MERLİF Pprogramı Öğrenci Bilgilerinin Alınması

Kodla Büyü

murcoban

Aktif Üye
MERLİF sorululuk programı öğrenci bilgilerinin E-Okuldan alınıp programa kaydedilmesi zahmetli bir iş olduğundan dolayı, bu işi otomatikleştiren Excel makrosu yazıp sizlerle paylaşıyorum. Düzeltmemi istediğiniz bir yer olursa yada kodlama olarak bana bu yazılımı daha ileri götürmek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Excel in ilk sayfasında ne yapılacağını resimlerle anlattım umarım açıklayıcı oluştur.

Ekli dosyalar

• Sorumluluk YENİ HALİ.rar
    1 MB · Görüntüleme: 155
Selamlar, bu excel dosyasına tüm sınıfları kopyalıyorum ama dosya hazırla dediğimde sadece ilk sınıf formata uygun çıkıyor. 2. sınıfın yarısından sonra okul ismi yerine boşluklar veya sayılar geliyor. doğrusu nasıl olur

ben satır sayısını 200 ile sınırlamıştım sonradan güncelleme yaptım ama yinede 200. satıra kadar doğru yapması gerekir. Kontrol edeceği satır sayısını güncelledim alttaki dosyayı deneyebilirsiniz. Ben bunu yazarken bu kadar çok sorumluluk olacağını düşünmemiştim. Bakanlık artık herkesi sorumluluğa soktuğu için kodları güncellemek zorunda kaldım son yolladığım 2000. satıra kadar kontrol ediyor. Diğer güncelleme yaptığım dosyayı bulamadım onda boş olan son satıra kadar kontrol ediyordu. nerde olduğuna bakmam lazım ama şuan altta attığım dosya işinizi görür

Geri