Meb'in 4. ve 5. Sınıf Öğrencilerine E-posta Verme Projesi??

Kodla Büyü

amdturion

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen yıl meb 4. ve 5. sınıf öğrencilerine e-posta adresi vermemiz için bi çalışma başlatmıştı.

https://selfservis.eposta.meb.gov.tr/TT ... fault.aspx bu adresi kullanarak öğrencilere e-posta adresi veriyoduk. bu yıl 4'ler 5'e 5'ler 6'ya geçti. güncelleme yapmamız gerekecek haliyle. yalnız yukarıdaki adreste galiba bi sorun var ya da ben beceremedim. bu konuyla ilgili çalışma yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

hocam siz çok aceleci davranmışsınız bizim ülkede işler biliyorsunuz yavaş yavaş işler
onu bize geçen seneki gibi okullar kapanmasına yakın bildirirler ve sistemi açarlar
bizde okulun sonuna kadar zor bela yetiştiririz ve bu işten hiç kimse bufaydalamaz...

geçen yıl çok geç başlamıştı da bugün ilçedeki diğer okulun BT öğretmeni aradı o söyledi de yapılacakmış diye ondan sordum. zaten sistemde de hata var yapamadım. yapan var mı diye merak ettim. teşekkür ederim...

Hocam toplayın öğretmenleri bilgisayar sınıfına ya da öğretmenler odasına önceden onlar için belirlemiş olduğuunuz şifreleri verin. Bir tanesi ile önlerinde giriş yapın..Ne yapacaklarını gösterin.. Bizim görevimiz bu sadece. Öğretmen kendi sınıfındaki öğrenciler için e-posta adresi alıp öğrencilerebildirsin.. Bunu tek bizim yapmamız mümkün olmaz...

hocam yine okulların kapanmasına yakın bi yazı gelir herkerse e posta verin diye gecen sefer olduğu gibi. o zaman yaparsınız. rahat olun acele etmeyin bu kadar.

kullanıcı adı ve şifreler nerden oluşturuluyo. okulun e-okul da yada ilsis hesabında mı ???.

peki bu e- posta sistemine bizler nasıl giriş yapacağız? hangi kullanıcı adı ve şifreyle ?

osayrac' Alıntı:
Hocam toplayın öğretmenleri bilgisayar sınıfına ya da öğretmenler odasına önceden onlar için belirlemiş olduğuunuz şifreleri verin. Bir tanesi ile önlerinde giriş yapın..Ne yapacaklarını gösterin.. Bizim görevimiz bu sadece. Öğretmen kendi sınıfındaki öğrenciler için e-posta adresi alıp öğrencilerebildirsin.. Bunu tek bizim yapmamız mümkün olmaz...
Adam sistem açılmıyor diyor sen ne diyorsun osayraç hocam yaa cık cıkkkkkk :? :? :?

ttnet il koordinatörü ilçe koordinatörlerine şifre veriyor. ilçe koordinatörleri de okul koordinatörlerine şifre veriyor. okul koordinatörü öğretmene şifre veriyor. öğretmen öğrencisini sisteme kaydediyor.
bu yıl güncellemeye gelince güncelleme yapmak lazım. işin bakanlık boyutuna gelince bakanlıkta bu işi organize eden veya edenler görevden ayrılmış
yazı beklemeyin zor gelir ttnet il koordinatörünüzle görüşün. ben öyle yaptım

Biz hiç böyle bir şey yapmadık.Hatta şimdi sizden duydum.Bize ne yazı geldi ne de şu işi yapın dendi. :++:

bana ilçe koordinatörü olarak bütün okulları verdiler..
kendi okulumu yaptım 2 gün kadar sürdü, şifreler,yetkilendirmeler,ilişkilendirmeler vs..
baktım hiç kullanacağımız yok,öbür okullara almayı erteledim.. (yada salladım ne derseniz işte..)

bana da ilçe milli eğitimden bugün yazı geldi kazsı ayı sonuna kadar bu iş yapılacakmış ama hiç bilgim yok nasıl yapacağız bide bütün öğrencilerde ttnet vitamin yok ne iş anlamadım zaten artık telekom devletin değil özel şirketleriin işleri neden bize yaptırılır onu da anlamış değilim... :x :-1: :verymad:

Bu eposta hesaplarında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bir kişiye Yönetici Şifrresi verilir, o yönetici her ilçeye bir yönetici atar (genellikle Eğitici Formatör), bu ilçe yöneticisi her okul için bir yönetici şifresi belirler, her okul kendi 4-5 sınıfları için öğretmen hesabı açar, her öğretmen kendi öğrencisi için e-posta hesabı oluşturur.
  • İl Milli Eğitim Müdürlüğü (İl Sorumlusu - Yönetici)
    • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (İlçe Sorumlusu - Yönetici)
      • Okul Müdürlüğü (Okul Sorumlusu - Yönetici)
        • Öğretmen (Sınıf Sorumlusu - Yönetici - Eposta)
          • Öğrenci (Sorumsuz :D )

Öğretmen ve Öğrenciye e-posta hesabı verilmesi ile ilgili vidyolar (benim hazırladığım)
Bu yönetici hesapları ile öğretmen ve öğrenci epostası oluşturma ve kullanımı ile ilgili vidyolar:

http://www.ateshkushu.net/simem/ttmeb1.html

http://www.ateshkushu.net/simem/ttmeb2.html

http://www.ateshkushu.net/simem/ttmeb3.html

arkadaşlar ben de şu an bu konuyla uğraşıodum isabet oldu..bu siteyi çok seviyorum :++: :++:
bana müdür yardımcımız okul müdürünün adından oluşan bir şifre verdi..ordan önce sınıf öğretmenlerini ekliosunuz(4 ve 5 lerin)..o öğretmenleri ekliorum ben şu an..bi sonraki adımda da öğrencileri giricez sanırım..ben becerebilrsem zor olamıcana inanırsam öğrencileri de kendim gircem,sınıf listelerini aldıum bugn..bizde 4-5lerde toplam 6 sınıf var:( şimdi sınıf öğretmenlerine laf anlatmak istemiom kendim yapar kurutlurum haftasonu :sleep:

arkadaşlar sınıf atlatma konusundaki problem bizden kaynaklanmıyormuş. genel bir problem varmış :-1:

işi kolaylaştırması açısından;
okul şifresi ile girip, sınıf öğretmenlerini ekliyorsunuz, sonra sınıf öğretmenlerine atadığınız kullanızı adı ve şifreleri kullanarak sınıflara öğrenci ekliyorsunuz. Tamamı, "kullanıcı ekle" seçeneği ile oluyor.

kullanıcı adı ve şifreler alındiktan sonra bir sınıf öğretmeni kendi hesabına girip sınıfındaki tüm öğrencilere nasıl mail gönderir?tek tek öğrencileri adres defterine eklemeden yapmanın bir yolu var mı?

arkadaşlar bu sınıf atlatma kullanıcı nakille olabilir mi? biraz uğraştım olabilir gibi geliyor fikri olan var mı*?

osayrac' Alıntı:
Okumadan cevap yazmayalım arkadaşım.. Konuyu açan arkadaş bir problem olduğunu söylüyor sen ne söylüyorsun ya :D

ben bunu yeni gördüm. Öğrenciler istediği kullanıcı adını verebiliyo mu?

Themis' Alıntı:
değil mi ama...dediklerinizi aynen uyguladım sayılır. farklı olarak ben kullanma ve uygulama kılavuzu hazırlayarak dağıttım...
birkaç öğretmen bilişm teknolojileri dersinde yine benim liderliğimde aldırttı mailleri, birkçaı sınıftan bir öğrenci görevlendirdi, o da sallamadı, bazı sınıf öğretmenleri de kendileri aldı.
başarılı bir uygulama olmuş di mi? bu arada eksik bilgi vermeyeyim; diğerleri almadı...

Geri