memurlar.net TTKB, BÖTE mezunlarını unuttu

Kodla Büyü

md4483

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/486814/

Talim ve Terbiye Kurulu 80 sayılı karara göre Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü mezunları meslek liselerine atanamamakta, teknik öğretmen unvanı alamamaktadır.

Fakat Yüksek Öğretim Yürütme Kurulunun son aldığı kararla, artık Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü mezunlarının meslek liselerine atanabilme hakkına sahip olması gerektiği belirtilmektedir.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu 13 Mayıs 2014 Tarihli toplantısında, 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca, Üniversitelerarası Kurul görüşü de dikkate alınarak, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) bölümünün teknik eğitim yapan program veya teknik öğretmen kapsamında sayıldığına karar vermiştir.

Adaylar, bu kararın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca henüz işleme konmadığını, Eylül 2014 atama döneminde öğretmenlerin mağduriyetine sebep olduğunu belirtmektedir. Bu değişiklik ile BÖTE mezunlarının artık meslek liselerine atanmasının önünde bir engel kalmadığı belirtilmekte olup, mağduriyetin giderilmesi için 80 sayılı kararda değişikliğin yapılması talep edilmektedir.

bence arkadaşlar bu yazıyla birlikte bakanlığa talim terbiyeye bununla ilgili resmi bir başvuru yapmalıyız.

Arkadaşlar yazıda biraz elimiz f5 e dokunsun ve yorum yazalım'da çok okunan haber yapalım konuyu.

Diğer sitelere de yayılması lazım. Yok mu haberci tanıdığı olan :D Sitede basın isimli bir üye vardı sanki bir ara.

80 sayılı karar yürürlükten kalktı. 2014 yılında 9 nolu yeni karar yayınlandı. Ama yine böteler meslek lisesine atanamıyor...

Meslek Liselerindeki Bilişim Teknoloji bölümlerinin Bilişim Teknolojileri öğretmeni ihtiyacı varken ve Teknik Eğitim Fakülteleri kapatılmışken hala bu okulların BÖTE bölümü mezunlarına kapalı olması yanlış bir uygulama. BÖTE mezunu arkadaşların önündeki bu engel mümkünse şartsız kaldırılmalı ya da "Teknik Öğretmen" sınavı yapılarak meslektaşlarımıza Meslek Liselerinin kapıları açılmalıdır.

Ekli dosyalar

• bote-1.jpg
    bote-1.jpg
    2.9 KB · Görüntüleme: 1,383
güzel haber ama artık yorum değilde icraat olarak ne yapılacak onu konuşsak

Geri