memurlar.net TTKB, BÖTE mezunlarını unuttu

Kodla Büyü
Ben de bugün okudum bu durumu , öğretmenlikten de ziyade Ek gösterge ye etkisi olabilir diye düşündüm halen Tekniker olarak çalışıyorum kamuda. Bimere talepte bulundum ,aynen bu şekilde bir yazı içeriği almak istiyorum şeklinde.

http://www.yok.gov.tr/documents/10279/2 ... 9299ba8895

Öğretim ve Öğrenciler
Lisans düzeyinde öğretim:
Madde 43 – Yükseköğretim, harca tabi olup bu kanunda belirlenen amaç ve ana ilkelere göre aşağıdaki şekilde
düzenlenir.
a. Yükseköğretim kurumlarında, kuruluş özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre yapılan eğitim - öğretim ve buna dayalı
olarak verilen diplomalarla ilgili esaslar her üniversitece hazırlanacak öğretim ve sınav yönetmeliğinde belirtilir.
b. (Değişik: 17/8/1983 - 2880/24 md.) Aynı meslek ve bilim dallarında, eğitim - öğretim yapan üniversitelerde,
eğitim - öğretim, metod, kapsam, öğretim süresi ve yıl içindeki değerlendirme esasları bakımından eşdeğer olması ve
öğrenimden sonra kazanılan unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususu Üniversitelerarası Kurulun
önerisi üzerine; öğretmen yetiştiren birimler için belirtilen esasların tespiti Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılarak,
Yükseköğretim Kurulunca düzenlenir.

TTKB 'nin olaydan haberi yok. Az önce aradım öğretmen yetiştirme yada teknik eğitim genel müdürlüğü bizden isteyecek ve biz o zaman değiştireceğiz diyor... yani öğretmen yetiştirme genel müdürlüğünü bilgilendirin diyor...

TTKB ilgili kişi 0312 212 65 30 (Dahili :4219- 4221)

Arkadaşlar az önce öğretmen yetiştirme genel müdürlüğünde daire başkanı nalan hanımla görüştüm.

Yarın TTKB kararlarıyla ilgili yeni isteklerini dile getirecekleri toplantı yapacaklarını söyledi. Bugün mutlaka, internette çıkan haber ve karar gereği meslek liselerine atanmamız gerektiğini içeren bir dilekçe yazarak faxlamamızı istedi. yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen benimle iletişme geçsin

böyle bir karar çıkarsa görevde olan böteciler teknik öğretmen tazminatı alabilecekler mi?

inş bir bote ci olarak haklarımızın verilmesini istiyoruz.
:+1: :+1:

Hüseyin kurt arkadaşımız tanıyan yok mu? YÖKün cevabına ulaşmamız lazım.

ben de ulaştım. yarın sabah yök'ün kararını gönderecek. dilkeçeyle faxlamamız lazım. yarın sabah Fax imkanı olan var mı?

o kadar yazdım, başlık açtım, fax gönderecek yok mu diye sordum, sadece 1 kişi özelden cevap yazdı...
tartışmaya gelince üstümüze yok, hak aramaya gelince kimseden ses yok...3-4 gündür buralarda sadece yorum yaparak hak kazanılmayacağının hala farkında değiliz...

fax göndermek isteyenler sabah erken saatte;

Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğüne Dilekçe şeklinde göndersinler. Dilekçelerine YÖK'ün kararını da eklesinler. Karar gereği elde etmek istedikleri haklarını ve TTKB 9 sayılı kararın değişmesi gerektiğini belirtsinler. Ayrıca kendi iletişim bilgilerini de dilekçeye eklesinler.

Fax No: 0 312 425 30 94 Faxa Daire Başkanı Nalan Demir’in Dikkatine diye not düşerlerse daha iyi olur.
download/file.php?id=43706&mode=view

arkzadaşlar eğer bu durum onaylanırsa, böte mezunları teknik öğretmen tazminatı da alabiliriz sanırım bu konuda kesin bir bilgi yada gelişme var mı acaba

Geri