mem alan değişikliği yapamazsın dedi bana?

Kodla Büyü

güneşimm

Aktif Üye
bugün milli eğitime gittim arkadaşlar oradayken alan değişikliğini sorayım dedim bana verilen cevap hocam alan değikliği sadece sınıf öğretmenlerine biz tek tasa geçemezmişiz yapan vat mı arkadaşlar yoksa burdaki milli eğitimdelkiler mi bilmiyor??

Siz nerdesiniz hocam?Ben yaptım bugün.İl onayı kaldı sadece.Teknoloji tasarım bütün branşlara açık, yan dal bile sormuyorlar.

Bence ordaki çalışanların acilen birinci seviye okuma-yazma kursuna alınması lazım. O yüzden sınıf öğretmeni istiyorlar...

Milli Eğitimde bunu söyleyen kişi ilkokulu dışardan bitirmiş, okuma yazması zayıf bir kişi sanırım. ocam yazılı evrak isteseydiniz keşke, şöyle güzel bir şikayetle bakalım başına neler gelecekti bunu söyleyen.

Hocam hadi o okuma-yazma bilmiyor, siz açıp yazıyı koysaydınız ve okumasına yardım etseydiniz bari.

İyi de mebbis'te gözükmüyor mu zaten başvuru olayı? Sen niye sordun ki mebbisten başvur, bırak okul onaylar.

hocam özellikle sormak için gitmedim oradayken sorayım dedim ama klavuzda böyle yazıyor hocam dedim ama laf girmiyo ki kafasına neyse zaten başvurumu yaptım yarın onaylamak için gidecem.

Teknoloji tasarım dersine geçmek mi? Dersimiz yok diye sızlanıyoruz ama Teknoloji tasarım dersleri 1 saate düşecek 4*3 ile; o zaman nasıl ders bulacaksınız arkadaşlar?

Bir de en azından şimdi formatörlük çıkış yolu var, teknoloji tasarıma geçtiğimizde formatör olma hakkımız baki kalıyor mu?

obsearchverim' Alıntı:
Teknoloji tasarım dersine geçmek mi? Dersimiz yok diye sızlanıyoruz ama Teknoloji tasarım dersleri 1 saate düşecek 4*3 ile; o zaman nasıl ders bulacaksınız arkadaşlar?

Bir de en azından şimdi formatörlük çıkış yolu var, teknoloji tasarıma geçtiğimizde formatör olma hakkımız baki kalıyor mu?

Ben matematik öğretmeniyim. 180 saatlik belgemle yapıyorum. Ben yapabildiğime göre sizde de hayli hayli olur gibime geliyor. Yeter ki okulun ihtiyacı olsun.

güneşimm' Alıntı:
hocam özellikle sormak için gitmedim oradayken sorayım dedim ama klavuzda böyle yazıyor hocam dedim ama laf girmiyo ki kafasına neyse zaten başvurumu yaptım yarın onaylamak için gidecem.

İşte insan yerine koyup bir şey danışayım diyorsun mal gibi cevap veriyorlar.

Bu memurlar bi halt bilmiyor arkadaşım, okuduklarını anlamaktan acizler. Ben eş durumundan tayin isteyeceğim zaman yok efendim olmaz da olmaz diye tutturdu, ben de ısrarla cümleleri tek tek açıkladım. Bana "hıı hocam biz halbuki pek çok öğretmeni başvuru yapazsın diyerek gönderdik" demişti. Sonuç: istediğim okula tayin oldum :)

Geri