MEB'İN DAĞITTIĞI ALİM 10 ADT1061 TABLET PLAY STORE SORUNU

Kodla Büyü

mesutnavruz

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar Milli Eğitim Bakanlığının dağıtmış olduğu Aidata Alim 10 inç ADT1061 tabletlerin bir kısmında play store var bir kısmında yok. ilk incelediğimde ben oyun, lüzumsuz program vs yüklenmesini engellemek için olduğunu düşünmüştüm fakat bazılarında ilk açılışta kurulu olarak geldiğini gördüm. ayrıca canlı dersler için gerekli olan zoom, google meet gibi uygulamalar da yüklü değil. Eşitliği sağlamak adına böyle bir video çekmeye karar verdim. Umarım faydalı olur

tablet iş görür gibi duruyor.Umarım gariban halkın işini görür.İnternet olmadan garibanlar ne yapacak?
internet altyapısı da berbat bir de.

Merhaba Arkadaşlar
MEB in dağıttığı samsung tab a7 tabletlere kendi internetleri üzerinden güncelleme yapılmıyor. Ama ben telefonumun internetimi paylaştığında yapılıyor. Nasıl bir ayar yapmak gerekiyor?

Merhaba Arkadaşlar
MEB in dağıttığı samsung tab a7 tabletlere kendi internetleri üzerinden güncelleme yapılmıyor. Ama ben telefonumun internetimi paylaştığında yapılıyor. Nasıl bir ayar yapmak gerekiyor?
Hocam hangi operatörse müşteri hizmetlerini arayıp düzelttirilebilir. Biz öyle çözdük. Bu arada Vodafone hattı.

Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi oldu. Bu arada operatör de Türk Telekom. Tablet normal internete giriyor ama Google Play'den uygulama yüklemiyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatınca kendileri sistemden aktif hale getirdiler.

Değerli arkadaşlar Milli Eğitim Bakanlığının dağıtmış olduğu Aidata Alim 10 inç ADT1061 tabletlerin bir kısmında play store var bir kısmında yok. ilk incelediğimde ben oyun, lüzumsuz program vs yüklenmesini engellemek için olduğunu düşünmüştüm fakat bazılarında ilk açılışta kurulu olarak geldiğini gördüm. ayrıca canlı dersler için gerekli olan zoom, google meet gibi uygulamalar da yüklü değil. Eşitliği sağlamak adına böyle bir video çekmeye karar verdim. Umarım faydalı olur

konuyu yeni gördüm. aynı sorun bizim öğrencilerde de vardı. play store olmayan tabletleri güncelleştirdiğimizde sorun ortadan kalktı. güncelleme boyutu yaklaşık 700 mb

Çoğu şey yüklü geliyor lakin Zoom gibi gerekli bir uygulamayı yüklememişler.. Play Store da yüklü olmadığı için zoom apk ile yükleyip çocuklara teslim ettim.
Bunlara ek olarak kronik bir sorun daha keşfettim. Öğrencilerin sesleri karşı tarafa çok kısık gidiyor. Bunun da çözümünü buldum.. Bunlara rağmen tabletler güzel. İnşallah çocuklar bozmadan kırmadan dökmeden kullanırlar..
Bu arada eline sağlık Mesut hocam.

güncelleme yapmadan aidata kısayol linki var sayfalardan birinde oradan giriş yaptığınızda zoom apk linki verilmiş bir nevi öğrencileri engellemek için bu şekilde verildiğini düşünüyorum.

güncelleme yapmadan aidata kısayol linki var sayfalardan birinde oradan giriş yaptığınızda zoom apk linki verilmiş bir nevi öğrencileri engellemek için bu şekilde verildiğini düşünüyorum.
Öğrencileri engellemekten öte bence mallıktan. Kalite kontrolsüzlükten. Çünkü sorun her tablette yok. Demek ki bazıları güncellenir gelmiş, bazısı güncellemeden gelmiş.

Çoğu şey yüklü geliyor lakin Zoom gibi gerekli bir uygulamayı yüklememişler.. Play Store da yüklü olmadığı için zoom apk ile yükleyip çocuklara teslim ettim.
Bunlara ek olarak kronik bir sorun daha keşfettim. Öğrencilerin sesleri karşı tarafa çok kısık gidiyor. Bunun da çözümünü buldum.. Bunlara rağmen tabletler güzel. İnşallah çocuklar bozmadan kırmadan dökmeden kullanırlar..
Bu arada eline sağlık Mesut hocam.
Teşekkürler hocam. Biraz geç oldu ama kusura bakmayın.

hocam bazı tabletler güncellenmiş ve play store yüklenmiş şekilde geldi. Ayrıca bu bir engelleme yöntemi olamayacak kadar basit. çocuklar malesef harıl harıl uygulamaların nasıl yükleneceğini tabletin nasıl kırılacağını araştırıyor. Bari play store yüklesinler bilinçsizce daha kötü şeyler yapmasınlar diye düşündüm.

Geri