"Meslek Dalı Açmak" için gerekli prosedür?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Alanımızda yedek olacak şekilde dal açmayı düşünüyoruz.
müdür beyden onaylıdır.
ancak ile-ilçeye ne yazılmalı ve ne zaman komisyondan karar çıkar,
memur ve idarecilerimiz bilmiyorlar.
ayrıca öğrencilere bu yıl bölüm seçerken o dala seçilirsiniz diye duyuru yapmalıyım. görüşleriniz.

ayrıca şu an artık sıkmaya başladı. Dal : Web Programcılığı
Açmak istediğimiz : Ağ İşletmenliği.

bilen bir zat-ı muhterem (muhtemel bir şef) lütfen buraya yazsın detayı.

Mesleki Ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 23. Maddesi “Merkezlerin bulunduğu yerde eğitim gereksinimini belirleme çalışmaları sonucunda, o merkez bünyesinde yeni alan/dalların açılması veya güncelliğini yitiren alan/dalların kapatılması için merkezin fizikî kapasitesi de dikkate alınarak merkez müdürlüğünce gerekçeli bir rapor hazırlanır ve en geç aralık ayı sonuna kadar millî eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Raporlar, il istihdam ve mesleki eğitim kurulunda görüşülür. Açılması veya kapatılması yönünde karar alınan alan/dallara ilişkin öneriler, valilik görüşü ile birlikte en geç ocak ayının sonuna kadar merkezin bağlı bulunduğu birime gönderilir. Açma/kapatma işlemi, Bakanlık onayından sonra uygulanır.”

Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızın alan/dal açma kapama tekliflerinde yönetmelik hükümlerine uyulması farklı tarihlerde tekliflerin yollanmaması ve ayrıca 2013 Nisan İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan karar gereğince yönetmelikte adı geçen gerekçeli raporda Bölgenin eğitim ihtiyacı ve İşletmede Beceri Eğitim yapılabilecek işletmelere ait bilgilerinde yer alması gerekmektedir.

Yani en geç aralık ayına kadar içinde gerekçeleri (ilin istihdam durumu ve ağ işletmenliğinin avantajları ... vb ) ile bir dilekçe verirse okulunuz millî eğitim müdürlüğüne sorunsuz açılır... Sizde cisco sertifikaları(Meb hizmetiçiler, özel kurslar ) alıp kendinizi çok rahat ca geliştirebilirsiniz.

değerli hocam bu bölümleri incelemiştim.
okulumuzda meslekçi bir müdür yardımcısı yok. yani usul ve yazıları benim ayarlamam gerekiyor.
bu yazıları ne olarak yazmalıyım. (üst yazı harici ekleri ve raporları)

bölüm olarak yazmamız gereken rapor ve dilekçeyi buraya örnek atan olmamış,,
bismillah ben birşeyler yazacağım.
yardım edin lütfen.

Geri