Meslek Liseleri ve BÖTE

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bu 4+4 ün onaydan geçmesiyle beraber Meslek liselerinde ciddi bir açık ortaya çıkacağı ve BÖTE'cilerin oralara kaydırılabileceği söylendi doğrumudur bilgisi olan var mı?

Enterprise' Alıntı:
Bu 4+4 ün onaydan geçmesiyle beraber Meslek liselerinde ciddi bir açık ortaya çıkacağı ve BÖTE'cilerin oralara kaydırılabileceği söylendi doğrumudur bilgisi olan var mı?
ahhh ahhh nerde o günler

meslek liselerindeki teflilerden norm fazlası olmaya başlayanlar varken, megep kapsamında dersler azaltılırken şuan bunu söylemek güç. bir arkadaş ifade etmişti, şuana kadar bt öğretmenlerin çoğunluğu ilköğretimdeki normlara göre atandılar, mevcut 10 bin bt öğretmeninin norm sorunu yine ilköğretim okullarında yapılacak düzenlemeyle aşılır. meslek liselerinde 2-3 yıl mezun verecek teflilerde düşünülürse bt öğretmenlerinin norm fazlalığına cevap verecek bir boşluk malesef yok.

arkadaş bu meb geri ya. normlar ve ihtiyaçlar farklı olmasına rağmen hala iki alanında adıda bir atamasıda bir. meslek liselerinin ders saatlerini düşürdüler zaten.

:idea:
Böteli arkadaşlar biraz uyanıklıp yapıp "madem biz meslek lisesine atanamıyoruz tef-esef-mühendislik mezunları da meslek lisesi dışına atanmasınlar" diye birlik olsalar ve ilgili yerlere başvursalar.

yuci81' Alıntı:
Böteli arkadaşlar biraz uyanıklıp yapıp "madem biz meslek lisesine atanamıyoruz tef-esef-mühendislik mezunları da meslek lisesi dışına atanmasınlar" diye birlik olsalar ve ilgili yerlere başvursalar.
vallaha meslek lisesinde görev yapan için iyi olur hocam siz düşünün. 8)

yuci81' Alıntı:
cok uyanıksın böteliler kendi işini hallettide teflilerin ekmeğine yağ sürecek :p :p :p

maaş karşılığını ders saati olarak ancak dolduruyoruz hocam. 92 saat ders var 4 kişiyiz . olsa tükkan sizin

meslek lisesinde mantık şudur.Kaç saat derse giriyorsun maaş karşılığı işte ders yok bişey yok denir.Ancak koordinatörlük vs söylenmez.Normalde ek dersi koordinatörlükle kesin olur.Ben böyle gözlemledim.

Bazı arkadaşlar yanlış anlamışlar sanırım. Mezuniyet itibariyle bir Böte mezununun nasıl meslek lisesinde görevi yoksa bir tef-esef-mühendislik mezunun da ilköğretimde işi yoktur diyorum. Branşın adı aynı ama yapılan işler çok farklı. Haksız mıyım? Nasıl matematik öğretmenliği ilköğretim, lise diye ayrıldıysa bizim branşımız da kesinlikle ama kesinlikle ayrılmalı, böte-tef atışmaları sona ermelidir.

Fatih projesi sizin omuzlarınızda yükselecek şimdi meslek lisesine geçme zamanımıdır :puhaha:

arkadaşlar birşey soracağım. ilköğretim de çalışan bir tef mezunu anadolu lisesi sınavıyla anadolu meslek lisesine atanabilir mi? eğer atanabiliyorsa şansını düşükmüdür? ya da zaten anadolu meslekte çalışan bir tefli yer değiştirme için bu sınavı tercih eder mi , ediyor mu? bilgisi olan varsa ve bilgilendirirse cok sevinirim.

Türkiye ve çarpık eğitim sistemi. :?
Kim neyi nasıl becerdiyse...

hocam haklı beklentinizi destekliyorum ama çok sayıda tef ve esef mezunu arkadaşım yıllardır atanmayı bekliyorlar. Pek zannetmiyorum olacağını...

bravehard2010' Alıntı:
meslek lisesinde mantık şudur.Kaç saat derse giriyorsun maaş karşılığı işte ders yok bişey yok denir.Ancak koordinatörlük vs söylenmez.Normalde ek dersi koordinatörlükle kesin olur.Ben böyle gözlemledim.

hocam 250 öğrencimiz var 3 bilişimci + 2 elektronikçi arkadaş var okulda. koordinatörlüklerin bir kısmını müdür alıyor. ek ders almıyor muyuz alıyoruz tabi ama bir derse 2 öğretmen girerek alıyoruz. onun için de müdürü ikna edinceye kadar anamız ağladı...

Hocam bizde koordinatörlüğe gidecek öğretmen bulamıyorlar.Ama biizm okul Metem.Hemen hemen her bölüm var.Ve bilişim bölümünün öğrenci sayısı fazla...

blackrose' Alıntı:
yuci81' Alıntı:
vallaha meslek lisesinde görev yapan için iyi olur hocam siz düşünün. 8)
Sende hemen gaza gelmişsin be hocam :D

Geri