Medinede Vefat Eden Arkadaşımız Yunus Emre Elevli

Kodla Büyü

ozcanikli

Süper Üye
Süper Üye
arabistan0185a42b70.jpg

Medine'deki operasyon SMS ile başladı
Medine'de boş bir arazide cesedi bulunan Yunus Elevli'nin ölümünde cinayet şüphesi güçleniyor. Otopside Elevli'nin kafa ve kaburga kemiklerinin kırık olduğu tespit edildi.

Suudi Arabistan'ın Medine şehrindeki bir arazide geçtiğimiz ay cesedi bulunan Türk vatandaşı Yunus Emre Elevli'nin ölümünde cinayet şüphesi güçleniyor. 17 Şubat'ta oğlunun cesedinin bulunması sonrası Suudi Arabistan'a giden baba Mehmet Elevli, Medine polisinin yürüttüğü soruşturmaya ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Matematik öğretmeni gelini Seyhan Elevli'nin bu ülkedeki Türk okulunda görev yaptığını ve oğlunun da onun ardından bu ülkeye Arapça öğrenip yardım gönüllüsü olarak çalışmak üzere gittiğini hatırlatan Elevli, ölümünden sonra Yunus Emre'nin cesedine yapılan otopside kafatası ve kaburgalarının kırık olduğunun belirlendiğini aktardı.

BEYİN KANAMASI OLABİLİR

Oğlunun cesedinde yapılan ön incelemeler hakkında bilgi veren baba Elevli, 'Bizi ifadeye çağıran yetkililer otopsi raporunun henüz açıklanmadığını ancak ön otopsi raporundaki bulgulara göre ölümün şaibeli olduğunu söylediler' diye konuştu. Ön otopsi raporuna göre Yunus Emre Elevli'nin sol kaburgasında kırıklar olduğu, kafatasında da kırık oluştuğu ve darp sonucu beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitirmiş olabileceği ifadeleri yer aldı. Şaibeli ölümle ilgili olarak ilk etapta 11 kişiyi gözaltına alan Suudi yetkililer, bunların 7'sini serbest bıraktı. Olaya ilişkin 4 kişi ise hâlâ gözaltında tutuluyor.

Kimseyle husumeti yoktu

Türk hayırseverler tarafından yaptırılan yurdun arka tarafındaki arazide oğlunun cesedinin bulunduğunu belirten Mehmet Elevli, oğlunun arabasının da hafızlık kursunun önünde bulunduğunu söyledi. Yapımında da emeği bulunan yurdun arka tarafında oğlunun cesedini bulan Elevli, Yunus Emre'nin, yurtta Arapça öğrendiğini kaydederek 'Oradaki insanlarla bir husumeti de yoktu' dedi. Acılı baba, 'Oğlumun başına neler geldi? Şüphelendiğim kimse olmadığı için şikayetçi olamadım. Otopsi raporunu bekliyorum' şeklinde konuştu.

Arabistan'dan dönemiyor

Yunus Emre Elevli, 33 aydır gönüllü olarak Arabistan'da eğitim öğretim faaliyetlerinde görev alıyordu. Cesedinin bulunması sonrası başlatılan soruşturma kapsamında 4 kişi hâlâ tutuklu bulunuyor. Soruşturma kapsamında bilgisine başvurulma ihtimaline karşın Mehmet Elevli'nin Türkiye'ye dönmemesini isteyen Suudi yetkililerin olayla ilgili çalışmaları sürüyor. Eğitim Bir Sen Samsun Şubesi de şaibeli olaya sahip çıkarak bir açıklamada bulundu. Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu, sendikanın Milli Eğitim Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunacağını belirtti.

'Öldürüldü' mesajı

Oğlunun cesedi Suudi Arabistan'da bulunan Samsun Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Elevli, Yunus Emre Elevli'nin telefonuna, ölümünden sonra gelen gizemli mesajı da açıkladı. 'Yunus Emre intihara zorlandı, öldürüldü' şeklindeki ilginç mesajı Suud polisiyle paylaşan baba Elevli, 'Bu gelişmeyi yetkililere bildirdikten sonra tutuklamalar başladı' diye konuştu. Oğlunun çalıştığı yurt yetkililerine mesajı sorduklarını belirten Elevli, 'Yurttakiler, mesajla ilgilerinin bulunmadığını, yurdu karalamak için kampanya yürütüldüğünü ifade etti. Ben de binde bir ihtimal doğruluk payı da olsa bu mesajı polise vereceğimi söyledim. Yurt yetkilileri mesajın polise verilmesinde kendileri için bir sakınca bulunmadığını söyledi. Mesajı polise verdikten sonra da tutuklamalar başladı' diye konuştu. 'Kimseden şikâyetçi olmadım. Diğer bazı kişilere de mesajlar gelmiş. Onları da polisle paylaştılar' diyen Elevli, 'Tutuklamaların oğlumun ölümüyle mi mesajlarla mı ilgili olduğu konusunda net bir açıklama yok. Elimizde delil olmadığı için kimseden şikâyetçi de olamıyoruz. Bu işin araştırılmasını ve gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum' ifadelerini kullandı.

Allah rahmet eylesin. Cinayetse suçlular inş. bir an önce bulunur ve czalarını bulurlar

üst sınıftaydı Yunus, görev aldıktan sonra bazı toplantılarda da denk gelmişti, Allah mekanın cennet etsin, iyi ve inançlı bir insandı, Mevlam doğru yolu bulanlardan olmayı nasip etsin hepimizi, emin değildim resmi görünce emin oldum, Allah ailesine sabır versin, Mekanı cennet olsun.

inşallah cinayet değildir diye dua temiştim ve halan ediyorum çünkü cinayet olması ailesi için çok üzücü bir durum sınıf arkadaşımdı yukarıda fotoğrafını görünce çok tuhaf oldum Allah ailesine sabır versin inşallah bir an önce şaibeler çözülür inşallah

Allah rahmet eylesin..
mekanı cennet olur inşallah..
ölüm sebebi inşallah en kısa sürede tespit edilir.. cinayet ise de failleri tespit edilip gerekli cezaları alırlar inşallah..
şu andan itibarren değişmeyecen birşey var..
arkadaşımız mübarek toplaklarda, belki de milyonların olmak istediği yerde.. ashabın komşusu.. peygaberimizin (sav) komşusu..
mevlam inşallah cümlemizi ahirette de onlara komşu eyler.

Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde boş bir alanda ölü bulunan Samsunlu öğretmen Yunus Emre Elevli'nin ölümüyle ilgili sır perdesi aralanıyor.

Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde boş bir alanda ölü bulunan Samsunlu öğretmen Yunus Emre Elevli'nin ölümüyle ilgili sır perdesi aralanıyor. Otopsi raporuna göre Yunus Emre'nin ölmeden önce darp edildiğine dikkat çekiliyor. Doktor raporunda ise Yunus Emre'nin cenazenin yerinin değiştirildiğinin altı çiziliyor.

Samsun'da Kazım Orbay İlköğretim Okulu'nda bilgisayar öğretmeni olarak görev yapan Yunus Emre Elevli, 3 yıl önce eşi Seyhan Elevli'nin Suudi Arabistan'ın Medine Uluslararası Türk Okulu'nda öğretmen olarak göreve başlaması üzerine Medine'ye gitti. 2 çocuk babası olan 32 yaşındaki Yunus Emre Elevli, 16 Şubat 2013 gecesi Zırh Mescidi ile hafızlık Kur'an kursu arasındaki boş alanda ölü olarak bulundu.

Oğlunun ölüm haberini alan Samsun'da Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda müdür olarak görev yapan baba Mehmet Elevli, oğlunun ölümüyle ilgili olayın aydınlanması için çaba sarf ediyor. Oğlunun ölümü konusunda polisin ilk önce kalp krizinden şüphelendiğini aktaran baba Elevli, hazırlanan otopsi raporunda ölüm nedeninin cinayet olabileceğinin ağır bastığını dile getirdi.

Baba Mehmet Elevli, "Rapordan öğrendiğimize göre oğlumun kafes kemiğinde, omuzdaki leğen kemiğinde ve kaburga kemiklerinde kırık var. Sağ ve sol göğüs üzeri ile sırtta kürek kemiğinin az yukarısında sağ ve sol sırtta darp izi, sağ kalça iç ve diş kısımda darp izleri mevcut. Yetkililer otopsi raporuna dayanarak cinayet olma ihtimali yüksek olduğunu söylüyor. Doktor raporunda ise cenazenin yerinin değiştirildiği belirtiliyor." diyerek oğlunun bir cinayete kurban gittiyse bunun aydınlatılmasını istiyor. Bu konuda Türk makamlarından da yardım talep eden baba Elevli, o gece oğlunun telefon trafiğinin incelenmesini talep ettiklerini ancak bundan bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Ölüsü bulunmasından sonra oğlunun telefonuna, 'Yunus Emre intihara zorlandı, öldürüldü' şeklinde mesaj geldiğini hatırlatan baba Elevli, "Suud polisinden Yunus Emre'nin telefon kayıtlarının incelenmesini istedik. Ancak şu ana kadar her hangi bir çalışma yapılmadı." diye konuştu.

Olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığını aktaran Elevli, "Bu konuda Türkiye deki ilgili makamların bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Kimseyi suçlamak istemiyoruz. Ancak gerçeklerin ortaya çıkması ve adaletin yerini bulmasını istiyoruz." dedi.

Merhaha sayın öğretmenler ve hocalarım,

ben Yunus Emre ELEVLİ'nin Kardeşi Ali Kemal ELEVLİ. Abimin bazı hocalarımında arkadaşı olduğu ve tanıdığını biliyorum hepinizden Allah razı olsun.

yaklaşık 9 ay oldu abim vefaat edeli, vefaat edeli derken doğru mu yazıyorum bilmiyorum çünkü neden ve niçin öldüğü henüz netlik kazanmadı, babam Mehmet ELEVLİ, ben ve ailemiz olayın aydınlanması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. ama artık yollar tıkanmaya başladı bizde yolları açmak ve birilerinin dikkatini çekmek için facebookda grup kurduk. sadece isteğimiz Devletimizin olaya el atması, yüzeysel olarak el atması değil onu eş dostda yapıyor sağolsun direk olarak ağırlığını koymasını istiyoruz.

Sizden ailem adına bir şey istiyorum beni yanlış anlamassanız grubumuza katılıp arkadaşlarınızı grubumuza eklemeniz şuanda 13000 kişiye yaklaştık. lütfen bize yardımcı olun grubumuzda abim ile ilgili yazıları bulabilirsini. hepinize şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Gurubumuz
Yunus Emre Elevli'nin Ölümü Aydınlatılsın
https://www.facebook.com/groups/475287212588376/

Twitter HT: #yunusemreninolumuaydinlatilsin

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/11 ... ozulemiyor

Geri