mersin norm fazlası atamaları başladı....

Kodla Büyü
ilk gözüme çarpan, benim okuluma 2 kişi gelmiş ikiside 1 sene sonra norm fazlası olacak. insanları seyyah gii gezdirmekten ne zevk alıyorlarsa

bende anadolu tercihi yapmayı düşünüyorum.neden planlama yapmazlar anlamadım ki

merkezde tek okul vardı sanırım anadolu lisesi olarak boş normu olan, ilçedeyseniz bilemem

ilçedeym ama ilk atamaya başvuracam toplamda 6 okul var anadolu açık olan.merkezdeki olsa daha iyi olur bakalım nasip.ne kazancımız olur bilmiyorum

Mersin merkezdeki tayinlerde bir şey dikkatinizi çekmedi mi? 2 arkadaş kendi ilçelerine değil başka ilçelere atanmışlar. En yüksek hizmet puanlı kişi nasıl oluyor da kendi ilçesine değil de başka ilçeye atanabiliyor. Kendi ilçesinden okul yazmamış mı? Kılavuzda önce kendi bölge veya ilçesinden okul yazması gerek. Yazmış olsaydı zaten giderdi çünkü en yüksek puanlı o. Bu diğerlerine haksızlık değil mi şimdi.

tam hatırlamıyorum ama sanırım merkez ilçeler için geçerli değil dediğiniz hocam. 4 merkez ilçe arasında istediğini yazabilir kadrosu merkezdeyse

bide ortaokulda görev yapmasına rağmen anadolu imam hatibe ve anadolu lisesine atanan kişiler de var

olabilir hocam, daha önceden anadolu kadrosu varsa il dışından gelebilmek için mecburen ilköğretime gelmiş şimdide anadolu tercih edebiliyordu kadrosu olduğu için

Tabi kişilerin durumunu net bilmediğim için yorum yapıyorum, kesin öyledir diyemem :+1:

KöfteHoRr' Alıntı:
tam hatırlamıyorum ama sanırım merkez ilçeler için geçerli değil dediğiniz hocam. 4 merkez ilçe arasında istediğini yazabilir kadrosu merkezdeyse

Kılavuzdan yazıyorum :

I. Aşamada :
Büyükşehir ilçelerindeki öğretmenler; 1. aşamada öncelikle kadrosunun bulunduğu yerleşim yeri ya da ilçe içindeki eğitim kurumlarını tercih edecek olup, istemeleri halinde de aynı formdaki 2. bölümüne de büyükşehrin diğer ilçelerindeki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

bi defa anadolu kadrosu almak yeterli o halde öylemi?ama halen anadolu lisesinde çalışıyormusunuz diye bi şeçenek vardı o niye?

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

Kılavuzdan yazıyorum :

I. Aşamada :
Büyükşehir ilçelerindeki öğretmenler; 1. aşamada öncelikle kadrosunun bulunduğu yerleşim yeri ya da ilçe içindeki eğitim kurumlarını tercih edecek olup, istemeleri halinde de aynı formdaki 2. bölümüne de büyükşehrin diğer ilçelerindeki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.
çok farklı bişey demiyor hocam işte, öncelikli olarak kendi ilçelerini tercih edecekler istemeleri halindede diğer ilçeleri tercih edeblirler diyor. Sanırım aynı okulu 1 den fazla kişi isteyince bu durumda öncelik ilçe içinde oluyordu, onun dışında sen ilçe içini istemedin o yüzden ilçe dışına gidemezsin demiyor.

benim okuluma 2 öğretmen geldi çünkü 2side ilçe dışından

ilyas33' Alıntı:
bi defa anadolu kadrosu almak yeterli o halde öylemi?ama halen anadolu lisesinde çalışıyormusunuz diye bi şeçenek vardı o niye?
ben tercih yapmadım hocam, o yüzden ekranı bilmiyorum ama, il dışında ya da il içinde tayin isterken daha önce anadolu kadrosu almışsanız o esnada anadolu lisesinde çalışmıyorsanız dahi anadolu lisesi yazabiliyordunuz diye biliyorum. sanırım bunda da öyle olmuştur

Peki aynı kılavuzdan :
F-TERCİHLER
1-Büyükşehir ilçelerindeki Öğretmenler
I. aşamada, öğretmenler; öncelikle kendi ilçelerindeki eğitim kurumlarından en fazla on (10) eğitim kurumu ile tercih dışı seçeneği tercihinde bulunduktan sonra, aynı formdaki 2. bölüme de Büyükşehre bağlı diğer ilçelerdeki eğtim kurumlarından on (10) eğitim kurumu ile tercih dışı seçeneğini trecih edebileceklerdir.

Ben burdan önce ilçe sonra diğer ilçeler diye anlıyorum. Ya bu iş zaten böyle değil miydi hep? Önce bölgende okul varsa oraya gidersin. Bir kılavuzla mı değişti her şey?

19- Resen görev yeri belirlemede; halen Anadolu lisesi öğretmeni statüsünde olan öğretmenlerin görev yeri belirlenirken il genelindeki Anadolu Lisesi statüsündeki eğitim kurumları dikkate alınacaktır.

halen anadolu lisesi öğretmeni misiniz? sorusunu bunun için sormuşlardır

Peki aynı kılavuzdan :
F-TERCİHLER
I. aşamada, öğretmenler; öncelikle kendi ilçelerindeki eğitim kurumlarından en fazla on (10) eğitim kurumu ile tercih dışı seçeneği tercihinde bulunduktan sonra, aynı formdaki 2. bölüme de Büyükşehre bağlı diğer ilçelerdeki eğtim kurumlarından on (10) eğitim kurumu ile tercih dışı seçeneğini trecih edebileceklerdir.

Ben burdan önce ilçe sonra diğer ilçeler diye anlıyorum. Ya bu iş zaten böyle değil miydi hep? Önce bölgende okul varsa oraya gidersin. Bir kılavuzla mı değişti her şey?
hocam açıkçası klavuzu ilk çıktığında bende okudum ve aynen sizin anladığınız şekilde yorumladım. Şu andada aynı şekilde yorum çıkarıyorum ama ortada yapılan bi sürü ilçe dışı atama olduğuna göre mantıken nasıl olabileceğini çıkarmaya çalışıyorum bende. Yoksa siz yanlış anlamışsınız diye bişey demiyorum

KöfteHoRr' Alıntı:
Peki aynı kılavuzdan :
F-TERCİHLER

hocam açıkçası klavuzu ilk çıktığında bende okudum ve aynen sizin anladığınız şekilde yorumladım. Şu andada aynı şekilde yorum çıkarıyorum ama ortada yapılan bi sürü ilçe dışı atama olduğuna göre mantıken nasıl olabileceğini çıkarmaya çalışıyorum bende. Yoksa siz yanlış anlamışsınız diye bişey demiyorum

Benim de arkadaşların yerinde gözüm yok ancak, bir gün biz de isteriz olay nedir, ne değildir bilmek lazım. Ondan soruyorum yani. Öğretmenler arasında Sınıfçıların atamasında da aynı şey olmuş atamaların iptal edilebileceğine veya dava açılabileceğine dair söylentiler var.

dava kaçınılmaz zaten hocam, en ufak konular dava edilirken bunda bir sürü mağduriyetler oluştu/oluşacak. mutlaka dava açılır ve büyük ihtimallede kazanılır

en yüksek puanlının atandığı "dumlupınar teknik ve eml" ediği adesenin ordakiyse orasıda seneye imam hatip olacak diye biliyorum, 2 sene önce meslek oldu 2 sene sonra imam hatip. dolayısıyla aynı anda 3 türlü okul olacak. seneye 12. sınıflar düz lise 10 ve 11 ler meslek lisesi 9 lar imam hatip

KöfteHoRr' Alıntı:
en yüksek puanlının atandığı "dumlupınar teknik ve eml" ediği adesenin ordakiyse orasıda seneye imam hatip olacak diye biliyorum, 2 sene önce meslek oldu 2 sene sonra imam hatip. dolayısıyla aynı anda 3 türlü okul olacak. seneye 12. sınıflar düz lise 10 ve 11 ler meslek lisesi 9 lar imam hatip

Seneye başka ilçeye geçebilir. Puanı da iyi.

zaten anladığım kadarıyla o mezitliden yenişehire gelince 2. sıradaki arkadaşta yenişehirden mezitliye gitmiş. bir nevi becayiş

arkadaşlar 2. aşamada anadolu liselerine geçenlerden nırmu olan yerleri açacaklar mı acaba

ne oldu karanameler gelmedi hala ya?hafta içinde geleceği söyleniyor ama ne kadar doğru bilemiyorum

Geri