mersin norm fazlası atamaları başladı

Kodla Büyü

md4483

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar branşlar için 2. aşama norm fazlası atamaları başladı bir sürü norm fazlası var ama açık olan yerler çok az nasıl olacak

ben anadoluya atandım ve okuluma norm açmışlar arkadaşlar okul müdürüm çok iyi bi insan bilgisayarcıyı seviyor.okulumun yeri de güzel.tavsiye ederim erdemli-m.kayışoğlu
mersin ve erdemlideki arkadaşlara okulumu öneririm.ulaşımı kolay idare iyi.

ilkokul öğretmenlerini 3.aşamada yani re'sen atadılar hocam.71 ilkokul öğretmeninin re'sen yeri değişti.tarsusdan gülnarıın köylerine giden var.emsal olabilir mi bilemem.

md4483' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
senden başka yok sanırım hemşerim.

hocam iş resen atamaya kalırsa hizmet puanı düşü olandan başlarlar değilmi
Resen atamada eş durumunu da göz önüne alıyorlar diye biliyorum. Yani evli ve eşi çalışanı eşinden ayırmıyorlar. Bizim okulda evli arkadaşlar vardı. İki side istihdam fazlasıydı ve Tarsustan, Mut'a yolladılar.

evet beraber gönderdikleri olmuş.re'sen zor gibi.neden? şöyleki fazlalık ve ihtiyaç durumuna baktım meslek liselerine bötelileri de isthdam etmeleri söz konusu olursa ancak herkesi re'sen atayabilirler başka türlü olmaz.çünki fazlalık sayısı kadar falan açık okul var toplamda bunlardan bi kısmıda meslek lisesi.

hocam merkezde kurulu bir düzenimiz var açık olan yerler de seneye norma fazlası düşecek değişen ne olacak ki aklım almıyor

ferdierdem55' Alıntı:
md4483' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

Resen atamada eş durumunu da göz önüne alıyorlar diye biliyorum. Yani evli ve eşi çalışanı eşinden ayırmıyorlar. Bizim okulda evli arkadaşlar vardı. İki side istihdam fazlasıydı ve Tarsustan, Mut'a yolladılar.

benim bulunduğum ilçede 2 bilişimci norm fazlası ve sadece bir okul açık iş son olarak resen atamaya kalırsa puanı düşük olan gitmezmi oraya (not ikimde evliyiz ikimizde eşleri başka ilçe de çalışıyo)

md4483' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
md4483' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

benim bulunduğum ilçede 2 bilişimci norm fazlası ve sadece bir okul açık iş son olarak resen atamaya kalırsa puanı düşük olan gitmezmi oraya (not ikimde evliyiz ikimizde eşleri başka ilçe de çalışıyo)
Bulunduğun ilçedeyse okul düşük puanlı olan gider hocam. Ama çok uzakta olan başka bir ilçeye eş durumundan dolayı göndermezler.

Hocam 19 ihtiyacın 10 tanesi meslek lisesi. Fakat norm kadro fazlalalrının %99 u böte ci dolayısıyla atayacakları kişilere uymuyoruz.

mutluaya' Alıntı:
Hocam 19 ihtiyacın 10 tanesi meslek lisesi. Fakat norm kadro fazlalalrının %99 u böte ci dolayısıyla atayacakları kişilere uymuyoruz.
bazı illerde meslek lisesine böteliler atanmış bunu göz önünde bulundurun

ilyas33' Alıntı:
mutluaya' Alıntı:

hocam şimdi meslek lisesi tercih yapabiliyorumuyuz

ilyas33' Alıntı:
mutluaya' Alıntı:
hocam bunu neye dayandırarak yazdınız hangi il belge felan var mı bizde yazalım o halde emsal gösteririz
(8-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Bilişim Teknolojileri alanındaki öğretmenlerin, TTK’nun 80 sayılı karar
ekindeki çizelgede belirtilen öğrenim bilgileri şartına uygun olmayan eğitim kurumlarını tercihler/başvurular
geçersiz sayılacaktır.)
klavuzda bu madde oldukça meslek lisesi haya hocam

tabi tabi hataydı yanlış değilsem gecen burda okudum ya.forumda yazmışlardı.

hocam geçende alan değişikliğinden sınıf öğretmenlerinin meslek lisesine geçtiği burada konu olmustu ama böte mezunlarının atandığını duymamıştım

uysalhalil33' Alıntı:
hocam geçende alan değişikliğinden sınıf öğretmenlerinin meslek lisesine geçtiği burada konu olmustu ama böte mezunlarının atandığını duymamıştım
meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/hatay-norm-fazlasi-atamalari-belli-oldu-t100216.html
hocam bi incele

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/hatay-norm-fazlasi-atamalari-belli-oldu-t100216-15.html
ikincisayfada menala isimliüye kendi durumunuyazmış. böte li olduğunu ve meslek lisesine atandığını...

Mersin de bu kadar çok norm fazlası öğretmen varken bu konu halkında kimsenin yazmaması çok garip geldi bana norm fazlası arkadaslara sesleniyorum ben çok tedirginim sizler ne düşünüyorsunuz bir daha ki sefere resen atama yapacaklar mı acaba sonumuz ne olacak resen atama yapacak olurlarsa taaaa gülnara muta mı gideceğiz beni rahatlatın lütfen

uysalhalil33' Alıntı:
Mersin de bu kadar çok norm fazlası öğretmen varken bu konu halkında kimsenin yazmaması çok garip geldi bana norm fazlası arkadaslara sesleniyorum ben çok tedirginim sizler ne düşünüyorsunuz bir daha ki sefere resen atama yapacaklar mı acaba sonumuz ne olacak resen atama yapacak olurlarsa taaaa gülnara muta mı gideceğiz beni rahatlatın lütfen
Hocam öğretmenlikte kaçıncı yılınız? Hizmet puanınız kaç? Evliyseniz eşiniz çalışıyor mu?

ferdierdem55' Alıntı:
uysalhalil33' Alıntı:
Hocam öğretmenlikte kaçıncı yılınız? Hizmet puanınız kaç? Evliyseniz eşiniz çalışıyor mu?
hocam 4 yılım eşim çalışmıyor puanımda çok düşük daha 56

uysalhalil33' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
uysalhalil33' Alıntı:
hocam 4 yılım eşim çalışmıyor puanımda çok düşük daha 56
hocam resen atama geçenlerde Tarsus'ta yapıldı. Ama istihdam fazlalarını yaptılar. Yani eğitim özrü ile gelen fazlalık sınıf öğretmenleri vardı baya. onlardan Mut'a falan gönderdikleri oldu. Ama Norm fazlalarını normalde resen atamamaları lazım. norm fazlası olduktan sonra sen istemedikçe 2 yıl ayıramazlar okuldan. Mersinde resen atanan norm fazlası öğretmen hiç duymadım. Kalbinizi bence ferah tutun. Bence o kadar uzağa yollamazlar.

evet hocam merkezdede istihdam fazlası ve norm fazlası sınıf öğretmenelrini mersinin en ücra köselerine atadıalr işte beni de ürküten durum bu onları atadılar bizi neden atamasınlar sanki bakanlık bunlara ayrı mı davranın diyecek kısmet hocam bakalım zmana ne gösterir ilginiz için çok teşekkürler

Geri