Merkezi Sınavlardaki Sınav görevi Puanları Adil değil!!!

Kodla Büyü

mustafa5885

Aktif Üye
puan sisteminin acilen değişmesi gerekli. 1 ehliyet sınavı, 3 açık lise sınavına denk ücret ise aynı. Mantığı nedir anlaşılır değil. neymiş biri 3 saat diğeri 45 dk imiş. Ne olursa olsun o gün sınav görevin varsa her halükarda yarım gününü ona ayırmak zorundasın.
Şunu yapmak çok mu zor.
her sınav için 1 puan ver.
Böyle olunca da herkes ehliyet sınavında görev ister, diğerlerinde istemezmiş. Ben bu sınavlara 5 saat ücret verilirken de çok isteyen olduğunu biliyorum. Bunlar bahane. Adil olmak gerekiyor. ÖSYM'yi bu konuda takdir ediyorum, "Sadece öğretmenler arasında dağıtım konusunda" görev sayısına göre görevlendirme yapıyorlar.

çok haklısınız hocam bilenler seçmiyo zaten mtsk yı. ben de bi sefer seçmiş bulundum 1 sene görev alamadım :-1:

Arkadaşlar çocuk kandırmıyoruz. puanlar önceden belli işine gelen ister. adil ya da değil önceden belli bir durum. ehliyeti kimse istemezse onun puanını düşürürler.

puanı yüksek olmasına rağmen yine de ilginç bir şekilde talep görüyor mtsk sınavı :-1:

Bende görev isteyen birine sordum neden istiyorsun puanı yüksek oda hocam kimse istemiyor diye hep bana çıkıyor senden fazla görev alıyorum yani dedi bişey diyemedim

peki bu puanlar her yıl sıfırlanıyor mu? aksi halde yeni atanan bir öğretmenle aradaki puan farkını kapatmak yıllar sürebilir

faruk8542' Alıntı:
Arkadaşlar çocuk kandırmıyoruz. puanlar önceden belli işine gelen ister. adil ya da değil önceden belli bir durum. ehliyeti kimse istemezse onun puanını düşürürler.
Bende aynı fikirdeyim.

Adil değil zaten Okul komisyonunda görev alanlara hiç puan verilmiyor her sınavda görev alıyorlar ama puanları sıfır.

Bence puanlamada şöyle hata var,
yedek gözetmen çıkarsa az para alıyorsunuz ama puan aynı, yanlış biliyor da olabilirim.
Mesela engelli gözetmen , yedek gözetmenden 2 kat alıyor nerdeyse, fakat sınav puanı aynı.

Bu puanlama sistemi ilk başladığında MTSK vardı. Başvuruyu yaptım ve görev çıktı. Okulda yapılan kurada da yedek gözetmen oldum. Yedek gözetmen bildiğiniz gibi daha düşük ücret alıyor ve ben 188 puanı bir kalemde aldım. Sonrasında bekle ki çıksın görev...

il disi gelenler ve ilk atamalar alır görevleri. Nasil bir algoritma yapmışlarsa anlamak güç.

Arkadaşlar, bu sistemin olmadığı zamanlarda hep birsenliler ve yalaka tipler giriyordu bu sınava.
Sistemi CHP'li bir milletvekilinin meclise verdiği soru önergesi sonucu kurdular.

Bence bazı hataların giderilmesi elzem:
örneğin aynı kişiler sıfır puanla salon görevlisi olarak giriyor sınava.

Bir de 1 yıl görev verilmeme cezası alanlar var. 1 yıl görev verilmiyor, ertesi yıl puanı düşük olduğu için bütün sınavlarda görev alıyorlar. Görev verilmeme cezası yerine puan cezası verilebilir. Mesela bir yıl yerine 200-300 puan eklenebilir.

Re: Ynt: Merkezi Sınavlardaki Sınav görevi Puanları Adil değil!!

ylmzyklmz' Alıntı:
Bence puanlamada şöyle hata var,
yedek gözetmen çıkarsa az para alıyorsunuz ama puan aynı, yanlış biliyor da olabilirim.
Mesela engelli gözetmen , yedek gözetmenden 2 kat alıyor nerdeyse, fakat sınav puanı aynı.

En büyük yanlışlık bu

habibocak' Alıntı:
bil_mid' Alıntı:
peki bu puanlar her yıl sıfırlanıyor mu? aksi halde yeni atanan bir öğretmenle aradaki puan farkını kapatmak yıllar sürebilir
Sıfırlama yok Hocam.
hocam belli periyotlarla puanlar sıfırlanmalı yoksa son yıllarda ilk ataması yapılanlar sınav görevinde avantajlı olurlar

18 marttaki sınavlarda arkadaşın 451 puanı var 3 sınav benim 330 puanım var 1 sınav çıkmış :mrgreen:

Sınav puanlarını eşitleyelim. Her sınav 1 puan olsun
Sınava görevlendirildiği halde gelmeyene 1 yıl görev alamama + 6 puan verilsin
Bina sınav sorumlularına da her oturum için 1 er puan verilsin
Görevlendirmeler gene eşit puanlarda tc numarasına göre yapılsın.

Nasıl :D :D :D

+ göreve yeni başlayanlar için o ilin sınav puan ortalaması verilsin
+ il dışından gelenlerin puanları sıfırlanmasın, herhangi bir değişiklik olmasın.

Bence 2 sıkıntı var
1. Sınava gelmeme ceza olayı, adam 1 sene sınava girmiyor ertesi sene puanı az olduğu için istediğin görev çıkıyor
2. Puanların belli sürede sıfırlanamsı gerekli, Şöyleki 15 senelik bir öğretmenin puanı oldu 1000, şehrin ortalaması 500 olsa yeni atananlar 500 puandan 1000 puana çıkana kadar 15 senelik öğretmene görev çıkmayacak ilk atamaların doğuya yapıldığı düşünülürse doğuda 10 sene çalışan biri sıkıntı yaşayacak

mebbis sınav görevi sistemi başvurular yapıldıktan sonra sistem kendi otomatik mi veriyor yoksa ilçe mem görevlisi puan üstünlüğüne göre atama mı yapıyor.
Bir örnek vermek istiyorum bizim ilçede iki sınav merkezi var. Biri lise diğeri Cezaevi. öğretmen başvuruyu yapıyor puanı az. 1 ,2 veya 3 oturum çıkıyor. ilk sefer de cezaevi çıkıyor adam reddediyor. ikinci sefer ikinci veya üçüncü oturum yine cezaevi çıkıyor yine reddediyor. lise dolmadığı için reddeden kişiyi tekrar liseye boş kalan oturumlara görevlendiriyor. sizce reddeden kişiyi tekrar görevlendirmesi uygun mu?
bu görevlendirmelerde bir dengesizlik var.

E-sınav uygulama izleme sorumlusu olarak görev alıyorum, her oturum 200 puan. Puanım oldu 2957 artık emekli olana kadar merkezi sınavlarda görev çıkmaz sanırım.

Geri