Memur Zammı neymiş be?

Kodla Büyü

bbayer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://ekonomi.milliyet.com.tr/memu...i/ekonomidetay/23.05.2012/1543856/default.htm
Haberin ortalarında bir yerde aynen şu yazıyor:
HÜKÜMETE GÖRE ZAMMIN MALİYETİ BÜYÜK

25 milyar liralık maliyet, hükümet açısından pek çok yatırıma kaynaklık edecek bir tutar anlamına geliyor. Bazı kamu
harcamalarının proje tutarları şöyle:
- 2012 yılı ulaştırma - haberleşme yatırımları 12.3 milyar TL.
- Eğitim yatırımları 5.9 milyar TL.
- Tarım projeleri 5.5 milyar TL.
- DSİ’nin 2012 yatırımları 1.6 milyar TL.
- Deriner Barajı’nın maliyeti 6.6 milyar TL.
- Ankara - İstanbul hızlı tren yatırımı 7.9 milyar TL.
- Karayolları 2012 yatırımı 500 milyon TL.
- Başkent Doğalgaz’a gelen en yüksek teklif 1.6 milyar TL.

Bana ne hükümetin yatırımlarından! İlk önce kendi personeline yatırım yapsın, ondan sonra ne yapacaksa yapar zaten! Tövbe tövbe, gece gece adamın asabını bozuyorlar! :verymad: :verymad:

Babacan'ın akrabasına verilen 28.000 dolar x ömür boyu = 1 milyar dolarcık :D

O adamı işten kovsunlar, ben zam almamaya razıyım.

%16 ocak ayından itibaren verilse dediği doğru diyelim.
bende şimdiki zammın maliyetini kabaca yaptım : 1 milyar TL yapıyor.
yan medyaya halka i 25 milyar maliyet gösteren hükümet 1 milyar ile memura döndü. Memuru iki kere vurdu
Hem kamuoyu kandırıldı hem memur.

işin komik kısmı gazetelerdeki yorumlar :(

"EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 1630 TL İKEN 1750 TL OLMUŞ BU DEVLETİN SİZ MEMURLARDAN BAŞKA BAKACAK VATANDAŞI YOK SANIYORSUNUZ. BİRAZ MİLLİYETCİ OLUN VE ŞÜKRETMEYİ BİLİN. BU ÜLKEDE ASGARİ ÜCRET 703 TL UNUTMAYIN. "

en düşük memur kategorisindeyiz sanırım bizler ..

öğretmenlerin bu kadar çok haksızlığa ugrama sebeplerinden biri de sayıca çok olmamız mesela ben antalyanın bir ilçesindeyim 1 tane hastane var 5*6 sağlık ocagı toplasanız 20 dr ya var ya yok ama ilçe zumresi oluyor sadece zumre baskanlarının katldıgı ve bir çok öğretmenin de kaytardıgı tplantıya bakıyorum yuzlerce kişi gelmiş salon tıklım tıklım...bu kucuk ilçe böyleyse istanbul izmir il merkezleri sayıca çok fazla oluyoruz ve bu nedenle sorunumuz da buyulk görünüyor gözlerine...

Ve işin asıl kötü yanı bu kadar sayıca üstün kişi istediğini alamıyor...

öğretmen maaşlarından da bahsederseniz cok mutlu olurum.Yeni başlayan öğretmen 1633 Tl dir. Faruk celiğin en düşük memur maaşı acıklamasında söylediği maaşta öğretmen maaşıdır.
Okulumuzda çalışan hizmetli ve memur öğretmenlerden daha fazla maaş almaktadır.
Öğretmenlerin ek dersi var diyenler oluyor ama ortalama alınan ek dersler 150 200 250 tl ama yine öğretmenlere yetişmemektedir.
isterseniz maaş bodromuzuda gönderebilirim.
Öğretmenler ek ödemeyi hat etmiyor mu?

düşüncelerin neyse hayatında odur..
hmp.gif

Geri