Merkezi sınavlarda öğretmene 39, hizmetliye 49 polis 55 tl

Kodla Büyü
ben orada okulda kalınan süreleri karşılaştırdım. öğretmen yeri geldiğinde 2 saatte işi bitiyor. yeri geldiğinde 3,5-4 saat sürüyor. ama hizmetliler, bizlerden daha fazla sürede okulda kalıyor.
Ayrıca Sınavda gözetmenlik yaparken nasıl bir fikir üretiyorsunz hocam? walla bende üretmek isterim. çevremde o kadar öğretmen var, hiç fikir üreten görmedim de duymadım da. :eek:
enteresan....

BaRBaRYaN' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:
şte MEB’in Adaleti: Öğretmene 39, Hizmetliye 45TL

Öğretmenlerin kimsenin ücretinde gözü yoktur. Fakat sorumluluk ile ücretin dengesinin sağlanması gerekir.

MEB’in yaptığı merkezi sınavlarda örneğin Açık Öğretim Lisesi, Açık İlköğretim, SBS gibi sınavlarda ödenen ücretler aylar sonra belirlendi.

Bu sınavlarda sınavı asıl yapan salonlarda görevli olan öğretmenlere oturum başına 5 saat ek ders ödenmektedir. Yani 39 TL ücret almaktadır öğretmenler.

Binanın düzeninden, açılmasından ve kapanmasından sorumlu olan Okul Müdür ve yardımcıları da 5 saat ekders ücreti almakta ve öğretmen gibi 39 TL almaktadırlar.

Okulun hizmetlileri ise 49 TL ücret alacaklardır.

Binalara gönderilen güvenlikten sorumlu polis memurları ise 55 TL ücret almaktadırlar.

Aynı durum ÖSYM’nin yaptığı sınavlarla karşılaştırıldığında en çok ücreti bina sorumlularının daha sonra ise salon başkanlarının ve gözetmenlerin aldığı görülecektir.

Konu ile ilgili yorumu kamuoyuna bırakıyoruz…

Saygılarımla…
memurlar.net
..
Yalnız dikkat etmediğiniz bir durum var hocam. bu sınav ücretlerine bakarsanız orda genelde bina sayısı kadar hizmetliye ücret ödendiğini görürsünüz (1-2) ama sınav zamanında okulun büyüklüğüne göre 4-5 hizmetli görevlendirilebiliyor okul tarafından ve o zamanda gelen ücret 49x2 = yuvarlak 100 lira olurken cebe giren ücret 100 / 5 = 20 lira oluyor. Yani hizmetlinin eline geçen kesinlikle sizden fazla değil
..
ayrıca FİKİR İŞÇİSİ ve BEDEN İŞÇİSİ kavramlarınızı bu mevzu için kabul edemiyecem. Bizler orda fikir üretmiyoruz sadece BEKÇİ gibi öğrencilerin başında bekliyoruz.

bu açıdan bakarsak sınav güvenliğini sağlayan bizler 1birim alırken, sınavla birlikte bizimde can güvenliğimizi sağlayan polislerin salon sayısı / kişi sayısı hesabından gidersek ortalama 10 birim ücret almaları gerekiyor....

kesinlikle eminim ki bina sayısı ile hizmetli oranının bir alakası yok hizmetli 49 tl para alıyor. lütfen iktidarın değersizleştiği bizleri silerek bu kanunu cıkartanları haklı hale getirmeyin.

tabi sizde polis devletinin arkasındaysanız polis 100 bin tl alsın ki güvenliği sağlasın.polis maaşları öğretmenlerin arkasındaydı. Polisin görevi yurtiçinde güvenliği sağlamaktır.Bu stadyumda olur okulda olur mitingde olur her yer olabilir. aslı görevini yaparsan ekstra bir ücrette almaması gerekir.
şimdilerde stadyuma giden polis para alıyor.yola giden polis para sınava para herşeye para.
ihya oldular.
ama öğretmene gelince yok yokyok
hizmetli süpürüyor malzemesi süpürge toz bezi toz kovası.benim malzemem dünyanın gözbebeği yaratılanların en şereflisi insan.ben fikir işçisiyim hizmetlide poliste beden işçisi.

ozcanikli' Alıntı:
kesinlikle eminim ki bina sayısı ile hizmetli oranının bir alakası yok hizmetli 49 tl para alıyor. lütfen iktidarın değersizleştiği bizleri silerek bu kanunu cıkartanları haklı hale getirmeyin.

tabi sizde polis devletinin arkasındaysanız polis 100 bin tl alsın ki güvenliği sağlasın.polis maaşları öğretmenlerin arkasındaydı. Polisin görevi yurtiçinde güvenliği sağlamaktır.Bu stadyumda olur okulda olur mitingde olur her yer olabilir. aslı görevini yaparsan ekstra bir ücrette almaması gerekir.
şimdilerde stadyuma giden polis para alıyor.yola giden polis para sınava para herşeye para.
ihya oldular.
hizmetli süpürüyor malzemesi süpürge toz bezi toz kovası.benim malzemem dünyanın gözbebeği yaratılanların en şereflisi insan.ben fikir işçisiyim hizmetlide poliste beden işçisi.
..
Hocam bir dahaki sınavda lütfen üşenmeyin o para listesine bir bakın kaç hizmetli ücreti veriliyor ve o anda okulda kaç hizmetli görev yapıyor. bende bakarım ve siz haklıysanız kusura bakmayın haklıymışsınız derim.

polis devlet - asker devlet ile alakası yok söylenenlerin. bir terim vardır ya KONUŞTUKÇA BATMAK diye. sizinkide şimdi biraz ona benziyor haklı çıkmak için ortaya attığınız şeyler yıllardır bizim (ve tabiki sizin) forumda tersini savunduğunuz şeyler.
Demişsinizki; "Polisin görevi yurtiçinde güvenliği sağlamaktır.", "şimdilerde stadyuma giden polis para alıyor.yola giden polis para sınava para herşeye para."
Gelin Sizin mantığınızla hareket edelim. Bilgisayar öğretmeninin görevi BİLGİSAYAR ÖĞRETMEK, o zaman sizi akşam 5ten sonra okula gidemeyen anne babalara bilgisayar kursu vermek için görevlendirelim, cumartesi - pazarları da belediyenin "bilgisayar laboratuarlarında bilgisayar kursu vermeniz için görevlendirelim" ve bunlar için de ücret vermeyelim. Nede olsa stata giden polise verilen para size göre mantıksız adam görevini yapıyor, o zaman belediyede bilgisayar kursu vermeye gönderilen öğretmene de para vermek mantıksız !!!

son sözünüze gelelim "hizmetli süpürüyor malzemesi süpürge toz bezi toz kovası.benim malzemem dünyanın gözbebeği yaratılanların en şereflisi insan.ben fikir işçisiyim hizmetlide poliste beden işçisi."
Vakti zamanında Aysu Kayacı adlı bir manken gayet masumane bir laf kullanmıştı "BENİM OYUMLA KÖYDEKİ ÇOBANIN OYU BİRMİ" diyerekten. Bana göre sizinkide o misal. Bunu aysu kayacı söyleyince yerden yere vurdular, sizin gibi bir öğretmen BENCE bu lafı kullanmamalı.

Bir önceki mesajımda yazmıştım yine yazayım. Girdiğiniz sınav görevinde FİKİR ÜRETMİYORSUNUZ dolayısıyla bu görev için FİKİR İŞÇİSİ sınıfında kendiniz göremezsiniz. Bahsettiğiniz durum DERS ANLATMAK olsaydı yani kendi mesleğinizi yapmış olsaydınız söylediğiniz bi derece kabul görebilirdi. Fakat Köyde sürüyü bekleyen çobanlarla sınıvda öğrencileri bekleyen öğretmenin yaptığı iş BENCE aynıdır. Çoban sürüden sorumludur, 1 tanesi kaybolursa hesabını çoban verir bizlerde öğrencilerden sorumluyuz, 1 tanesi hata yapsa (sınav idaresi anlamında) hesabını biz veririz.

Biz öğretmenler bence kendini savunmadaki en aciz meslek gurubuYUZ. kendi haklılığımızı başkalarının haksızlığı üzerinden savunmaya çalışıyoruz. Hani bir çoğunuzun şike konusunda aziz yıldırım trabzona laf atarak savunma yapınca beğenmediğiniz şeyi yapıyoruz.

biz öğretmenlere çok bile....beleş çalıştırsalar gıkımız çıkmaz :puhaha: :puhaha:

BaRBaRYaN' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

ihya oldular.
..
Hocam bir dahaki sınavda lütfen üşenmeyin o para listesine bir bakın kaç hizmetli ücreti veriliyor ve o anda okulda kaç hizmetli görev yapıyor. bende bakarım ve siz haklıysanız kusura bakmayın haklıymışsınız derim.

polis devlet - asker devlet ile alakası yok söylenenlerin. bir terim vardır ya KONUŞTUKÇA BATMAK diye. sizinkide şimdi biraz ona benziyor haklı çıkmak için ortaya attığınız şeyler yıllardır bizim (ve tabiki sizin) forumda tersini savunduğunuz şeyler.
Demişsinizki; "Polisin görevi yurtiçinde güvenliği sağlamaktır.", "şimdilerde stadyuma giden polis para alıyor.yola giden polis para sınava para herşeye para."
Gelin Sizin mantığınızla hareket edelim. Bilgisayar öğretmeninin görevi BİLGİSAYAR ÖĞRETMEK, o zaman sizi akşam 5ten sonra okula gidemeyen anne babalara bilgisayar kursu vermek için görevlendirelim, cumartesi - pazarları da belediyenin "bilgisayar laboratuarlarında bilgisayar kursu vermeniz için görevlendirelim" ve bunlar için de ücret vermeyelim. Nede olsa stata giden polise verilen para size göre mantıksız adam görevini yapıyor, o zaman belediyede bilgisayar kursu vermeye gönderilen öğretmene de para vermek mantıksız !!!

son sözünüze gelelim "hizmetli süpürüyor malzemesi süpürge toz bezi toz kovası.benim malzemem dünyanın gözbebeği yaratılanların en şereflisi insan.ben fikir işçisiyim hizmetlide poliste beden işçisi."
Vakti zamanında Aysu Kayacı adlı bir manken gayet masumane bir laf kullanmıştı "BENİM OYUMLA KÖYDEKİ ÇOBANIN OYU BİRMİ" diyerekten. Bana göre sizinkide o misal. Bunu aysu kayacı söyleyince yerden yere vurdular, sizin gibi bir öğretmen BENCE bu lafı kullanmamalı.

Bir önceki mesajımda yazmıştım yine yazayım. Girdiğiniz sınav görevinde FİKİR ÜRETMİYORSUNUZ dolayısıyla bu görev için FİKİR İŞÇİSİ sınıfında kendiniz göremezsiniz. Bahsettiğiniz durum DERS ANLATMAK olsaydı yani kendi mesleğinizi yapmış olsaydınız söylediğiniz bi derece kabul görebilirdi. Fakat Köyde sürüyü bekleyen çobanlarla sınıvda öğrencileri bekleyen öğretmenin yaptığı iş BENCE aynıdır. Çoban sürüden sorumludur, 1 tanesi kaybolursa hesabını çoban verir bizlerde öğrencilerden sorumluyuz, 1 tanesi hata yapsa (sınav idaresi anlamında) hesabını biz veririz.

Biz öğretmenler bence kendini savunmadaki en aciz meslek gurubuYUZ. kendi haklılığımızı başkalarının haksızlığı üzerinden savunmaya çalışıyoruz. Hani bir çoğunuzun şike konusunda aziz yıldırım trabzona laf atarak savunma yapınca beğenmediğiniz şeyi yapıyoruz.

sizin dünyadan haberiniz yok. siz kendinizi bir coban olarak görüyorsanız ki yazdıklarınızdan o anlaşılıyor.sadece size gülüyorum ve iyi günler diliyorum.
bende aysun kayacı gibi düşünüyorum ve diyorum ki benim oyunla cahil cühalanın oyu bir değil. cünkü ben sorguluyorum hakkımı arıyorum düşünüyorum neden sonuç ilişkisi içinde kendimce sonuçlar cıkartıyorum.
bundan önce ek ödeme alamayan(seçim, stadyum,sınav) polisin ek ödeme almasını adaletin yerine gelmesi olarak algılıyorsanız tartışmaya gerek yok.

ozcanikli' Alıntı:
sizin dünyadan haberiniz yok. siz kendinizi bir coban olarak görüyorsanız ki yazdıklarınızdan o anlaşılıyor.sadece size gülüyorum ve iyi günler diliyorum.
bende aysun kayacı gibi düşünüyorum ve diyorum ki benim oyunla cahil cühalanın oyu bir değil. cünkü ben sorguluyorum hakkımı arıyorum düşünüyorum neden sonuç ilişkisi içinde kendimce sonuçlar cıkartıyorum.
bundan önce ek ödeme alamayan(seçim, stadyum,sınav) polisin ek ödeme almasını adaletin yerine gelmesi olarak algılıyorsanız tartışmaya gerek yok.
..
Bu forumda öğretmen vasfında bir çok kişinin sorgulamadan oyunu verdikten sonra vay başımıza gelenler diye yakarışlarına tüm forum sanırım şahittir. o yüzden bir atasözümüzün de dediği gibi EĞİTİM SADECE CEHALETİ ALIR... O yüzden sorgulamayı, hak aramayı sadece eğitim ve meslekle ilişkilendiremezsiniz.

"siz kendinizi bir coban olarak görüyorsanız ki yazdıklarınızdan o anlaşılıyor." o kadar yazıdan bunu çıkardığınıza göre "düşünüyorum neden sonuç ilişkisi içinde kendimce sonuçlar cıkartıyorum." derken bence biraz daha DÜŞÜNMENİZİ öneriyorum. Zira o paragraftan bunu çıkartmak şapkadan tavşan çıkartmaktan çok daha zor BENCE...

polislerin olayına gelince, adeletin yerine gelmesi olarak görmüyorum. adamların hakkıydı aldılar diye düşünüyorum. (belki sus payı olarak verildi, belki iç işileri bakanı seçim yatırımı olarak verdi, belki haklarını arayarak aldılar hiç mühim değil) biz öğretmenlerin yapması gereken bunu yadırgamak değil BİZİM HAKKIMIZ NEDEN VERİLMİYOR diye sorgulamak hakkımızı vermeyenleri YERİ ve ZAMANI geldiğinde UNUTMAMAK, UNUTTURMAMAK...

Konu kişisel bir polemik ortamında dönmesin diye sözlerime burda son veriyorum
İyi forumlar...

Geri