenliği yetiştirme programlarını kapatma kararı aldı. Buna da Yeni Öğretmen Yetiştirme Stratejisi dedi.

Tabii ki TEF mezunlarının da ağzına kapatirayak bir parmak bal çaldı. Sınavla aldığı bir elin parmağı kadar kişiyi 2 yıl eğitime tabi tutup mühendise denk saydi. TEF lerin kapatılmasına göz yumdunuz ve hepiniz sınava kostunuz. Hüsrana ugradiniz. Çünkü sınava giren 1000 kişi, kazanan 10 kişiydi. Ki hala kendinizi Teknoloji Fakültelerine denk saymaya çalışıyorsunuz. Onlara sahip çıkıyorsunuz ama değilsiniz. TEF'ler dönüştürülmedi, KAPATILDI.

Artik lise öğretmenleri ya Fen edebiyat fakültesi mezunu ya da Muhendis olacak. Bu kararin asil sebebi piyasada çok fazla ise yaramaz fen edebiyat ve mühendislik mezununun bulunması. Bu arkadaşların formasyon almadan bir baltaya sap olamayacak olmasi.

Hatta öğretmen olmalarını kolaylaştırmak için imza yetkisi olmayan uyduruk alanlar açtılar teknoloji fakültelerine. Bunun adına da "Biz alan uzmanı yetistiriyoruz" dediler. Bırakın Allah aşkına. Daha Elektrik-Elektronik mühendisinin imza yetkisi yok

BÖTE artik BT öğretmeni yetiştiren Turkiye'deki tek program. Artik TEF mezunu da olmayacak. Simdi kendinizi Muhendise denk saymayı bırakın. Onlardan daha yeteneklisiniz ve bilgilisiniz inanın bana. Mühendislerin is bulamayanlarinin lisede öğretmenlik yapacak olmasınin asil kaniniza dokunacak sey olmazi lazim. Bizim degil. Ki onlar göreve başladıklarında "Biz Mühendisiz" havasına girecekler ve sizi aşağı gorecekler.

kimse kusura bakmasın da alan değişikliği konusu olduğunda birçok insan "ben matematiğe geçeyim, şu kadar ders aldık bizim hakkımız, çok iyi biliyoruz" deyip sahiplenirken şimdi neye karşı çıkılıyor anlamış değilim.hocam doğru söylüyor; artık tef diye de birşey yok zaten...

webtiger' Alıntı:
Hocam sırf ek ders için ağızlarının suyu akıyor.Çatlasınlar boşver.Sözde müslüman ülkedeyiz ama söz konusu hak olduğunda ise millet birbirinin hakkına tecavüz etmekten kaçınmıyor.Utanıyorum bu gibi insanlar yazıklar olsun..

Bari hak hukuk demeyin... MEB'in böyle bir kararı var o kadar diyin anlayalım... Eğer gerçekten haktan bahsediyor olsaydınız, branşları ayıralım derdiniz... Hep beraber başvurur branşları ayırırdık. Olurdu biterdi...
zulfikar1985' Alıntı:
Biz tercihe yazamamaktan değil sizin sınırsızca bizim yazabileceğimiz yerleri yazmanızdan şikayetçiyiz aradaki fark bu... Örneklendirecek olursak; 5 tane meslek lisesi ve 5 tane ortaokul tercih edilebilsin. Ben Böte'li olarak; 80 puana sahip olayım. 5 TEF'li 80den düşük 5 taneside yüksek puana sahip olsun. Yüksek puanlılardan bazıları ki böyle tanıdıklarım var meslek lisesinde çalışmaya sıcak bakmadığı için(nedenleri değişiyor) ortaokulu tercih etsin, düşük puanlılar liseyi... Sonuç ilk atamaysam eşitsizlik sebebiyle açıkta kaldım. Tayin istiyorsamda atanamadım. Bilmem anlatabildim mi? Bu bağlamda isterseniz birde siz sakin kafayla ve tarafsız olmaya çalışarak düşünün derim...

zulfikar1985' Alıntı:
Bari hak hukuk demeyin... MEB'in böyle bir kararı var o kadar diyin anlayalım... Eğer gerçekten haktan bahsediyor olsaydınız, branşları ayıralım derdiniz... Hep beraber başvurur branşları ayırırdık. Olurdu biterdi...
hocam teklifine katılıyorum. tef mezunu olarak böyle bir dilekçe yollayacağım bakanlığa. bence böte mezunları da bu branş ayırma işine ağırlık verirse daha olumlu sonuçlar belki alınabilir.
Böte---mesleki ve teknik liselere atanamasın. Ortaokullara, meslek lisesi dışındaki liselere atanabilsin
tef--- ortaokullara atanamasın. mesleki ve teknik liselere ve diğer liselere atanabilsin.
Allah hepimiz için hayırlısını versin.

haktan bahseden tefli arkadaşlar sizde ortaokullara atanmayın ve eğitim mezunu olup atanamayanlara yol açın.amacınız gerçekten haksa tabi

ctrl+alt+delete' Alıntı:
haktan bahseden tefli arkadaşlar sizde ortaokullara atanmayın ve eğitim mezunu olup atanamayanlara yol açın.amacınız gerçekten haksa tabi

ne alakası var hocam sizin ortaokullara ve genel liselere atanmak ne kadar hakkınız ise tef mezunlarının atanması da o kadar hakkı. devletin dili resmi yazıdır. yazılar da böyle diyor gereksiz seviyesiz tartışmalara ne gerek var

anmpq.64' Alıntı:
Aferin.

MEB 2 yıl önce Ortaöğretim alan öğretmenliği yetiştirme programlarını kapatma kararı aldı. Buna da Yeni Öğretmen Yetiştirme Stratejisi dedi.

Tabii ki TEF mezunlarının da ağzına kapatirayak bir parmak bal çaldı. Sınavla aldığı bir elin parmağı kadar kişiyi 2 yıl eğitime tabi tutup mühendise denk saydi. TEF lerin kapatılmasına göz yumdunuz ve hepiniz sınava kostunuz. Hüsrana ugradiniz. Çünkü sınava giren 1000 kişi, kazanan 10 kişiydi. Ki hala kendinizi Teknoloji Fakültelerine denk saymaya çalışıyorsunuz. Onlara sahip çıkıyorsunuz ama değilsiniz. TEF'ler dönüştürülmedi, KAPATILDI.

Artik lise öğretmenleri ya Fen edebiyat fakültesi mezunu ya da Muhendis olacak. Bu kararin asil sebebi piyasada çok fazla ise yaramaz fen edebiyat ve mühendislik mezununun bulunması. Bu arkadaşların formasyon almadan bir baltaya sap olamayacak olmasi.

Hatta öğretmen olmalarını kolaylaştırmak için imza yetkisi olmayan uyduruk alanlar açtılar teknoloji fakültelerine. Bunun adına da "Biz alan uzmanı yetistiriyoruz" dediler. Bırakın Allah aşkına. Daha Elektrik-Elektronik mühendisinin imza yetkisi yok

BÖTE artik BT öğretmeni yetiştiren Turkiye'deki tek program. Artik TEF mezunu da olmayacak. Simdi kendinizi Muhendise denk saymayı bırakın. Onlardan daha yeteneklisiniz ve bilgilisiniz inanın bana. Mühendislerin is bulamayanlarinin lisede öğretmenlik yapacak olmasınin asil kaniniza dokunacak sey olmazi lazim. Bizim degil. Ki onlar göreve başladıklarında "Biz Mühendisiz" havasına girecekler ve sizi aşağı gorecekler.
İsine gelmeyenler benim yaziyi görmemiş.

Bu meslek liselerinde ne var ki bu arkadaşlar başkalarını kapıdan sokmak dahi istemiyorlar.Bir araştırmak lazım...

Geri