MEB'den Okul Web Sİteleri İle İlgili Duyuru

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın eğer hata varsa modlarımız taşırsa memnun olurum....

MEB'den E-Sistem ve Okul Web Sİteleri İle İlgili Duyuru 22 Ekim 2012 Pazartesi 16:13

MEB E-Sistem ve Okul Web Sİteleri İle İlgili Duyuru yayımladı.

1)Öncesinde ilköğretim okulu olupta 4+4+4 kapsamında hem ilkokul hemde ortaokul olarak hizmetveren okulların eski web siteleri ilkokul kısmının web sitesi olarak devam edecek olup ortaokul kısmı için yeni e-sistem kullanıcısı oluşturulmuştur.Ortaokul kısmı için yeniden kurulumların yapılması gerekmektedir.

2)Öncesinde ilköğretim okulu olupta şu an yalnızca ortaokul ya da yalnızca ilkokul olarak devam edenkurumlarımızın eski web siteleri korunmuştur.Yalnızca okul adı gibi alanlarda değişiklik yapılması gerekmektedir.

3)Liseler ve diğer kurumların web sitelerinde herhangi bir değişiklik olmamıştır.

4)Web sitelerini oluşturacak okullarımız yardım videolarını seyretmek için bu bağlantıya tıklamalıdır.
5)Kurum kodları değişen tüm okulların meb.k12.tr adresinden yeni ftp alanı ve şifresini alarak e-sistemde kurumları ile ilgili okulweb.meb.gov.tr adresini ve ftp kullanıcı adı ve şifresini değiştirmesi gerekmektedir.Ayrıca eski ftp alanlarındaki dosyaları yeni ftp lanlarına taşımaları gerekmektedir.

6)Bundan sonra MTSK,Açık İlkokul,Açık Ortaokul,Açık Lise ve Diğer kurumlar tarafından ilimizde yapılacak sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler başvurularını e-sistem üzerinden yapacağından, tüm kurumlarımızın personellerine ait email adresi ve telefon numarası bilgilerini güncellemesi,yeni atanan,görevden ayrılan ve kurumlarda görevlendirilen personellerin zamanında e-sisteme işlenmesi gerekmektedir

kaynak:
http://www.kamudanhaber.com/egitim/mebd ... 10897.html

Geri